Tumgik
kidibam · 8 years
Text
Mažųjų gurmanų puota
Jūsų namuose auga mažieji gurmanai? Šventės yra pati geriausia proga naujokams išbandyti savo jėgas virtuvėje. Nežinote ar esate pasirengę užleisti savo vietą šalia viryklės, kaip pradėti ir ką gaminti?
Tumblr media
Visas gaminimo procesas nuo pradžios iki pabaigos gali būti ypatingai smagus, jei laikysistės šių paprastų taisyklių:
1.     Tinkamai aprenkit savo mažuosius virėjus, kad jie jaustųsi patogiai ir nebijotų susitepti drabužių, taip pat pridenkite ir pūrius plaukučius: galvajuostė mergaitei, lengva kepurė-skarelė puikiai tiks berniukui – taip mažiau maisto likučių užsiliks jų galvytėse.
2.     Sudarykite meniu, kokio tipo patiekalus norėtų gaminti virtuvės naujokai. Pradžiai rinkitės tokius, kuriems nereikėtų kaisti viryklės. Pažadam procesas bus išties kūrybiškas. Galite net nupiešti tai ką gaminsit ir, kaip meniu, padėti ant stalo prieš valgymą.
3.     Pagal pasirinktą patiekalų temą paserviruokite stalą, skirdami vietas kiekvienam šeimos nariui. Galima visaip įdomiai piešinukų pagalba personifikuoti kiekvieno šeimos nario ar svečio vietą prie stalo.
4.     Pasitikėkit mažais entuziastais, palikite juos vienus virtuvėje, tačiau būkit kažkur netoliesia "užsiėmę", jog vos tik prireikus jūsų pagalbos, iškart galėtumėtumet ją suteikti.
Visų svarbiausia pozytivumas bei palaikymas jaunųjų entuziastų.
Keletas patiekalų idėjų iš KIDIBAM šventinio meniu, jūsų staliui. Siūlome desertų paradą – saldumynai nuteikia pakiliai bei dovanoja papildomos energijos šventei!
Sumuštiniai su Nutela ir braškėmis:
Tumblr media
Bananų grežinėliai išmirkyti karštame šokolade ir apvolioti pabarstukuose:
Tumblr media
Ledai užlieti medumi ir pabarstyti cukatais, gali būti pabarstukai, riešutai:
Tumblr media
SKANIŲ, IŠRADINGŲ, SMAGIŲ NAUJŲJŲ METŲ SUTIKTUVIŲ!!!
0 notes
kidibam · 8 years
Text
Baltos Šventosios Kalėdos
Kurgi šiemet ta balta, spindinti sniegu, kvepianti šaltuku žiema?
Sniegas mūsų krašte regis tampa retenybė. Ir jei ne gražiausios metų šventės, kurios jau visai netrukus šildys mūsų namus ir širdis, galbūt ir nesuvoktume ruduo ar žiema šiuo metu užlango siautėja. 
Gal dėl to mums norisi šiemet per šventes daug baltos spalvos: kad būtų šviesiau, kad stipriau išgyventume tą simbolinį naujos pradžios virsmą.
Todėl šventinį stalą KIDIBAM nusprendė serviruoti kuo balčiau su trupučiu žalios – nes žalia tai gyvybė, tai tas naujų vilčių, svajų, planų, minčių pumpuras, kuri netrukus vėl ims skleistis.
Jei jūs jaučiatės panašiai kaip KIDIBAM prisijunkite išvien ir sutikt šventes su kuo daugiau šviesos ne tik aplikoje, bet ir širdyse.
Tumblr media Tumblr media Tumblr media
O po jaukius, šviesius namus, maži, spindintys gerumą, baltais drabužėliais papuošti vaikučiai ropinėja. O jei norėtumėt, kad taptų jie panašūs dar ir į mažus angeliukus, tiks baltas šliaužtinukas, prie kurio tiesiog prisiūkit mažus sparnelius, kuriuos galima išsikirpti, net ir iš balto popieriaus.
Tumblr media
JAUKIAUS PASIRUOŠIMO ŠVENTĖMS.
0 notes
kidibam · 8 years
Text
Kitokia Kalėdų eglė
Tradicinė Kalėdų eglė skaičiuoja šiemet jau 505 metus. Pirmą kartą ji buvo įžiebta 1510 metais, visai arti mūsų - Rygoje. Anuomet eglutes puošdavo riestainiais, saldainiais, obuoliais. Papuošta ji būdavo iki Trijų  Karalių. Sulig ta diena ateidavo ir dovanų metas – kokios tos dovanos būdavo? Ogi papuošimai nuo eglutės. Vaikai gardžiai krimsdavo skanėstus, kuriuos vienas kitam išdidžiai įteikdavo nukabinę nuo eglės šakos.
Ilgą laiką, per gražiausias metų šventes, buvo naudojamos natūralios eglutės. Didėjant gamtos užteršimui, šiltnamio efektui – ekologai ir aplinkosaugininkai susirūpino gausiu eglių kirtimu miškuose. Dalį jų pakeitė pramoninės – dirbtinės eglutės. Tačiau pramonė, taip pat žeidžia žemės ekosistemą.
Smagu, kad šiais laikais tradicijas tęsiam, tačiau esam jau daug labiau atsakingi už aplinką, už pasaulį, kuriame auga mūsų vaikai. Vis dažniau gyvas eglutes keičia netradicinės. Besikeičiantis požiūris skatina mumyse kūrybiškumą, originalumą.
Ta proga mes su Jumis dalinamės netradicinių eglių pavyzdžiais, kurie mus įkvėpė būti kitokiais ir tęsti savą misiją – atsakingai auginti savo vaikus visomis progomis.
Tumblr media Tumblr media
KIDIBAM LINKI PRASMINGO KLĖDŲ LAUKIMO!
0 notes
kidibam · 8 years
Text
Kūrybiška diena
Galų gale visuose miestuose iš tiesų ima kvepėti Šv. Kaledomis. Galvojom ir mes eisim į gatves, džiaugsimės egle miesto aikštėje, bet apsirgo mūsų mažiausias šeimos narys. Todėl ir pirmąją šventę, kurioje turėjom lieti žvakes ir rišti vainikus, teko pamiršti.
Kol sėdėjom apsikabinę, tie vainikai mintis kuteno. Bet neturim nei eglišakių, nei konkorėžių - nepasidavėm, nusprendėm vainikus gaminti kitu būdu. Pasiemėm įvairiausių atraižėlių dėžę, kuri vis pildosi betvarkant spintas. Vilnonius, margus, jaukaus audinio, neapsipūkavusius išaugtus rūbelius, kurie jau netinkami perleisti kitiems vaikams dėl skylutės ar paįrimo - neišmetu, kaupiu. Žinau, kažkada juos panaudosiu. Patinka siųti visokius žaisliukus, ypač tokius, kur ir vaikai gali dalyvauti gamybos procese arba tuos, kurie tampa po to vaikų mylimukais.
