Tumgik
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Prošnja za delo je pomemben korak na poti do zaposlitve
Prošnja za delo je zelo pogost način, kako delodajalec pridobi informacije o potencialnih novih zaposlenih. Največkrat pa prošnja za delo ni edini postopek pred zaposlitvijo, ki ga mora iskalec zaposlitve preiti. Navadno prek te prošnje delodajalec dobi le tiste najbolj osnovne informacije, največkrat pa si želi še osebnega stika z kandidatom za prosto delovno mesto. Kadrovske službe imajo namreč izdelane postopke sprejemanja novih zaposlenih, med katerimi so pogostokrat predvideni tudi pogovori na štiri oči. Res pa je, da je prošnja za delo, ki jo oddajamo v pisni obliki, predpogoj za to, da nas delodajalec sploh povabi na posvet. Tako bi lahko pregledu prošenj rekli kar prvo sito, skozi katerega se prečistijo iskalci zaposlitve, ki so v očeh delodajalca zanimivi od tistih, ki se mu ne zdijo zanimivi. Zato je izjemnega pomena, da se prošnja za delo napiše po ustaljenih standardih, ki zagotavljajo dober prvi stik z delodajalcem. Če se namreč ne držimo teh pravil, delodajalcu že v izhodišču dajemo vtis, da nismo resni, zanesljivi, predani. Tako je pomembno, da je prošnja za delo napisana na berljiv način. Najbolje je, če jo napišemo na računalniku in natisnemo. V tekstu ne smemo uporabljati samih velikih črk, saj to ni olikano, ker velike črke ponazarjajo glasnost in kričanje. Tisto, kar mora prošnja za delo vsebovati, so predvsem informacije o naših kompetencah in izkušnjah. To je tisto, kar delodajalca najbolj zanima. Smiselno pa je navajati le tiste kompetence, ki so povezane z delovnim mestom. Prošnja za delo naj vsebuje tudi vse pretekle izkušnje, ki so bile kakorkoli povezane z naravo dela, za katerega pošiljamo prošnjo.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Nekaj smernic za to, kako naj zgleda prošnja za delo
Če želimo, da dobimo delovno mesto, za katerega nameravamo zaprositi, je izjemno pomembno, da je naša prošnja za delo brezhibna. To pomeni, da mora biti opremljena z vsemi zahtevanimi in standardnimi prilogami.
Torej najprej moramo ugotoviti, kaj mora prošnja za delo vsebovati. To nam navadno pove že delodajalec, ki ponuja prosto delovno mesto. Sicer pa so standardi, kako naj bo prošnja za delo opremljena, precej enoznačni. Primerno je, če prošnja za delo vsebuje dopis, to je list, na katerem zapišemo, kaj pošiljamo in zaradi česar to pošiljamo. Torej na njem navedemo, da želimo kandidirati za delovno mesto in povemo, kaj prošnja vsebuje. Nato je pomembno, da ima prošnja za delo kvalitetno napisan življenjepis. Tukaj je največ storjenih napak. Posamezniki želijo delodajalca očarati z vsemi mogočimi stvarmi, vendar pa se mora zavedati, da delodajalec želi od njega le neko specifično znanje in neke specifične zmožnosti. To pomeni, da v življenjepis ne zapišemo podatkov, ki se dotikajo našega otroštva in naših potovanj po svetu, ampak navedemo le tiste informacije, ki so povezane z delovnim mestom. Potem je dobro, če ima prošnja za delo priloženo tudi motivacijsko pismo. Na njem navedemo naše razloge, zakaj si tega dela sploh želimo, kakšna so naša pričakovanja, kako bo to delo vplivalo na naše življenje in kako bomo lahko na delovnem mestu razvijali svoje sposobnosti in s tem ustvarjali dodano vrednost za podjetje. Predvsem pa mora biti prošnja za delo kot celota lična, biti mora berljiva in tudi jasno napisana, to pomeni, da se moramo izogibati vsakemu nakladanju.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Ko iščem delo, mora za to vedeti čim več mojih znancev
Velikokrat lahko slišim nasvete, da kadar iščem delo, moram biti proaktiven. Ampak kaj sploh to pomeni? Najprej to pomeni, da si moram postaviti realno izhodišče in pri tem oceniti, kakšno je realno stanje in kakšne so realne možnosti. Kadar iščem delo, ne smem iskati svojega idealnega dela, če ne želim, da bi ga iskal celo večnost. Idealno delo ni nekaj, kar iščemo, ampak je priložnost na katero naletimo. Seveda če imam sreč, potem lahko tudi takrat, kadar iščem delo, dobim ravno to, kar si že celo življenje želim, vendar to je bolj izjema kot pravilo. Pomembna so torej realna pričakovanja. Seveda pa moram takrat, kadar iščem delo, pri tem uporabiti vse možne vire, ki me lahko povežejo s potencialnimi delodajalci. Lahko uporabim Zavod za zaposlovanje Republike Slovenije, kjer lahko tudi uredim nadomestilo za brezposelnost, zraven pa še iščem novo zaposlitev.
