Tumgik
gotten · 3 years
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Арарат не пустив. Дійшли до штурмового табору на 4000. Далі був шквальний вітер зі снігом. Вирішили спускатись. Але це була тільки перша спроба. Ну і врешті тепер я знаю що мене очікує на семитисячниках Киргизії. До зустрічі чарівний Курдистан. До наступного року.
5 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media
На Арарат
3 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media
Подивіться на це чудне небо над львівським аеропортом. Таке враження ніби це картина написана маслом.
4 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media Tumblr media Tumblr media Tumblr media
Минулих вихідних погуляли по Чорногорі. Снігу дуже мало в порівнянні з попередніми роками. Але атмосфера наймовірна в будь-якому випадку. Ну і з погодою пощастило.
7 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media
Вибрав собі фото на випа��ок похоронів
2 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Втілюю поради свого психотерапевта: їм мандарини і створюю новорічну атмосферу.
42 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media
Ось і 34. А так нічого і не ясно )
5 notes · View notes
gotten · 3 years
Text
Tumblr media
3 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Корочь, я тут почав новий проект на ютубі. Раптом вам цікава філософія - ласкаво просимо. І ось для прикладу відео про ідеї загалом та ідею бути людьми як найраціональніший сенс нашого спільного сьогодення.
youtube
4 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Tumblr media
Сиділи сьогодні на балконі, пили чай, обговорювали умови капітуляції Китаю перед невідворотною експансією капіталізму і смертю рабських філософій Конфуція.
5 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Tumblr media
Сьогодні до Львова прийшла справжня осінь. Запам’ятаю це літо таким як на фото
9 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
2 роки без Facebook та Instagram
Tumblr media
Приблизно 2 роки тому, я вирішив що пора щось робити із цими соціальними мережами.
Потік інформації був нестримний і тоді прийшлось радикально поступити. Видалив два додатки Facebook та Instagram із телефону, розлогінився в браузері і видалив швидкий логін та збережений пароль.
Це я вам говорю, як той хто мав акаунт у ФБ ще в 2008 року. Це тоді коли в ФБ було менше українців ніж у твіттері=)
https://www.facebook.com/mik787
Tumblr media
Поділюсь висновками, що я зрозумів за ці 2 роки:
Мінуси:
1. Ти не в курсі що відбується в житті знайомих людей
2. Ти втрачаєш контакти із тими, хто немає альтернативи крім ФБ та Інст.
3. Ти випадаєш із соціального життя, не в курсі усіх гострих подій, скандалів, бурлінь
4. Тебе інколи люди осуджують, що це ненормально, називають відлюдником=)
Плюси:
1. Звільнився час на інші речі (читання, навчання)
2. Відвикаєш від кліпового мислення + покращується увага (суб’єктивно)
3. Звикаєш до споживання інформації більшими об’ємами. І більшого змісту. Статті, книги, лекції VS Пости, Враження, Картинки/Сторіси.
4. Не приходять сповіщення кожні 5 хв, які відволікають від того чим займаєшся
5. Немає залежності від того, щоб отримати порцію нової інформації
Tumblr media
Соціальні мережі працюють завдяки деяким людським особливостям, які і роблять їх такими привабливими.
СМ - це slot machine (ігровий автомат). Саме такий принцип. Ти тягнеш сторінку і випадає нова цікава інформація. І ти радієш, бо мозок виробляє ендорфіни. Або ти бачиш одиничку, чи випадає сповіщення. Це приз, треба негайно зайти і забрати його.
СМ - це контакт із людьми. Люди соціальні істоти, і всі сотні тисяч років тільки те і робити, як слідкували за іншими людьми, щоб тримати своє місце в соціальній ієрархії, намагаючись піднятись у ній та не дати себе посунути іншим. Коли ти не в цій грі, значить ти не в групі, не в соціумі.
https://www.bbc.com/future/article/20160721-the-buzz-that-keeps-people-gambling
Варто уточнити, що все таки замість ФБ та Інст. я почав більше користуватись Ютубом та Телеграмом. Але у них є свої переваги. Відео неможливо дивитись кругом де тільки захочеш. Стрічку гортати чи подивитись сповіщення можна, навіть сидячи поряд із друзями (помічали таке?). В телеграмі немає принципу slot machine - і там інформація вичерпується. Все прочитав, все закрив.
До речі, тільки зараз помітив, що в Інстаграмі все таки додали цю річ. Там таки тепер можна дочитати все до кінця. Але все залежить скільки у вас підписок. Починаючи від певної кількості (300-500? не знаю) - нова інформація поступає швидше, ніж ти встигаєш переглядати стару.
Останній пост в ФБ.
Tumblr media
Певні поради. Що я зрозумів коли повернувся в СМ знову. Лайфхаки=)
0. Соціальні мережі мають свої плюси, не обов’язково їх викидати. Але треба їх контролювати, поки вони не контролюють тебе. 
