Tumgik
energ1x · 4 years
Video
youtube
#Ініціатива - Фінансова безпека та шахрайські схеми в інтернеті (2020)
0 notes
energ1x · 4 years
Video
youtube
#Ініціатива - Фінансова безпека та шахрайські схеми в інтернеті (2020)
Шахраї продовжують збагачуватися на довірливих користувачах банківських та інтернет-послуг. Протягом 2019го та 2020го років вони викрали з банківських рахунків громадян України понад 500 мільйонів гривень. На це впливає кілька факторів: низька фінансова грамотність, бажання легко заробити вдома та фінансові проблеми, через які потрібно терміново взяти швидкий кредит. На 50% виросла кількість ошуканих людей під час карантину, коли сотні тисяч громадян залишилися без роботи або без заробітної плати. Через кризу і падіння рівня життя українці шукають додаткові шляхи заробітків. Через довірливість багато з них ризикують стати жертвами звичайних фінансових пірамід, число яких в Україні знову почало зростати.
0 notes
energ1x · 4 years
Video
youtube
У новому випуску проекту "Ініціатива" ми поспілку валися з кам'янчанами про розвиток туристичної сфери в Кам'янці-Подільському, перспективи та ідеї.
Режисер та оператор: Заєць Андрій.
0 notes
energ1x · 4 years
Video
youtube
#Ініціатива - Кращі фестивалі Кам'янця-Подільського з 2010 по 2019 рік (...
0 notes
energ1x · 4 years
Video
youtube
В Україні з 2014 року реалізується масштабна реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади що базується на впровадженні в державному управлінні та місцевому самоврядуванні кращих національних і світових практик та стандартів, яка завершиться в 2020 році проведенням восени місцевих виборів на новій територіальній основі громад.
В результаті вже майже 12 мільйонів громадян України об'єднались у понад 1000 ОТГ. Об’єднана територіальна громада — це первинний орган місцевого самоврядування в Україні, який створюється на основі добровільного об’єднання мешканців кількох сільських, селищних чи міських територій. Після об’єднання створюється новий адміністративний центр, а в ньому — спільні для об’єднаних населених пунктів органи самоврядування.
За даними моніторингу Міністерства Регіонального розвитку України Хмельницька область постійно входить в п'ятірку лідерів з формування спроможних громад. Експерти відмічають, що Реформа Децентралізації вважається чи не найбільш успішною реформою в Україні, яку було здійснено в період після Революції гідності 2013-2014 років.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Децентралізація в Україні стартувала з 2014-15 років і місцеве самоврядування відчуло смак того як це бути самоврядуванням, колит ти можеш розпоряджатися своїми ресурсами, своєю територією. Зараз вже прийняті перспективні плани областей і зрозуміло вже за яким принципом буде поділено громади.
 Відповідно до затвердженого плану буде створено і Кам'янець-Подільську ОТГ до складу якої ввійдуть наступні громади: Кам'янець-Подільська, Зіньковецька, Довжоцька, Рихтівська, Колибаївська та Ходоровецька громади.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Варто зазначити, що є чимоло незадоволених, адже громади меншого розміру, які вважали, що використають власний потенціал і впораються самотушки, за принципом територіальності, за принципом спроможності об'єдналися з іншими, більшими, які ще не ставали на стежку децентралізації.
 Ознаками успішної євроінтеграції є поліпшене обслуговування в закладах соціальної інфраструктури, будівництво автомобільних доріг, поява нових робочих місць та фідбек від органів місцевого самоврядування. Багато з цих індикаторів успішної євроінтеграції напряму пов’язані з децентралізацією.
 Антон Найчук, позаштатний кореспондент «Ініціативи», засновник «Фонду громадської Дипломатії»:
Серед своїх приорітетів Україна поставила Реформу децентралізації. Які ваші очікування від її впровадження та чи допоможе їй на шляху європейській інтеграції?
 Андреас Кіфер, Генеральний секретар конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи:
Україна - частина європейської сім'ї, нема сумнівів з цього приводу. Європейська інтеграція не обмежується Радою Європи і є прагнення рухатись далі. Наявність функціональної системи стримування і противаг, демократії, прав людини, вергховенства права - це одна із передумов для такого руху. Таким чином Децентралізація - один із елементів європейської моделі суспільства, що базуєтсья на базі принципів взаємодоповнення.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Якщо раніше ми розраховували на приєднання одної або двох сільських рад і незначне розширення території, то зараз зрозуміло, що Кам'янець збільшиться в кілька разів. Це певним чином викликатиме конфлікти, оскільки, коли люди відчули смак управління своєю територією, то їм буде важче зжитися із тим, що ними буде керувати хтось інший.