Vsekakor pa je potrebno omeniti, da proaktivno iskanje ne pomeni zgolj zanašanje na institucije, ki nam pomagajo iskati delo, ampak je potrebna pozornost na vsakem koraku. Torej kadar iščem delo moram biti pozoren na vsak oglas, na katerega lahko naletim, kadar prebiram časopise ali pa druge množične medije. Veliko priložnost pa se nahaja tudi med znanci. Mnogo posameznikov, ko izgubijo delo, zaradi zadrege tega ne povedo znancem in širšim sorodnikom. To je velika napaka. V času, ko iščem delo, je pomembno, da za moje prizadevanje izve čim več ljudi, saj si na tak način povečam možnosti, da ga bom prej dobil, oziroma, da bo delo prej dobilo mene. 
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Ko iščem delo, moram to početi na aktiven način
Kadar se znajdem v situaciji, ko iščem delo, moram izrabiti vse kanale, prek katerih se mi odpirajo možnosti, da stopim v stik z delodajalci. Teh kanalov je veliko, segajo od prijateljev in znancev, sorodnikov, spletnih strani in zavodov za zaposlovanje. Dobro je, da sporočim čim večjemu številu ljudi, da iščem delo. V primeru, da vedo, katera znanja, izkušnje in sposobnosti imam, jih lahko sporočijo potencialnemu delodajalcu. Če iščem delo prek spleta, si lahko pomagam s številnimi spletnimi posredovalnicami dela. Te služijo temu, da povežejo delojemalce in delodajalce, ki sicer težko pridejo v medsebojni stik. Kadar iščem delo moram imeti tudi nekaj vnaprej pripravljenih zadev. Zelo pomembno je, da napišem kvaliteten življenjepis. Pri tem moram paziti, da je življenjepis napisan po primernih standardih.
Kadar iščem delo, ga bom vedno potreboval kot prilogo k prošnji za delo. V življenjepisu v splošnem ne pišemo nepomembnih informacij. Številni posamezniki vanj zapišejo o svojih osnovnošolskih dneh. Kadar iščem delo, se moram takšnim življenjepisom izogniti, saj za delodajalca nimajo nikakršne informativne vrednosti. Nasploh moram biti pozoren na vse vrste oglasov, ki se pojavljajo po različnih medijih. Ko iščem delo sem pozoren predvsem na oglasne strani v časopisih, te so polne različnih ponudb, ki utegnejo biti primerna zame, tako glede mojih izkušenj, ki sem si jih že pridobil v preteklosti, kot tudi glede želja o tem, kje bi rad delal. Nasploh je koristno, da iščem delo na aktiven način, tako da si ne delam utvar, da bo delo našlo mene, saj se to skoraj zagotovo ne bo zgodilo.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Med tem, ko iščem delo, moram biti pozoren na vse vire ponudb
Če iščem delo, potem moram pri tem upoštevati nekaj osnovnih izhodiščnih točk, da ta proces kar se da skrajšam. V obdobju, ko iščem delo, moram kar to početi na kar se da aktiven način. To pomeni, da budno spremljam vsa mesta, na katerih se pojavljajo različne ponudbo. Posredovalnice dela prek svetovnega spleta so najbolj preprost način iskanja zaposlitve. Kadar iščem delo se ne smem nikoli zapičiti v eno samo možnost. Zavedati se moram, da se moje želje ne bodo nujno ujemale z možnostmi, ki dejansko obstajajo. Če nekega delovnega mesta, ki si ga tako želim ni, to pomeni, da ga tudi nebom dobil – vsaj v nekem doglednem času ne. Zato je pomembno, da kadar iščem delo imam jasno zastavljene cilje in pri tem upoštevam realne možnosti.