Tumblr media
Padarėm vieną mylimuką. Bet pagrindinė užduotis - vainikas.
Interneto pagalba suradome puikią idėją. Vainikui pagaminti reiks: įvairiaspalvių atraižų, kuo panašesnio tankumo, ir ilgesnės vielos. Ji bus mūsų vainiko karkasas, beja jam galime naudoti ir iš drabužių valyklos likusios pakabos vielą. Iš atraižų išsikerpam tiek apskritimų, kiek jų prireiks pageidaujamo dydžio vainikui. O tada visi drauge apskritimus veriam vieną paskui kitą į spalvingą vainiką.
Tumblr media
0 notes
kidibam · 8 years
Text
Apie žaislus ir žaidimą su vaikais
Žaislai - šiais laikais jų tiek gausu, kad išties dažnai sunku išsirinkti labiausiai tinkantį ir atitinkantį vaiko poreikius, o svarbiausia dar ir tokį, kuris įkvėptų mažą atžalą žaisti, netaptų vien dekoracija lentynoje.
Kaip išsirinkti žaislą? Dažnai mus užburia spalvingos reklamos, išorinis įpokavimas, akcijos, o ir patys vaikai dažnai nori to, ką draugas turi, ir tikrai ne būtinai dėl to, kad turėdamas tą žaisla pats žais su juo.
Išties išorinio spaudimo nemažai, kaip nepasiklysti jame ir tarp žaislų?
Tumblr media
Žaislai visų pirma turi būti stilmulu mūsų vaikams žaisti, o taip pat stiprinti jų gebėjimus, skatinti spartesnį vystymąsi. Ir tam nereikia turėti visų pasaulyje žaislų.
Vienas svarbiausias reikalavimas žaislui ar žaidimo priemonei turėtų būti tai, kad jis pats iš savęs būtų “ne baigtinis”, kad jį galima būtų visaip perstatyti, keisti formą, paskirtį ir pan. Tada jie lavins vaiko vaizduotę, kūrybiškumą, stiprins erdvinį mąstymą, gerins netikėtų situacijų sprendimo įgūdžius.
Šiai grupei “ne baigtinių” žaislų galime priskirti:
1.     Įvairūs konstruktoriai, blokeliai, lego - vieną dieną jūsų vaikas pastatys bokštą, o kitą dieną jis gali pridėti detalę prie ausies ir žaisti, kad tai telefonas, dar kitą dieną galbūt jis sudės detales į puodą ir “paruoš” pietus.
2.     Kamuoliai, kamuoliukai – galima smagių žaidimų prisigalvoti su jais, pagal paskirtį: valgoma-nevalgoma, futobolas, krepšinis, o taip pat tiks žaisti imitacinius žaidimus, pvz. Vaisių parduotuvę ir pan.
3.     Kartoninės dėžės – tai turbūt viena iš labiausiai vystančių fantaziją žaidimo priemonių,  regis iš dėžių mes galime pasidaryti beveik viską – nuo namo, raketos iki roboto (būna specialūs varžtelių rinkinukai pirkti) ar Kalėdinių žaisliukų.
4.     Skatinti vaizduotę žaidžiant gali netgi rūbai – persirenginėjant ir imituojant įvairiausius pasakų personažus, gyvūnus, jūs ne tik skatinsit vaiko vaizduotę, bet ir stiprinsit jo apsirengimo įgūdžius.
5.     Na ir įvairios meninės priemonės: popierius, lipdukai, pieštukai, klijai, plastelinas ir pan.
Tumblr media
Daugelį žaislų ar žaidimo priemonių galime pasidaryti patys (naminis plastilinas). Taip pat žaidimams galime naudoti namų apyvokos reikmenis. Svarbiausia, kad visi žaislai ir žaidimo priemonės būtų saugūs vaikui.
Todėl prieš perkant žaislą, kad nepaverstumėt namų nereikalingų daigtų sandeliu, o taip pat tenkintumėt vaiko tikruosius poreikius,  visada pagalvokit:
- Ar jis tinkamas jūsų vaiko amžiui?
- Ką vaikui lavintų, ugdytų žaislas?
- Ar jūsų vaikui reikia: konkretaus žaislo ar tinkamų priemonių žaislui pasigaminti?
Daugiau minčių apie kūrybiškumą, jo ugdymą žaidimų pagalba, mūsų išmintingųjų draugų EDUKACINIAI.LT, kurie pusę darbo, o gal ir daugiau, jau yra nudirbę už mus suskirstydami žaislus pagal visas jų ugdomąsias savybes, užrašuose.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
KIDIBAM akcija - už kiekvieną atsiųstą maišą gauk dovanų!
Sakykit ką norit, bet lapkritis yra vienas iš tamsiausių mėnesių metuose - daug darganotų dienų, dienos vis trumpėja, mažai progų pasivaikščiojimams, o Kalėdinės šviesų instaliacijos dar tik ruošiasi nušviesti miesto gatves. Gal dėl šių priežasčių, o gal ir dėl to, kad artėjant gražiausiom metų šventėm mėgstam atsisveikinti su tuom, kas nebereikalinga - atsiranda poreikis išsivalyti namus.
Tie kas turi vaikų žino, kad didžiąją dalį nebenaudojamų daiktų namie sudaro dėžės pilnos išaugtų vaikiškų rūbelių.  Į pagalbą jums čia atskubės KIDIBAM! Esam internetinė geros kokybės dėvėtų vaikiškų rūbų ir avalynės parduotuvė. Labai patogi, nes išaugtus vaikų drabužius parduosim už jus. Labai draugiška, nes savo klientams dažnai įvairias dovanas dovanojam, gerus patarimus dalinam.
Tumblr media
Taigi skelbiam AKCIJA - iki gruodžio 20 dienos už kiekvieną atsiųstą maišą dovanosime iš edukacinių žaislų portalo EDUKACINIAI.LT išskirtinę 40% nuolaidą ZoLO konstruktoriams įsigyti, kurie lavins jūsų vaiko kūrybiškumą, smulkiąją motoriką ir vizualinės erdvės suvokimą. Prekių skaičius nuolaidos gavėjui neribojamas!
Ir kiekvieną akcijos savaitę vienam laimingajam dar dovanosim žurnalo “Mamos” pusės metų prenumeratą!