 Вперше за тривалі роки невеликі міста та села виходять із своєрідної сплячки, оскільки нові кошти у бюджетах дозволяють відновити місцеву інфраструктуру. Місцева влада фінансує ремонти старих шкіл, спорудження нових, ремонтуються комунальні споруди, які востаннє відновлювалися ще в радянські часи.
Завдяки процесу децентралізації в Україні з’явилося понад 800 Центрів надання адміністративних послуг, які пропонують до 140 різноманітних послуг. У таких центрах люди отримують різні довідки, дозвільні документи без необхідності їхати в обласний чи районний центр.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Втілити принципи самоврядування в тому об'ємі, в якому вони прописані у законі про місцеве самоврядування "Про добровільне об'єднання", то таким чином можна буде говорити про те, що громади отримують замостійність, громадяни отримують розвиток територій. Наразі сказати точно, чи будуть збережені усі програми неможливо, усі вони збиваються в одну, яку називають "Великим будівництвом" і що з цього вийде поки важко говорити. Чи впорається Кам'янець? Так впорається, але містянам варто подумати як працювати більше з навколишніми селами і цілком можливо, що увага буде переключена із вирішення проблем міста на вирішення проблем тих сіл, які увійдуть до Кам'янець-Подільської ОТГ уже цього року.
 Одиним із факторів, який позитивну вплине на економічний розвиток новостворених громад є  ухвала законопроєкту, який має відкрити в Україні ринок сільськогосподарської землі. Земельні закони мають впроваджувати дерегуляцію землеустрою та скасувати сотні корумпованих дозволів, створити національну інфраструктуру геопросторових даних, встановити оподаткування кожного гектара української землі, а також надати фермерам на пільгових умовах викупити пів мільйона гектарів землі, яка перебувала у них на праві користування з 1991 року.
Законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Ті кроки, стосовно оформлення земель, які відбувалися у рамках децентралізації з 2018 року показали досить непогані результати, коли громади почали розпоряджатися власною землею після того як Уряд знайшов невеличку шпаринку у Земельному кодексі і дав змогу отримати у розпорядження у комунальну власність землі державної власності сільсько-господарського призначення, то відповідно трошечки змінилась ситуація, орендарі почали краще ставитися до своїх обов'язків і, більш адекватно співпрацювати із тими громадами, на територіях яких вони орендують землі. Чи буде цей процес продовжено у такому позитивному ключі поки говорити важко, змін дуже багато і чи зможемо ми впоратись з таким напливом змін поки що сказати досить складно.
 Криза COVID-19 та глобальний порядок денний змушують міжнародну систему зіткнутися з парадоксом, суть якого полягає у неспроможності одночасно задкувати та успішно просувати реформи.
Пандемія коронавірусу змусила Україну разом з усім світом перейти в режим жорсткого карантину. Ми стикнулися з новими умовами, незвичними як для як для людей, так і для бізнесу, державної та місцевої влади. Завдяки курсу на сьогодні більшість активностей із залучення громадянської спільноти можна перевести у цифровий простір. Зараз парламент України вносить зміни до законодавства, тому змінюються також правила і для ОТГ. Ідеться про зміни до державного бюджету, які стосуються інструментів державної підтримки об’єднаних громад і змін до Податкового кодексу, а також деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення економічних гарантій у зв’язку з епідемією.
До нових умов повинні були пристосовуватись і представники місцевих адміністрацій, і центральні органи влади. Карантинні заходи прискорили перехід державних послуг в онлайн.
 Сергій Доманіцький, голова ГО "ІТ Фортеця":
Україна як і усі країни зараз рухається у напрямку розвитку електронних сервісів слідуючи за модним трендом "Діджитилізації". Проте сказати, що все буде діджиталізовано і реалізувати це - дві різні "різниці". Ті спроби, які зараз зроблено, як правило, сфокусовано на якійсь певній послузі. Поки це лише обгортка. Вона передбачає, що потрібно позбирати усі довідки, а потім лише сфотографувати та завантажити їх на сервіс. Електронним сервісам в Україні сильно не вистачає інтеграції. Інтеграції як між собою, так з реєстрами і іншими базами даних. Ми відчуємо справжню діджиталізацію лише тоді, коли насправді зможемо заповнити одну анкету, а сервіс самостійно згенерує весь необхідний пакет для отримання необхідної послуги.
 Серед прикладів діджиталізації останнього місяця слід згадати запуск порталу електронних держпослуг «Дія» із 27 послугами для громадян, підприємців та бізнесу, перехід до дистанційної форми навчання у школах та ВНЗ за допомогою онлайн сервісів, дозвіл Верховної Ради проводити судові засідання поза межами судів у режимі відеоконференції, зростання кількості онлайн-транзакцій з оплати комунальних послуг, онлайн-подання документів до Державної служби зайнятості, оформлення субсидій для громадян на сайті Міністерства соціальної політики тощо.