Žal je danes tako, da je gospodarska kriza precej zožila obseg izbire, kar se tiče iskanja prostih delovnih mest. Številne posamezniki morajo sprejeti dejstvo, da za njihovo izobrazbo trenutno ni prostih delovnih mest. Tudi sam, kadar iščem delo, moram sprejeti dejstvo, da se bom mogoče moral zaposliti nekje, kjer bo zahtevana nižja stopnja izobrazbe. V takšnih primerih bom moral požreti svoj ponos ali pa ostati brez zaposlitve še precej dolgo obdobje. Pri tem imajo seveda danes prednost predvsem posamezniki, ki imajo tehnično izobrazbo, tako srednješolsko kot univerzitetno. Tudi v primeru, da imam izkušnje, ki pa niso formalne, moram takrat, kadar iščem delo, to informacijo posredovati potencialnemu delodajalcu. Zato je izjemno pomembno, da napišem v vsako prošnjo za delo vse moje pridobljene izkušnje in znanja.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Delo in zaposlitev nas morata veseliti
Delo in zaposlitev sta sorodna pojma, ne označujeta pa nujno istega. Zaposlitev je formalno pravna, delo pa neformalna kategorija. To pomeni predvsem, da je zaposlitev vedno plačano delo, pri čemer pa ko govorimo o delu ločeno od zaposlitve, ni nujno, da zanj dobimo tudi plačilo. Neplačano delo je tisto, ki ga opravimo kot uslugo za nekoga. Gospodinja recimo opravlja veliko neplačanega dela v gospodinjstvu, kot je kuhanje, likanje, pospravljanje in skrb za otroke. Navadno je delo res zaposlitev, vendar kot je razvidno iz pravkar povedanega, to ne drži nujno vedno in povsod. Tudi kadar nismo zaposleni, se z nečim ubadamo, nekaj delamo bodisi zato, da se kratkočasimo bodisi zato, da za našo uslugo dobimo v zameno neko protiuslugo. Paziti pa moramo, da delo ni opravljeno na črno, to je takrat, ko zaposlitve nismo formalno uredili.
Zaposlitev lahko iščemo na različnih mestih in tudi dobili ga bomo slej ko prej, če nas delo veseli. Zaposlitev, ki smo jo sprejeli, bo obrodila sadove le, če nas delo na sprejetem delovnem mestu veseli in smo se včasih za določene cilje pripravljeni tudi čemu odreči. Vsako delo je vredno spoštovanja, tako da se zaradi predsodkov ne splača obnašati tako,da odklonimo zaposlitev, za katero menimo, da ni dovolj častna. Takšni predsodki v današnjem času, ko nas pesti globalna gospodarska kriza, niso smiselni. Na koncu dneva vsi potrebujemo denarna sredstva, če želimo preživeti, zato ni nujno, da bo delo in naša zaposlitev nujno takšna, kot smo si od vedno želeli.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Pregled zanimivih prostih delovnih mest v Mariboru
Da ne bo pomote, delo v Mariboru ni samo za štajerce :). Vsi, ki iščete primerno delovno mesto ne pozabite pogledati prostih del v Mariboru in okolici. Najdete lahko marsikaj zanimivega. Tokrat sem se za iskanjem zanimivih prostih del v Mariboru podal kar jez, pisec teh vrstic. Pa si poglejmo nekaj zanimivih prostih delovnih mest v Mariboru.
1. Delo Maribor – Inženir strojništva - konstrukter m/ž
Za vse s tehnično izobrazbo se ponuja prosto delovno mesto  strojnega inženirja.