Tumblr media
Gera proga pasirūpinti Kalėdinėmis dovanomis bei mamoms aktualia periodika, o taip pat išaugtus, bet dar kokybiškus vaikų drabužius perleisti tiem, kam jų labiausiai reikia.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
5 motyvacinės priemonės, kad vaikai apsirengtų patys
1. Pasiekiamumas
Pirmasis žingsnis yra vaikui suteikti galimybę lengvai pasiekti rūbus. Geriausia, kai kiekviena rūbų grupė turi savo stalčių, lentyną ar atitinkamai kabyklą ir yra pritaikyti vaiko ūgiui. Vaikas drabužinėje/ spintoje turi lengvai susiorientuoti, gebėti pasiimti pats drabužį. Taip ugdysime jam savarankiškumą, po turputi jis supras, kad viską, ne tik drabužius gali pasiimti, pasidėti pats. Tėvams pritaikius priemones pasitikėjimas vaikui savo galimybėm stiprėja.
Tumblr media
2. Ribotas pasirinkimas
Per didelis drabužių pasirinkimas vaikui gali tapti tikru išbandymu ir apsirengimo procesą ištęsti iki begalybės. Limituokime rūbelių skaičių, tai labai padės jūsų mažyliui greit apsipręsti. Kaip tai daryti – galime patys kas savaitę sudėti po keletą skirtingų komplektukų į vaikui pasiekaimus garderobinės/ spintos skyrius. Jis bus laimingas kai jaus, jog sprendimą priėmė ne tik greitai, bet svarbiausia savarnkiškai! O mes būsime laimingi, nes vaikas pvz. žiemą neužsispirs apsirengti vasarinių kelnių. Sutaupysim laiko ne tik rūbų pasirinkime, po to jų tvarkyme, bet ir konfliktinių situacijų išvengime.
3. Laikas
Visada suteikime pakankamai laiko vaiko apsirengimui. Neskubinkim jo, neįneškim papildomo streso. Patikėkit, mūsų jaunosiom atžalom ir taip didelis iššūkis apsirengti savarankiškai.
4. Eiliškumas
Kuomet mokinam vaiką apsirengti, skatinkim viską daryti palaipsniui, išlaikant eiliškumą. Taip būsim tikri, kad jie nepamiršo apsivilkti pvz. apatinių. Koncentruokimės į kiekvieną žingsnį – pradžioj apatiniai, tada atitinkamai viršutiniai rūbai, vaikas vilkdamasis palaidinę, neturi galvoti į priekį, ką vilksis po to. Taip jis atliks užduotį itin kruopščiai ir teisingai nesiblaškant, nepergyvenant, kad kažką pamiršo.
5. Pagalba
Labai nenutolkim, kuomet vaikas rengiasi. Jam gali prireikti mūsų pagalbos – patarti kuria puse vilktis kelnaites, užtraukti užtrauktuką suknelės nugaroje, susegti smulkias sagutes marškiniuose, užrišti kepurės raištelius, pataisyti drabužį, kad jis gražiai kristų, nestyrotų.  Saugumo jausmas padeda vaikui sparčiau judėti pirmyn. Svarbiausia tik mums atskirti kur ir kada mūsiškiui išties reik paramos.
Tumblr media
Visada pagirkim, paskatinkim savo mažuosius - saikingai, argumentuotai ir užtikrintai, kad vaikas tai suvoktų ne tik kaip tinkamai atliktą užduotį, bet kartu ir kaip savaime suprantmamą tobulėjimą, ėjimą savarankiškumo link, kad kitą kartą norėtų išmokti dar daugiau.
Sėkmės, išradingumo ir kantrybės mums visiems!
1 note · View note
kidibam · 9 years
Text
Nuo kokio amžiaus vaikus pradėt mokinti savarnakiškai apsirengti?
Mums mamoms nuolat trūksta laiko. Ugdykim savarankiškumą saviems vaikučiams, tai yra vienas geriausių būdų papildomo laisvo laiko įgyti artimoje ateityje. Tad apsišarvuokim kantrybe, pozityvumu, atsikratykime blogo įpročio - padaryti už kitą vien dėl to, kad būtų greičiau ir pirmnyn!
Labai svarbu prieš formuluojant naują užduotį vaikui, mums patiems suvokti ar jis pagal savo amžių sugebės ją įvykdyti. Antraip vaiko entuziazmas ir optimizmas pasiekti bent kokį rezultatą žlugs.
Taigi pradėkim nuo to, kokio amžiaus vaikai jau gali gebėti rengtis ir kokiais etapais rengimosi įgūdžiai turėtų būti ugdomi.
Tumblr media
Vaikų psichologai sako, kad visų pirma reikia vaikiuką mokinti nusirengti. Nuo 1,5 metukų vaiką jau reikia supažindinti su rūbelių nusirengimu: grįžus namo po lauko nusiimti kepurytę, pirštinytes, atsisegti batukus, prieš miegelį - nusimauti kojines, kelnes, sijonuką, šlepetes. Su megztukais, švarkiukais dar teks palūkėti ir pagelbėti, mat tokio amžiaus vaikų yra dar kitokios proporcijos – trumpos rankytes, didelės galvytės.
Nuo 2 iki 3 metų vaikai visą tai, ką jau išmoko nusirengti, dabar turėtų jau gebėti apsirengti: apsimauti kojines, laisvas kelnytes, sijonuką, apsiauti šlepetes, batukus.
4-5 metukų vaikai jau gali apsivilkti megztukus, suknutes, marškinius. Tik mums tėveliams, dar teks pagelbėti su visų rūšių užsegimais.
Ir galiausiai, jau galėsim visiškai atsitraukti kuomet vaikai rengsis kai jie ūgtelės iki 6-7 metų amžiaus. Užtrauktukai, sąsagelės ir net batraiščių raištukai paklus jų pirštukams.
Tumblr media
Perkant rūbus ir avalynę, irgi atsižvelkime į vaiko amžių, taip palengvisim ir pagreitinsim jam apsirengimo procesą. Ir duokime jiems tiek laiko, kiek tik prireiks, kad iki galo galėtų atlikti pavestą užduotį.
Patogios vaikiškos avalynės ir rūbelių visada rasite pas mus KIDIBAM.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Skelbiam mažojo Helloween’o herojaus nuotraukų konkursą!
Kaip smagu nors vienam vakarui pakeisti savąjį vaidmenį ir pabūti įdomiu personažu. Įvairūs karnavalai suteikia šeimyniškiams ne tik pliūpsnį gerų emocijų, bet tai yra ir puiki edukacinė priemonė ugdanti fantaziją bei kūrybiškumą.
Tikim, kad per praėjusias Halloween’o šventes jūsų mažyliai atrodė tiesiog įspūdingai.
Tumblr media
Tikim, kad turit užsilikusių nuotraukų, kuriose įamžintos kitokios jūsų atžalos. O gal jau paruoštas kostiumas šiųmetei švetei?
Norim būti tarpininkais – tarp įkvėpimų šaltinių ir tų, kurie ieško idėjų, tad skelbiam persirengėlių KONKURSĄ!