1. Всі соціальні мережі та месенджери + Ютуб - це просто Вхідні/Indox. І треба тримати Вхідні у порядку, бо рано чи пізно вас ця ріка захлине і потопить. (Це не я придумав, це із книги Джедайські Техніки до речі)
2. Не треба підписуватись/фоловити одне і те саме джерело на різних майданчиках. Це просто сміття. Якщо ви підписані на ютуб канал, і все одно побачите відео, для чого про це читати ще й окремий пост десь в іншому місці?
3. Треба вимикати усі усі сповіщення де тільки можна. Немає термінового в тому, що хтось лайкнув тобі фото, і треба одразу побачити це в цей момент. Підписався на щось, одразу замютив. 
4. Під рукою, поряд із іконкою СМ має бути альтернатива. Щоб коли з’явиться хвилинка (хвилинка ага=)) посидіти, поряд була читалка із вже підготовленою наперед книгою чи статтею.
Я особисто користуюсь Reedy - для книг. + Ріді вміє читати вголос книгу, це коли не хочеться читати, але можна послухати.
Ріді:
https://play.google.com/store/apps/details?id=azagroup.reedy
А також поряд стоїть Pocket - апка для статтей. Де також наперед вже є парочка статтей, які можна прочитати за ці 5-10 вільних хвилин. (До речі там тепер теж є режим читання вголос)
Покет:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro
Tumblr media
Як бачите, вони усі винесені на окремий робочий стіл на телефоні, і одразу біля СМ я поставив читалки.
Підсуми по статтям:
Щодо статтей, 
то із 25.11.2018 - по 14.12.2019 (фактично за 12 місяців) вдалося зібрати статистику, що тільки в Ріді я зберіг і прочитав 287 статтей. 
А у Pocket - ось викачав Архів, і офігів. 486 прочитаних статтей. Але тут не може сказати за який період. Напевно там є і статті до 2018 року точно. 
Насправді це виходить чуть більше ніж одна стаття на день.
Я розумію, що там багато сміття теж. І зараз я б на дещо і того, не витрачав час.
Кому буде цікаво глянути список, напишіть мені десь, скину. Не хочу публікувати, бо трохи соромно за деякі статті які читав=))
По книгам:
Про книги я писав окремо у блозі. Я знаю що є люди які по 30-40 книг на рік читає, а Ілон Маск читає книгу в день (насправді ні). Але я до такого і не прагну. Віднедавна переосмислив, що важливо якість, а не кількість. І навіть почав читати ту саму книгу другий раз (раніше, я б подумав що це марна трата часу і дурня).
Книги 2019:
https://mik787.tumblr.com/post/189497694137/books2019
Топ книг 2018:
https://mik787.tumblr.com/post/189496472462/topofbooks2018
Заклик до обговорення:
То як, у когось ще є із цим проблеми? 
Поділіться чи мої поради корисні і чи висновки правильні. 
Які трюки ви використовуєте, якщо використовуєте? Які правила, обмеження?
5 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Звіт про розтин
Звіт про розтин - це всього лиш документ. Холодний перелік фактів може тільки пояснити як померла жертва та натякнути на останні години її життя, але в жодному місця цього документу субєкт дослідження не виникає саме як особистість. Кожен такий звіт - своєрідний підсумок життя, але в ньому дуже мало виявів того, як це життя було прожите. Нема ні вподобань, ні неприязні, ні любові, ненависті, страхів чи будь-яких інших людських емоцій. Тільки клінічна формальна констатація: "Тіло нормально розвинуте... підшлункова залоза має надзвичайно малий розмір.... серце важить 340 грамів та має несиметричну форму...".
-- Вінсент Бугліозі, “Helter Skelter“
5 notes · View notes
gotten · 4 years
Quote
А головне - пам'ятай, що двері відкриті. Не будь боягузом, але як діти, коли їм не подобається гра, кажуть: «Я більше не граю», так і ти, коли тобі щось уявляється таким самим, скажи: «Я більше не граю» і облиш, а якщо залишаєшся, то не нарікай
Епіктет
8 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Про самовластиву істоту Мартіна Бубера
Tumblr media
Не знаю як у вас, але в мене часто траплялось так, що важливі поради чи ідеї я помічаю надто пізно. Схоже трапилось кілька місяців тому. А от вчора я вичитав у Мартіна Бубера наймовірно влучне пояснення ситуації. Саме цим поясненям я хочу з вами поділитись.
В цьому уривку Бубер пише про два типи людей: “особа” та “самовластива істота”. На секунду вдамся до глибоких буберівських інтепретацій: “особа” - це суть відносин “Я-Ти”, “самовластива істота” - це суть відносин “Я-Воно”. А ось сам уривок, який мене зачепив:
“...самовластива істота усолоджується своїм особливим буттям, радше, здебільшого фікцією свого особливого буття, яку вона собі вигадала. Адже для неї пізнавати себе, власне, означає здебільшого таке: створити якесь потужно значуще явище себе, що здатне дедалі грунтовніше уводити в оману її саму, і в його спогляданні й шануванні здобути позірність пізнання власного так-буття; дійсне пізнання цього так-буття приводило б її до самознищення - або ж до відродження...” [Мартін Бубер. Я і Ти. Шлях людини за хасидським вченням. Пер. з нім. - К.: Дух і літера, 2012. - 272 с., - С. 113].