 Сергій Доманіцький, голова ГО "ІТ Фортеця":
Ще одна річ, на яку варто звернути увагу - безпека інформації, адже у гонитві за тим, щоб швидше реалізувати якусь послугу, часто увага не фокусується на принципах цифрової безпеки. Все частіше ми чуємо про витік даних і такі пеценденти будуть все частішими, якщо наші розробники не почнуть більше часу приділяти цифровій безпеці.
 Анна Сіра, експерт ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР":
Поки ми знайодимось у "хаосі" з бротьби із вірусом, все аргументується тим, що "давайте поборимо заразу, а потім розберемся". Але, насправді, до моменту, коли ми поборемо заразу, наступлять місцеві вибори, а потім уже змінити щось буде максимально важко, як мінімум упродовж п'яти років. Знашого боку, як збоку громадських активістів, було б максимально правильно, незважаючи на карантин чи будь-які інші речі, бути максимально уважними стосовно того, які рішення приймаються у сфері децентралізації, адміністративної та земельної реформ, податкового законодавства, оскільки саме ці речі будуть максимально впливати на те, як ми зможемо ефективно виходити із цієї кризи, в якій ми зараз знаходимось.
 Можемо констатувати, що без сильного місцевого самоврядування – не може бути сильної України. Тому успішне завершення децентралізаційної реформи є надзвичайно важливим. Це відповідає інтересам громадян, інтересам місцевого самоврядування та є в інтересах держави Україна.
0 notes
energ1x · 6 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
З 22 по 24 червня у Кам’янці-Подільському відбувався ІІ Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА».
«БРУКІВКА» – це фестиваль короткого метру, покликаний підтримати молодих режисерів аматорів і професіоналів із всієї України та ознайомити глядача з кращими стрічками світу.
0 notes
energ1x · 6 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
З 2008 по 2010 рік у Кам’янці-Подільському на території паркової зони «Гала-готелю» проходив скульптурний симпозіум "ПЕТРАМАНІЯ", який було організовано в рамках відкриття "Туристичного сезону" (якому цього року вже 10 років?!). Завдяки цьому проекту «Гала-готель» має парк садової скульптури.
Тоді я був зелений аматор-журналіст з 10 класу. Вперше публікую підбірку фото з цього чудового фестивалю. Тут зафіксовано пошук породи в кар'єрі командою учасників симпозіуму та сам процес роботи над скульптурами. Великим мінусом є те, що велика частина цікавого відео і фотоматеріалу не збереглась.
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
0 notes
energ1x · 6 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Кілька фотографій з І Кам’янець-Подільського Кінофестивалю “БРУКІВКА”
0 notes
energ1x · 7 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Кам'янець-Подільський некомерційний медійний проект "Відділ Кадрів" в ефірі місцевго телебачення та на онлайн-ресурсах вже  6 місяців. Близько п'яти десятків інтерв'ю, цікаве спілкування з відомими кам'янчанами в студії, 23 повноцінні передачі та спецвипуски з фестивлальних подій міста на камені.
Ми спілкувались з музикантами, спорсменами, художниками, організаторами фестивалів, реконструкторами, хореографами, кінематографістами, акторами кіно та театру, письменниками та фотографами!
Після останньої 24 серії першого сезону в вересні стартує відразу другий — "У пошуках української мрії", робота над яким вже почалась.
Ми змінюємо формат передач, що вже не буде сковувати нам руки для цікавих сюжетів. Наша команда спробує все ж таки дослідити питання "Що таке українська мрія" і де її шукати.
Дивіться нові серії в ефірі К-ПТРК та шукайте в соціальних мережах за тегами #ВідділКадрів і #ВідділКадрів2017
0 notes
energ1x · 7 years
Photo
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Найунікальніше місто Європи - Кам’янець-Подільський!
0 notes
energ1x · 8 years
Video
youtube
В 2015 році вирішив зняти ряд повнометражних фільмів та кіно-альманахів. Одним із таких є фільм під робочою назвою "Петридава", яке переносить глядача в сім-панк майбутнє, де жанр фентезі перетинається з фантастикою, а козаки і відоми постаті з 16-17 століття стали героями цього світу і всі події відбуваються в місті на камені. Надихнули мене на цей фільм арти та комікси Валерія Свереди, якого залучу до створення фільму та виконання однієї із ролей. Сценарій та концепти дійових осіб ще в розробці. Буде задіяно якомога побільше відомих кам'янчан: музикантів, акторів театру, вуличних спортсменів, комедіантів тощо. Думаю до кінця 2016 року зробити короткий метр і в 2017 році запустити фільм в кінотеатрах.
0 notes
energ1x · 8 years
Photo
Tumblr media
Кам'янець-Подільська Стара Фортеця. Захід сонця
@AndriyZayets
@energ1x
0 notes