Dalinikitės su KIDIBAM nuotraukomis, iki spalio 30 dienos, kuriose jūsų mažyliai būtų su įdomiais Helloween’o kostiumais. Jas siųskit [email protected].
O mes, jūsų atsiųstas nuotraukas kasdien talpinsime KIDIBAM FB paskyroje štai čia, kur jas galės vertinti visi mūsų ir jūsų draugai.
Nuotraukos savininkas surinkęs daugiausiai like ir share bus paskelbtas spalio 31 d. ir apdovanotas fantaziją bei kūrybiškumą lavinančiu PRIZU!
Tumblr media
Nuostabaus prizo steigėjai  yra mūsų draugai  edukaciniai.lt. Jie sako, kad -  "Kūrybiškumas, kritinis mąstymas, bendradarbiavimas, emocinis intelektas, komunikacija, valia - tai ne tik skambūs žodžiai, bet ir realūs įgūdžiai, kuriuos lavinti gali kiekvienas. Kuo anksčiau šie įgūdžiai bus ugdomi, tuo geresnis rezultatas bus pasiektas. Žaidimus dievinantys ir nuolat žaidžiantys vaikai jau dabar gali lengvai ir linksmai ugdyti šiuos įgūdžius, žaisdami smagius ir prasmingus žaidimus.”
Be to jie, kaip mes - tiki ateities herojais!
Tumblr media
Taigi nekantriai laukiam nuotraukų su mažaisiais Halloween’o herojais adresu [email protected] iki spalio 30 d., kad šventės dieną, spalio 31, jau galėtume daužti gongą laimėtojui!
Rinkite konkurso laimėtoją spausdami like ir share čia
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Spalvingas kidibam KONKURSAS
Koks nuostabus spalvingas ruduo!
Pažvelgus pro langą matau mergytę, kaip prabėgusios vasaros uogą, rausvu paltuku keliaujančią geltonais klevo lapais nuklotu taku, balta šalna žalią žolę kutena, o mažas pilkas paukštukas į langą barbena.
Tumblr media
Seku akimis mergyte – ir matau mintyse, kaip prieš išeinant į lauką ji stropiai renkasi mėgstamų spalvų rūbelius.
Būna toks etapas vaikams, kad jiems patinka išskirtinai viena spalva. Kodėl? Gal dėl to, kad spalvos turi savo nuotaiką, vienos jų suteikia drąsos, pasitikėjimo savimi jausmą, kitos nuramina, įkvepia kūrybai?
Ar dažnai klausiat savo vaikų kokia spalva jų mėgstamiausia ir kodėl? Su kuo ji siejasi jiems, ka primena - žalia spalva gal žiogą, o mėlyna neaprėpiamą jūra? Kokie jausmai užlpūsta aptariant vieną ar kitą spalvą?
Jei dar neklausėt, tai paklauskite, nes KIDIBAM kaip tik skelbia SPLAVŲ KONKURSĄ: dalinkitės savo vaiko pasakojimu apie jo mėgstamiausią spalvą, taip pat prirašykit vaiko vardą ir amžių, iki SPALIO 23 dienos. O mes vieną laimingą šeimą apdovanosime kvietimais į edukacinį šokio spektaklį "SPALVOS", kuris vyks lapkričio 7d, 12:00 val. Šokio teatre, Vilniuje.
Tumblr media
Kvietimus mums dovanoja mūsų draugai Šokio teatras ir 70 metų jau mininti Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.
VA TAIP MES RUDENĮ ŠVENČIAM!
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Laikas pasilepinti. Su pirkiniu atkeliauja ir dovana.
Taip, visiškai teisingai. Nes juk lepintis galima bet kokia proga, ar tiesiog be jos. Geras oras, viskas žydi, kodėl gi nesužydėjus ir mums :)
KIDIBAM šį kartą dovanoja dalelę pačios naujausios AVON nagų lakų kolekcijos. Siuntos dėžė net karšta buvo :) Išpakavom, o ten TIEK grožio, kad net nesugalvotume nuo ko pradėti. O dar kiek galimų variacijų. O kurio jums labiausiai norėtųsi?
Tumblr media
Visą mėnesį su kiekvienu KIDIBAM pirkiniu, kurio vertė siekia 10 eurų, atkeliaus ir vienas iš šios kolekcijos gražuolių. Ir visai nesvarbu, ar už KIDIBAM pirkinius atsiskaitote eurais ar KIDIBAM taškais, ar ir tuo ir tuo :) 
Tumblr media
Jeigu savo KIDIBAM sąskaitoje dar neturite taškų, juos gauti paprasta. Tereikia atlaisvinti vaiko spintą, atsiųsti mums išaugtus drabužius. Juos mes parduosime, o jūsų sąskaita nedelsiant pasipildys taškais, už kuriuos galite bet kada įsigyti kitas prekes www.kidibam.lt parduotuvėje. Viskas labai paprasta ir nuosekliai aprašyta štai čia.
Tumblr media
Tai koks gi tas pavasario geidžiamiausias atspalvis? :) Pradedam!
Tumblr media
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Bandome natūralų "Uoga uoga" muilą ir aliejų mišinį vaikams + konkursas
KIDIBAM yra už natūralias priemones vaikams. Tad visada smagu, kai kasdienius kūno priežiūros ritualus galima atlikti su sveikatą tausojančiu muilu "Pasaka" ir natūraliu drėkinančiu, apsaugančiu aliejų mišiniu kūdikiams "Rožiniai žandukai".
Tumblr media
Natūralus muilas su levandomis "Pasaka" yra ne tik natūralus, bet ir pagamintas šaltojo spaudimo būdu, kurio metu muilas mažiausiai mėnesį brandinamas, kad išsaugotų visas gerąsias savo savybes, o jo poveikis odai būtų itin švelnus bei nesausintų odos. Šiame "Uoga uoga" muile nerasite sintetinių dažiklių ar kvapiklių, o tik aukščiausios rūšies savo sudėtimi itin turtingus nerafinuotus šalto spaudimo ir eterinius aliejus.
„Pasaka“ – tai pats švelniausias, raminančio poveikio muilas su levandomis bei kokosų, alyvuogių ir migdolų aliejais, tinkamas net jautriai mažylių odai. Jo prausiamasis poveikis itin švelnus, taip pat drėkinantis ir puoselėjantis, o levandų aromatas – atpalaiduojantis.
Tumblr media
"Rožiniai žandukai" - švelniai apsaugo, gydo ir maitina išsausėjusią, jautrią, paraudusią ar iššutusią kūdikio odelę.