Naloge:
-priprava in izvedba remontnih storitev na strojnem področju,pridobitev vseh potrebnih informacij s strani
-naročnika za izpeljavo projekta, - konstruiranje, projektiranje, - izdelava načrtov – tehnično risanje, - zagotavljanje kakovosti skladno z zahtevami standardov, - priprava ponudb, - priprava poročil, - komuniciranje s strankami, - ostala dela po navodilih nadrejenega.
Več informacij vam bodo z veseljem posredovali na Agencija M servis, kadrovske storitve, d.o.o.
2. Delo Maribor – Sistemski serviser
Podjetje Menerga d.o.o. ponuja priložnost novemu sodelavcu.
Medse vabijo  mladega serviserja inteligentnih kompaktnih naprav in sistemov prezračevanja, klimatizacije in ogrevanja za opravljanje zagonov večjih klimatskih sistemov ter analiziranje in sistematično odpravljanje motenj. Delo je na terenu po Sloveniji in občasno v tujini.
Za več informacij pokličite Sabino na 02 450 31 07.
3. Delo Maribor – Vodja igralnega salona 
Podjetje AS - MB d.o.o. ponuja priložnost novemu sodelavcu za delo vodje igralnega salona. Vsi zainteresirani se lahko obrnete na Mateja Vodopivec, na gsm: 031 655 915. Podrobnosti na: http://www.mojazaposlitev.si/Iskanje/Pregled-oglasa/Vodja-igralnega-salona-6425.php
4. Delo Maribor - Prevajalec in tekstopisec m/ž
Za vse, ki so vam bliže sodobne oblike dela, podjetje VSISI d.o.o. ponuja delo od doma.
Išče se tekstopisec in prevajalce za nemščino, hrvaščino, italijanščino in angleščino. Vprašanja in prijave lahko pošljite na infoATvsi.si. 
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Zavod za zaposlovanje in njegove storitve
Kadar smo končali s šolanjem in izgubimo status študenta ali ko nam preneha delovno razmerje, gremo na zavod za zaposlovanje, če želimo uveljavljati svoje pravice iz tega naslova. V tem primeru se lahko prijavimo na katerikoli zavod za zaposlovanje v Sloveniji. S tem pričnemo uveljavljati pravice, k jih imamo kot brezposelne osebe. Tega pa ne moremo storiti, če nismo s prijavo evidentirani kot brezposelni. Zavod za zaposlovanje pa že nekaj časa omogoča, da nam ni potrebno priti fizično v eno izmed izpostav, ampak se lahko prijavimo kar v elektronski obliki. Na zavod za zaposlovanje moramo nasloviti našo prijavo v roku tridesetih dni po prenehanju delovnega razmerja, če želimo črpati denarno nadomestilo, ki nam pripada. Če smo s tem zamudili, to ne pomeni, da smo izgubili pravico do denarnega nadomestila, ampak da se nam čas prejemanja denarnega nadomestila skrajša za čas prekoračitve tega tridesetdnevnega obdobja.
Zavod za zaposlovanje bo prijavil le nezaposlene posameznike, ki so starejši od 15 let. Pogoj je seveda tudi ta, da moramo biti sposobni za delo in biti pripravljeni, da ga aktivno iščemo. V evidenco, ki jo vodi zavod za zaposlovanje, se lahko prijavijo tudi samozaposlene osebe, solastniki gospodarskih družb in še nekateri drugi. Za konec naj omenimo, da preden se gremo prijaviti, moramo poskrbeti, da imamo s seboj veljaven osebni dokument, delovno knjižico (če smo bili zaposleni pred 1. 1. 2009) in obrazec BO/1. Če smo torej brezposelni, nima smisla zavlačevati, saj nam bo najbližji zavod za zaposlovanje priskrbel nadomestilo za brezposelnost in nam pomagal pri iskanju nove zaposlitve.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Moje delo in moja pričakovanja
Takoj po zaključku šolanja se vsi soočamo z dilemo, ko se sprašujemo, kaj bi lahko bilo moje delo in katero karierno pot bi izbrali. V povezavi s tem, ni pomembno le odgovoriti na vprašanje, kakšno naj bi bilo moje delo, ampak predvsem, kako realna je možnost, da bomo takšno delo sploh dobili. Trenutno v svetu določa pogoje gospodarska kriza, ki je precej osiromašila podjetja. Ta čedalje manj povprašujejo po delavcih, zato takrat, ko premišljujem o tem, kakšno naj bo moje delo, moram biti realističen. Čeprav je nekdo pravkar zaključil šolanje na fakulteti in želi na podlagi pridobljene diplome zaposlitev, ki je temu primerna, pa bo najbrž moral nekoliko znižati svoja pričakovanja.