Про що тут йдеться? Тут йдеться про те, що люди, які не здатні до глибокого емоційного сприйняття та розуміння оточення (розуміння “Я-Ти”), діють опираючись на власне “сухе” розуміння реальності, на власні правила, придумані в обєктиві цієї реальності. Коли я бачу чиюсь поведінку, яка видається мені успішною у соціумі, я починаю її імітувати. Можливо я прийду до успіху, але ця поведінка не буде моєю і не буде реалізацією мого я. За Бубером, це не будуть стосунки між “Я і Ти”. Це будуть стосунки між “Я і Воно”.
2 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Про турботу як головний сенс любові
Кілька днів тому я описав чотири трактування слова “любов” в давніх греків часів Сократа. В цьому записі пропоную спробувати знайти фундаментальний сенс любові в нашому сьогоденні.
Tumblr media
Я пропоную поглянути на любов в наступному фокусі. Передусім, слід визнати, що значення цього слова змінюється з віком. Тобто, новонароджені діти і діти дошкільного віку швидше за все взагалі не розуміють суті цього поняття. Вони можуть відчувати щось, на що вказуватимуть як на любов, але вони не зможуть пояснити суті цього відчуття.
По мірі дорослішання суть любові теж буде змінюватись. І тут ключову роль відіграватиме досвід. Хтось розповідатиме про любов як про виключно хімічну реакцію організму і прагнення до розмноження. Інші шукатимуть в любові якусь певну цілеспрямованість на особу інтересу. А хтось взагалі може сакралізувати це поняття і віднести до царини божественного. Врешті, кожен з них може бути правим у власному розумінні. Не дарма ж давні греки розділяли це поняття.
А, проте, я пропоную піти далі в процесі старіння індивіда і дійти до моменту, коли суть любові перестане змінюватись. Щоб поглянути на ситуацію найочевиднішим шляхом - розглянемо любов між подружньою парою. Момент уставлення цього поняття визначається уставленням стосунків. Малоймовірно, що подружня пара розпадеться опісля: їхнє поняття сенсу любові опирається на зафіксовану конструкцію. Чим є ця конструкція? В її основі, дуже глибоко, лежить страх бути самим, страх бути непричетним. Її назва - турбота.
Любов у своїй найпрозорішій актуальності - це взаємодія акту турботи з готовністю приймати цю турботу. При чому, це діє не тільки у взаємодії подружньої пари, але й у стосунках з домашніми улюбленцями, у відносинах з дітьми, у любові до місцевої футбольної команди та навіть любові до країни. Важливо тільки розуміти відсутність знаку рівності між любов’ю та турботою. Любов - це не є виключно турботу. Любов складається з інших компонентів, зокрема таких як співпереживання, захоплення, спільні інтереси, та інші. Але основним тут є турбота і у своїй еволюція максима любові - це саме турбота.
Також тут важливим є момент взаємодії: готовність приймати турботу. Не може бути любові до каменю. Так само не може бути любові до того, хто її не потребує. Самоізольованому індивіду з перефокусованими на себе емоціями складно навчитись любові, так як його життя не потребує зовнішньої турботи. Щоб справді полюбити когось, як це не дивно, йому потрібно знайти в собі слабину, яку він сам за жодних обставин не зможе виправити чи компенсувати. І якщо він таки знайде цю слабину і того, хто зуміє її «закрити», - він отримає шанс зрозуміти істину максиму почуття любові.
2 notes · View notes
gotten · 4 years
Text
Про любов
Філософія певних чином дає можливість зрозуміти наскільки різними є земні культури, особливо в питанні мови. В українській мові є слово “любов” і воно доволі однозначне. Проте, в греків часів Сократа було аж чотири слова для означення того, що ми називаємо любовю:
Агапе - подружня любов і любов Бога. Християни позначали цим словом любов Бога до всього людства. Тома Аквінський писав, що любити в цьому сенсі - це бажати добра своєму ближньому.
Ерос - любов, пов’язана з сексуальним погятом та чуттєвими насолодами. Проте, Платон в діалозі “Бенкет” зазначив, що ерос повинен переростати в розуміння внутрішньої краси людини, через яку ми починаємо цінувати красу загалом, не залежно від її конкретного втілення.
Філія - це безпристрасна любов, базована на чеснотах. Ми відчуваємо таку любов до друзів, членів сім’ї і до людей, про яких ми повинні піклуватись як про самих себе.
Строге - це любов до власних дітей і до своєї країни чи спортивної команди. Це любов, яку ми не вибираємо. Вона народжується самостійно і не має нічого спільного зі свідомістю чи рефлексіями.
Уривок взято з книги Массімо Пільюччі “Як бути стоїком”.
3 notes · View notes