Šis natūralus sviestas padeda tada, kai reikia drėkinti ir apsaugoti itin švelnią odą. Be jokių kvapų ir sintetinių komponentų. Sviestmedžių aliejus puikiai maitina ir drėkina, ramina pašutusią kūdikių odelę. Gerai apsaugo odą nuo išorės poveikio (šalčio, karščio, saulės). Simondsijų aliejus savo sudėtimi yra labai artimas odos riebalams, todėl lengvai į ją patenka, o išsausėjusią ir suglebusią odą tuoj pat pamaitina ir išlygina.
Tumblr media
KIDIBAM skelbia konkursą šioms natūralioms gėrybėms laimėti. Kviečiame visas mamas pasidalinti savo netikėčiausiais nėštumo pasikeitimais.
Gal Jus pykino nuo žalios spalvos? Ar staiga pajutote silpnybę kinų maistui?
Komentaruose po tinklaraščio įrašu trumpai parašykite kokius įdomius pokyčius išgyvenote būdama nėštukė, ir laimėkite natūralų muilą "Pasaka" bei aliejų mišinį "Rožiniai žandukai". Nugalėtoją skelbsime penktadienį, vasario 27 d.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Įdomūs faktai apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šį meilės mėnesį KIDIBAM domisi nėštumu ir kviečia pasmalsauti drauge.
Tumblr media
1. Nėštumas tęsiasi 280 dienų, 40 savaičių arba 10 mėnulio mėnesių (po 28 dienas) - devynis mums įprastus kalendorinius mėnesius.
2. Vienas, du, trys. Kas tris sekundes pasaulyje gimsta žmogus.
3. Skaičiuojant numatomą gimdymo datą svarbi yra paskutiniųjų mėnesinių pirmoji diena, tai tarsi atskaitos taškas. Todėl, kad dauguma moterų nežino tikslios pastojimo dienos, tai yra svarbiausia informacija nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.
4. Apie 10 procentų nėštumų baigiasi persileidimais. Tačiau ši skaičius gali būti gerokai didesnis, nes labai daug ankstyvųjų persileidimų įvyksta labai anksti, kol moteris net nespėja suprasti, jog buvo apvaisinta.
5. Nėštumo metu paaštrėja moters maisto pojūčiai ir, manoma, neatsitiktinai. Tokie lengvai gendantys maisto produktai, kaip mėsa ar žuvis, o taip pat kiti dalykai, kurių nėščioji turėtų vengti (alkoholis, kava, cigaretės), būsimoms motinoms nemaloniai kvepia. Taigi, jų vengimas tarsi apsaugo moterį nuo galimų nemalonumų nėštumo metu.
6. Vaikučio širdelė ima plakti penktą nėštumo savaitę.
7. Nėštumo metu gimda padidėja maždaug 500 kartų! Į įprastą dydį ji grįžta maždaug 6-8 savaitės po gimdymo.
8. Tik 1 iš 10 moterų prieš prasidedant sąrėmiams nuteka vaisiaus vandenys, paprastai būtent pastarieji yra prasidedančio gimdymo pranašai.
9. Yra versija, jog nėščiųjų, kurios laukiasi mergaitės, krūtinės dydis nėštumo metu padidėja labiau, negu tų, kurios gimdys berniukus.
10. Natūraliu keliu pastojus (be vaistų ir gydytojų pagalbos) tik 3 procentai moterų laukiasi dvynių. Apie 33 procentus dvynių yra iš vieno kiaušinėlio, taigi identiški, likę 67 procentai gimsta apvaisinus dvi kiaušialąstes, taigi, neidentiški.
11. Šiuo metu vidutinis naujagimio svoris išsivysčiusiose šalyse yra apie 3,5 kg, įdomu, kad prieš pusšimtį metų šis rodiklis buvo 2,7 kg.
12. Daugiausiai vaikų gimsta antradieniais. Mažiausiai - šeštadieniais ir sekmadieniais.
13. Mamos pieno gamyba pasideda jau antrą nėštumo trimestrą.
Tumblr media
14. Nei pilvo dydis, nei jo forma niekaip nėra susiję su vaikučio lytimi. Tai priklauso nuo moters kūno ypatumų ir fiziologijos.
15. Apie 70 procentų nėščiųjų pirmąjį trimestrą skundžiasi pykinimu.
16. Nėštumo metu moters pėdos dydis gali padidėti vienu dydžiu. Taip nutinka dėl kelių priežasčių: nėštumo hormono veikiami atsipalaiduoja raiščiai, be to, kai kurioms moterims nėštumo metu organizme linkę kauptis skysčiai.
17. Daugumai moterų nėštumo metu plaukai tampa labiau žvilgantys, blizgantys, vešlesni. Taip yra dėl to, kad veikiamas hormonų plaukas yra ramybės fazėje, kuomet jų iškrenta mažiau, negu įprastai. Deja, po gimdymo tai baigsis.
18. Pastebėta, kad gegužę gimsta šiek tiek sunkesni naujagimiai, negu kitais metų laikais. Tai galima paaiškinti, kad vaikučiai mamos pilve drauge su mamomis "švenčia" tokias dosnias šventes, kaip Kalėdos, Užgavėnės, Velykos.
19. Beveik visi vaikai gimsta su mėlynomis arba pilkai - mėlynomis akimis. Tik po pusmečio jos įgauna tą spalvą, kurią vaikas turės visada.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Penkios vaikų meilės kalbos
Kiekvienas vaikas turi savyje tam tikrą emocinio pajėgumo saugyklą, filosofijos mokslų daktaras Gary Chapman'as pavadino tai emocijų rezervuaru, iš kurio, tarsi kuro, vaikas semiasi energijos ir stiprybės turtingomis iššūkių vaikystės ir paauglystės dienomis.
Tas kuras – tai besąlygiška meilė. Tai meilė, kai myli, priimi ir pripažįsti vaiką tokį, koks jis yra, o ne už tai ką daro. Gaila, bet tėvai dažnai myli savo vaikus su sąlygomis: tai paremta darbais ir dažnai susiję su auklėjimo priemonėmis, kai vaikui atlyginama dovanomis ir privilegijomis už tai, kad jis elgiasi ar atlieka, ko nori suaugusieji. Tačiau tik besąlygiška meilė gali apsaugoti nuo nuoskaudų, nuo jausmo, kad esi nemylimas, nuo kaltės, baimės ir nesaugumo. Tik besąlygiškai mylėdami savo vaikus galėsime juos labiau suprasti ir koreguoti jų blogą elgesį.
Tumblr media
Geriausiai besąlygišką meilę apibūdina tai, kaip ji veikia. Ji parodo vaikui, jog jis yra mylimas, kad ir kas būtų. Mes mylime savo vaikus neatsižvelgdami kaip jie atrodo, ką sugeba ir kokių turi trūkumų; nepaisant ko tikimės iš jų, ir kas užvis sunkiausia – neatsižvelgdami kaip jie elgiasi. Tai nereiškia, kad mums patinka bet koks vaikų elgesys, ne, bet mylėdami besąlygiškai duodame meilę visą laiką, net kai vaikai elgiasi netinkamai.