Pridobljena izobrazba mi ne zagotavlja, da bo moje delo natanko takšno, za katerega sem se šolal. To predvsem velja za družboslovne in humanistične izobrazbe. To pa seveda ni razlog, da bi bili razočarani in nemotivirani. Čeprav se v podjetju zaposlimo za neko nižje kvalificirano delo, kot bi ga lahko opravljali, to ne pomeni, da ne moremo napredovati. Moje delo moram zato razumeti kot priložnost za to, da lahko napredujem v nadaljnji karierni poti. Časi res niso rožnati, vendar to ne pomeni, da tudi priložnosti ni več nobene. Problem lahko nastane le takrat, ko nas prevzame misel, da mora biti moje delo že takoj, ko ga dobim, takšno, kot sem si ga od vedno želel. Zavedati se moramo, da danes nismo več obsojeni na eno delovno mesto, kot smo bili v preteklosti, ampak da jih bomo v življenju zamenjali še kar precej.
1 note · View note
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Moje delo je moja odločitev
Danes je poslovno okolje, v katerem delujejo posamezniki in podjetja izjemno konkurenčno, zato moram moje delo dojemati kot kariero, kar pomeni, da moram pri tem skrbeti za razvoj mojih sposobnosti. Kaj poleg tega še pomeni, da moje delo dojemam kot kariero? Odgovor na to vprašanje lahko dobimo, če pomislimo, kako postaviti delo kot življenjski projekt. Časi, ko so se zaposleni ljudje od začetka do upokojitve zasidrali na enem delovnem mestu, so minili. Že dvajset let živimo v tržnem gospodarstvu, kjer podjetja propadajo, zatem hitro nastajajo nova, v Slovenijo prihajajo tuja podjetja in iz nje tudi odhajajo. Vse to pomeni, da je moje delo podvrženo različnim vplivom iz poslovnega okolja, na katere ne morem neposredno vplivati.
Včasih je za moje delo skrbel centralno planski organ, danes pa moram za moje delo skrbeti sam. Natančno to pomeni, da moje delo dojemam kot karierno pot. V tem oziru bi se morali posamezniki zavedati, da je vsako dodatno znanje, veščina in spretnost, ki jo pridobijo v življenju, nekaj, kar lahko uspešno vključijo v svoje delovno okolje. To pomeni, da tudi v primeru, da bodo zaradi zunanjih dejavnikov izgubili službo, bodo še vedno imeli znanja, ki jih bodo lahko s pridom izkoristili pri iskanju nove zaposlitve. Natančno takšna mentaliteta stoji za idejo, da je moje delo življenjski projekt, ki ga razvijam tako, da napredujem v svoji karierni poti. Gre namreč za to, da se moje delo in znanje, ki za njim stoji, izpopolnjuje iz obdobja v obdobje, zaradi česar sem zanimiv za delodajalce, kadarkoli se znajdem na trgu kot iskalec zaposlitve.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Zavod za zaposlovanje in njegovo delovanje
Gospodarska kriza, ki se je v Sloveniji začela leta 2008, je zavod za zaposlovanje postavila pred novo preizkušnjo. Vsak mesec beležimo v Sloveniji porast brezposelnosti in tako se število uporabnikov zavoda za zaposlovanje vedno le bolj povečuje. V Sloveniji je delo vedno bilo vrednota in zato je tudi država poskrbela, da je zavod za zaposlovanje organiziran kot negospodarska družba, ki deluje v javnem interesu. Vsaka moderna država, ki spoštuje mednarodne sporazume, mora imeti ustanovljeno javno službo za zaposlovanje, ki jo nalaga konvencija Mednarodne organizacije dela. Osnovna dejavnost zavoda za zaposlovanje je pomoč brezposelnim pri iskanju njihove zaposlitve. Mogoče pa je bolj kot to pomembno, da izvaja tudi procese, ki izboljšujejo zaposljivost.