Ar tai panašu į nuolaidžiavimą? Ne. Tai tiesiog vaiko emocinio indo pildymas, prieš imantis bet kokio auklėjimo ar drausminimo. Turėdamas tą rezervuarą pilną meilės, vaikas į tėvų auklėjimo metodus reaguos be nuoskaudos.
Nė vienas nesame tobulas. Todėl negalime iš savęs tikėtis, kad visą laiką sugebėsime mylėti besąlygiškai. Todėl verta paminėti keletą akivaizdžių tiesų apie vaikus, kurios galbūt paskatins mus ugdyti savyje tą sugebėjimą:
Pirma: Jie yra vaikai.
Antra: Jiems būdinga elgtis kaip vaikams.
Trečia: Kartais vaikiškas elgesys nervina, būna nemalonus.
Ketvirta: Jeigu mes, tėvai, mylėsime juos nepaisydami jų vaikiško elgesio, jie bręs ir liausis vaikiškai elgtis.
Penkta: Jeigu mylėsim juos tik tada, kai jie mums įtiks (sąlygiška meilė), vaikai nesijaus iš tikrųjų mylimi. Tai mažins jų savivertę, sukels nesaugumo jausmus, trukdys siekti brandesnio elgesio. Taigi, vaikų raida ir elgesys yra tiek jų, tiek mūsų atsakomybės reikalas.
Šešta: Patirdami besąlygišką meilę, vaikai gerai sutars su aplinkiniais ir bus laimingi. Jie labai skirsis nuo nesaugių, piktų, uždarų ir nesubrendusių žmonių. Jie bus patenkinti savimi, sugebės valdyti savo pyktį ir elgesį tapę suaugusiais žmonėmis.
Tumblr media
Kad vaikas pajaustų meilę, privalu kalbėti jo unikalia meilės kalba. Kiekvienas savotiškai priima meilę, tačiau esama penkių pagrindinių būdų, kuriais vaikai (o taip pat ir suaugusieji) kalba ir supranta meilės emocijas:
1. Fizinis prisilietimas
2. Padrąsinimo žodžiai
3. Kartu leidžiamas laikas     
4. Dovanos     
5. Paslaugos
Kad emocijų indai būtų pilni, turime išmokti visas penkias meilės kalbas ir kalbėti jomis su savo vaikais tam, kad jie augtų, subręstų ir išmoktų patys skleisti šilumą kitiems.
Meilės kalba Nr. 1 – fizinis prisilietimas
Fizinis prisilietimas – vienas garsiausių meilės balsų. 
Pirmaisiais gyvenimo metais prisilietimų reikia daugiausiai. Mamos ir tėčiai instinktyviai glaudžia ir myluoja kūdikį daug ir dažnai. Net naujagimis sugeba atskirti švelnų prisilietimą nuo šiurkštaus ir skuboto. Augant prisilietimų poreikis nemažėja. Emocinei vaiko raidai labai svarbūs apkabinimai ir bučiniai, galynėjimasis ant grindų, jojimas ant nugaros ir kiti žaismingi meilūs veiksmai. Fizinis prisilietimas reikalingas tiek berniukams, tiek mergaitėms. 
Kai vaikelis mažas, užpildyti jo emocijų indą palyginti lengva. 
Paaugliui svarbu, kad tėvai rodytų meilę jam tinkamu laiku, tinkamoje vietoje ir tinkamais būdais. Verta prisiminti, kad nieko negalima daryti primygtinai ir per prievartą. Paaugliai pilni emocijų, minčių bei troškimų ir kartais tiesiog nenori būti liečiami. Vis dėlto vertėtų pasikalbėti su vaikais, kodėl jie nenori būti liečiami ir rasti išeitį šiai meilės kalbai reikštis.
Meilės kalba Nr. 2 – palaikymo žodžiai
Gerokai prieš pradedant suprasti žodžių reikšmes, vaikai suvokia jų emocinį turinį. Balso tonas, maloni nuotaika – perteikia emocinę šilumą ir meilę. Su meile ištarti žodžiai gali labai daug. Meilūs bei švelnūs žodžiai, pagyrimas, padrąsinimas – visa tai byloja: „Aš rūpinsiuosi tavimi“. Tai stiprina vaiko vidinį vertės ir saugumo jausmą. Nors tokius žodžius ištarti užtrunka neilgai, bet užmirštama - negreitai. Visą gyvenimą vaikas jaučia palaikymo žodžių naudą.
Meilės kalba Nr. 3 – kartu praleistas laikas
Pastaraisiais metais daug kalbama apie laiką, leidžiamą kartu, ypač daugėjant šeimų, samdančių aukles, ir esant tiek daug vienišų mamų/tėvų. Vis dėl to nors daug žmonių kalba apie laiką su vaikais, didžioji dalis vaikų jo visiškai nepatiria. 
Laiką leisti kartu. Tai reiškia atiduoti vaikui absoliučiai visą dėmesį. 
Būdami su vaikais, turime nusileisti į jų fizinio bei emocinio išsivystymo lygį. Kai jie mokosi šliaužioti, galime atsisėsti ant grindų. Kai mažyliai žengia pirmuosius žingsnius, turime būti netoliese ir drąsinti juos. Kai jie žaidžia smėlio dėžėje ir mokosi mesti arba spirti kamuolį, būkime ten. Kai jų pasaulis prasiplečia iki mokyklos ir visuomeninių pareigų, išlaikykime ryšį su vaikais. Kuo vyresnis vaikas, tuo sunkiau tai padaryti, ypač norint skirti laiko asmeniškai kiekvienam ir išlikti vis platesnės jų veiklos dalyviu.
Tačiau laiką leidžiant kartu svarbiausia yra ne pats faktas, o tai, kad kažką veikiate būdami drauge. Ir tam nebūtina nuvykti kur nors, nereikia ypatingų vietų, tai gali būti namai. Jeigu šeimoje auga keletas vaikų, svarbu rasti laiko kiekvienam iš jų. Tai nelengva, bet įmanoma.
Meilės kalba Nr. 4 – dovanos
Graikiškai dovana reiškia „malonė“ arba „neužtarnauta dovana“. Čia slypi tokia mintis, jog užtarnauta dovana yra atlygis. Tikra dovana nėra užmokestis už paslaugas, bet meilės išraiška kam nors duodančiojo laisva valia. Mūsų visuomenėje ne visi davimo atvejai yra tokie nuoširdūs. Dažnai tai būdas atsidėkoti arba būdas išprovokuoti paslaugą ar pagalbą. Tai stebi augdami ir mūsų vaikai. Tai galioja ir šeimose, kai vaikai gauna „dovanas“ už buityje atliekamus darbus, jiems perkami ledai, kad ramiai pasėdėtų prie televizoriaus ar dovanojami brangūs daiktai vietoj kartu praleisto laiko (tėvų skyrybų atveju).
Malonumas duoti visai nesusijęs su dovanos dydžiu ir kaina. 
Meilės kalba Nr. 5 – patarnavimas (paslaugos)
Kai kurie žmonės „kalba“ paslaugomis kaip savo pagrindine meilės kalba. Net jeigu vaikai to nežino, privalu prisiminti: tėvystė yra pašaukimas tarnauti. Tą dieną, kai sužinojote kad laukiatės – stojote į ilgalaikę tarnybą. Kontraktas yra aštuoniolika metų, ir ko gero dar ne vieneri metai „aktyvioje atsargoje“. Tai reikalauja fizinių ir emocinių jėgų. Taigi, kad būtūmėte sveiki fiziškai, turite laikytis miego, maitinimosi ir mankštos rėžimo, o emocinę sveikatą lemia supratimas ir abipusė parama vedybiniuose santykiuose.
Kadangi vaikui tarnaujama nuolat ir tiek daug metų, ir tai susiję su tiek daug kitų įsipareigojimų, tėvai neturėtų pamiršti, kad kasdienės paslaugos yra meilės išraiška, turinti ilgalaikį poveikį.
Išvados
Atpažinus pagrindinę savo vaiko meilės kalbą ir pradėjus ja kalbėti rezultatas bus stipresni šeimos ryšiai ir abipusė nauda tėvams ir vaikui. Deja, kalbėjimas tąja kalba nepadarys galo visoms problemoms, bet tai gali įnešti stabilumo į namus ir viltį vaikams. Tai – puiki galimybė. Žmonių santykiai nuostabūs tuo, kad jie nėra statiški. Visada yra galimybė padaryti juos geresnius. Kuriant artimesnius santykius su sutuoktiniu, paaugliu, ar jau suaugusiu vaiku, gali prireikti nugriauti sienas ir statyti tiltus. Tai labai sunkus darbas, bet teikiantis atpildą. Auginant vaikus suteikta galimybė išugdyti jų – ir savo paties - dvasinę gyvenimo pusę. Taigi, didžiuokitės būdami tėvais, ir tikrai džiaukitės savo vaikais.
Tumblr media
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Žiemos pramogos, kurias baigia pamiršti šiuolaikiniai vaikai
Sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais – šiuolaikiniai vaikai per mažai būna gryname ore ir per mažai juda. Ypač tai akivaizdu žiemą, kuomet kiemai ištuštėja, ir laisvą laiką nemažai vaikų leidžia namuose - prie televizoriaus ar kompiuterio.
Jūsų dėmesiui – 5 snieguotos žiemos džiaugsmai, kurie džiugindavo dabartinius tėvus, kai jie buvo vaikai. Deja, dabartinė karta juos kone baigia pamiršti.
1. Senis besmegenis
Tai – žiemos klasika. Statyti senį besmegenį smagu ne tik mažiems vaikams, bet ir jų tėvams. Įprastas senis besmegenis vietoj nosies turi morką, o ant galvos – kibirėlį. Jeigu turite ūpo ir jėgų, galite pastatyti visą senių besmegenių šeimyną – mamą, tėtį ir jų vaikučius.
Tumblr media
2. Sniego mūšis
Žaisti sniego mūšį galima visada – ir kai sniegas lipnus, ir kai jis išvis nelimpa. Taip dar smagiau. Galima pasiskirstyti į komandas, kad būtų daugiau azarto. Nustatykite taisykles iš anksto, pavyzdžiui, kad draudžiama mesti sniego gniūžtę į galvą, kad taikoma tik į kojas arba į nugarą.
Tumblr media
3. Sniego angelas
Neabejojame, kad Jūs žinote, kas yra sniego angelas. O Jūsų vaikai? Atsigulus sniege ir ištiesus rankas į viršų, o tada žemyn, gaunamas kontūras, kuris primena angelą su sparnais. Smagi pramoga, kuri Jus tikrai pralinksmins.
Tumblr media
4. Rogutės
Kada paskutinį kartą vežėte savo vaiką rogutėmis? Padarykite tai artimiausiomis dienomis. Vaikams patinka ši pramoga. Jei manote, kad sėdėdamas jose vaikas sušals, įtieskite į roges kailiuką ar apklotą.
Nuo kalno leistis tinkamiausi plastikiniai padėklai su rankena, skirti leistis nuo kalniukų. Yra ir pripučiamų čiuožynių, tačiau jos ne tokios patvarios, kaip plastikinės.
Tumblr media
5. Pėdos atspaudas sniege 
Kai šviežiai pasnigta, labai smagu sniege įspausti savo pėdos atspaudą. Mamos paprastai būna didesnis už vaiko, o tėčio – didžiausias iš visų. Šis paprastas žiemiškas džiaugsmas nieko nekainuoja, bet dovanoja daug smagių akimirkų. O gal pavyks gražiai pripėduoti visą prisnigtą plotą? O gal žingsniuodami "parašysite" sniege kokį žodį ar "nupiešite" figūrą?
Smagių akimirkų su vaikais žaidžiant lauke žiemą.
Tumblr media
0 notes
kidibam · 9 years
Text
Naminis plastilinas!
Žiema dar nesitraukia iš kiemo, tad nemažai laiko su vaikais leidžiame namuose. Ir plastilinas tokiomis dienomis puikiai įkvepia vaikus ir suaugusiuosius žaisti, bendrauti. Tad šiandien www.kidibam.lt kviečia patiems pasigaminti plastiliną namuose.
Tumblr media
Jam reikiamų medžiagų aptiksime kiekvienoje virtuvėje. Išskyrus - maistinius dažus. Ši sudedamoji dalis dažnai pakiša koją, nes atrodo, kad jos gauti labai sudėtinga. Iš tiesų maistinių dažų nesunkiai rasite specializuotose prieskonių ir konditerijos prekių parduotuvėse, arba didesniuose prekybos centruose.
O jei ieškoti nenorite, maistinius dažus galite keisti natūraliomis medžiagomis - gražią rudą spalvą gausite įmaiš�� kakavos, neblogą geltoną - ciberžolės.
Reikės:
1 stiklinės kvietinių miltų;
1 stiklinės vandens;
1/2 stiklinės druskos;
2 šaukštų aliejaus;
2 šaukštelių citrinų rūgšties;
kelių lašų maistinių dažų arba kelių šaukštelių kakavos/ciberžolės.
Visus produktus, išskyrus dažančias medžiagas, sudedame į puodą, sparčiai išmaišome ir statome ant ugnies.
Nuolat maišydami trumpai pakaitiname.
Kai masė pasidaro vientisa, nukeliame nuo ugnies ir išminkome rankomis.
Padaliname plastiliną į tiek dalių, kiek skirtingų dažų turime ir, įlašinę ar įbėrę dažančių medžiagų, išminkome atskirus kamuoliukus. Minkome tol, kol dažai pasiskirstys ir išeis vientisos spalvos.
Tumblr media
Plastilinas pagamintas - belieka imtis kūrybos! Čia vykusiai galima panaudoti sausainių kepimo, smėlio ar kitokias formeles. Naminis plastilinas greitai džiūna, todėl nesunaudotą po žaidimų sandariai uždarykite į dėžutę ar maišelį ir padėkite į šaldytuvą.
Smagių projektų! O kad būtų dar linksmiau, padarykite savo darbų parodą, pasidžiaukite kartu praleistu laiku.
0 notes
kidibam · 9 years
Text
KIDIBAM lankosi Jovitos - Uoga Uoga kūrėjos - namuose.
Po švenčių ramus metas apsikuopti namus ir susitvarkyti drabužių spintas. Taip pat lankytis svečiuose. KIDIBAM taip ir padarė. Šį kartą lankėsi Jovitos Vyšniauskienės - natūralios kosmetikos "Uoga Uoga" kūrėjos namuose. Kol Vasara kietai miegojo pietų miego, KIDIBAM smagiai šnekučiuodamiesi su Jovita ir Žanu iškuopė spintas bei aptarė keletą rimtų temų.
Tumblr media
KIDIBAM: Dabar daug šnekama apie ekologiją. Kas Jums yra atsakingas vartojimas? 
Jovita: Atsakingas vartojimas yra galvoti apie kiekvieną savo žingsnį. Kuo daugiau galvojame, kas yra teisinga, kas yra neteisinga, tuo mažiau vartojame. Bent jau mūsų šeimoje taip yra - mums nereikia daug daiktų, maisto ar kitų prekių, tai, ką siūlo rinka kiekvieną dieną, yra visiškai nereikalinga. Mes po truputį atrandame džiaugsmą kažko atsisakydami savo kasdienybėje - daug baldų, rūbų, buitinės chemijos, kosmetikos, netgi maisto - mažiau yra geriau, nes renkiesi kokybiškesnį.  
KIDIBAM: Iš kur į Jūsų namus atkeliauja drabužiai vaikams? 
Jovita: Vaikams naujų rūbų neprisimenu kada esu pirkusi, visus gauname dovanų nuo senelių ir nuo draugų, kurių vaikai išaugo savo rūbus. Draugų rate turime tradiciją, keletas nemažų maišų, su pačių mažiausi kūdikių rūbeliais, keliauja jau daug metų, kadangi jų neįmanoma sudėvėti, nes kūdikėliai taip greitai auga... Kai tik kas nors iš pažįstamų ruošiasi gimdyti, jau tie maišai keliauja pas ją, o po pusmečio gali būti perduodami toliau. Mes visos tuos rūbelius atpažįstam ant draugų kūdikių - labai smagu. Atsiradus KIDIBAM, turime dar viena puikų vartojimą tausojantį būdą keistis drabužiais platesniame rate.
Tumblr media
KIDIBAM: Kaip rengiate savo vaikus? O gal Jūsų vaikai patys renkasi, ką rengtis? 
Jovita: Žanukas (5 m.) dažniausiai rengiasi bet ką, ką jam pasiūlau, jam visiškai nesvarbu, o Vasara (3 m.) būtinai renkasi pati, kartais tai būna suknelė ant megztinio, ar skirtingos kojinės. Jei jai taip patinka, mes leidžiame, visą darželį taip linksminam. Bet mėgstamiausi abiejų rūbai - pižamos, kartais visą sekmadienį jas dėvėdami praleidžiam.
KIDIBAM: Kaip atrodo Jūsų vaikų spinta? Kas yra tie „kertiniai“ drabužiai, be kurių neišsiverstumėte? 
Jovita: Mūsų vaikų spinta - tai daug dėžių su dangčiais, po jas mėgsta knaisiotis ir jie patys, rinktis norimus rūbus. Tiesa, visi mūsų rūbeliai paglamžyti, nemėgstam lygintuvo, ir nematau prasmės lyginti - vaikštom visa šeima susiglamžius - mums gera :) O kertinis drabužis tai turbūt pėdkelnės. Tai patogus žiemos rūbas, nes mano vaikai labai mėgsta lakstyti basi, kojines iškart nusiauna, o su pėdkelnėmis išbūna ilgiau.
Tumblr media
KIDIBAM: Ką manote apie dalinimąsi išaugtais vaikų drabužiais? Retkarčiais dar susiduriame su neigiamomis nuostatomis ar baimėmis pirkti dėvėtus drabužius. 
Jovita: Nematau nieko baisaus dėvėtuose rūbuose. Naujus rūbus žmonės irgi matuojasi parduotuvėse, higienos prasme tai yra tas pats, vis tiek norisi išskalbti prieš dėvint. Kai vaikai taip greitai auga ir dar neturi keistų norų dėvėti būtinai kažką naujo, manau, geriausias sprendimas yra keistis išaugtais rūbais, ką mes labai sėkmingai ir darome KIDIBAM pagalba.
KIDIBAM: Kas svarbu Jums perkant dėvėtus drabužius? Kodėl rekomenduotumėte kidibam.lt savo draugams, auginantiems ar besilaukiantiems vaikų?
Jovita: Perkant dėvėtus drabužius man svarbu, kad jie nebūtų visiškai nudėvėti, nesuplyštų iškart, o kad ir vaikams patiktų - perkame kartu. Kidibam.lt - puiki idėja, labiausiai dėl patogumo - pati neprisiruoščiau fotografuoti, kelti nuotraukas, siųsti - o čia visa sistema sukurta žmonių patogumui. Kaip minėjau, mes drabužius "rotuojame" savo draugų rate, bet būna tokių naujų dovanotų rūbelių, kurie nėra mano ar draugų skonio, todėl kidibam.lt yra puiki vieta juos pasiūlyti kitiems, o ne kaupti savo sandėliukuose.
Tumblr media
Jovita jau naudojasi kidibam.lt. Šios šeimos daiktų galite rasti bendrame kataloge, o štai keletas jų. 
Tumblr media Tumblr media
KIDIBAM maišą ar apmokėto siuntimo lipduką galite nedelsiant gauti ir jūs, bei išsilaisvinti nuo išaugtų nebedėvimų drabužių. Dalinkimės! Juk gražūs daiktai gali būti vėl ir vėl mylimi.
Tumblr media
0 notes