To pomeni predvsem, da ponuja možnost, da se osebe vključijo v ukrepe aktivne politike zaposlovanja, pri čemer je možnost dodatnega izobraževanja in pridobivanja kompetenc eden ključnih vidikov. Iz stališča brezposelne osebe je predvsem pomembno poznavanje postopka, s katerim zavod za zaposlovanje obravnava brezposelno osebo. Proces se prične s prijavo v evidenco in navadno nadaljuje z informacijsko motivacijskim seminarjem. V nadaljevanju je delo zavoda za zaposlovanje predvsem usmerjeno v to, da brezposelni osebi svetuje glede bodočih možnosti zaposlitve, ki temelji na zaposlitvenem načrtu. Ta mora biti individualiziran, kar pomeni, da je sestavljen za vsako brezposelno osebo posebej in tako odraža vse njegove pridobljene kompetence in možnosti zaposlitve, ki iz njih izhajajo. Seveda pa takšen zaposlitveni načrt, ki ga pomaga izdelati zavod za zaposlovanje, ni le v korist brezposelne osebe, ampak služi tudi delodajalcem, saj lahko na podlagi točnih informacij o iskalcu zaposlitve zaposlijo kadre, ki imajo specifična znanja, po katerih delodajalci povprašujejo.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Moje delo je moja kariera, kajti delo je življenjski projekt
Odgovor na vprašanje, kako je možno na delovnem mestu združiti osebno zadovoljstvo in delovno učinkovitost, je preprost: stavek "moje delo je moja kariera", moramo ponotranjiti vase. Živimo v času, ko delavci precej hitreje zamenjujejo svoja delovna mesta, kot je to veljalo v preteklih desetletjih. Negativen stranski učinek tega dejstva je, da ljudje svojega aktualnega dela ne enačijo s tem, kar jim pomeni kariera. Mislijo namreč, da se kariero lahko gradi le na enem delovnem mestu in da ta ponikne, ko delovno mesto zamenjajo. Da moje delo je moja kariera pa pomeni več kot to, da je kariera možna le tako, da ohranimo isto delovno mesto.
Kariera je namreč življenjski projekt, na katerem delamo celo življenje. Če bi to ne držalo, potem delodajalci ne bi zahtevali, da jim ob prijavi na delovno mesto vedno priložimo še življenjepis. Prav pomen življenjepisa, ki kaže na izkušnje, znanje in veščine, ki smo jih pridobili na preteklih delovnih mestih napeljuje na to, da drži ugotovitev, da moje delo je moja kariera. Kar pomeni predvsem to, da si kariero ustvarjamo vedno in povsod, kjer delamo. Vsako dodatno znanje ali veščina, ki smo jo pridobili v preteklosti, ustvarja možnost, da karierne uspehe in znanja, ki iz njih izhajajo, izkoristimo ob drugih priložnostih, na drugih delovnih mestih. Tega dejstva ne smemo zanemariti in če ga ne bomo zanemarili, potem bomo na vsakem delovnem mestu, četudi vemo, da je zgolj prehodno, delali s strastjo, ker se bomo zavedali, da si s tem ustvarjamo bodočo kariero. Moje delo je moja kariera mora postati naše vodilo, ki nas po peljalo do tistega cilja, ki ga želimo doseči. 
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Zavod za zaposlovanje kot posrednik
Temeljne dejavnosti s katerimi se ukvarja zavod za zaposlovanje so številne. Najbolj pomembna dejavnost in hkrati tista, po kateri je zavod za zaposlovanje najbolj prepoznaven v javnosti, je posredovanje zaposlitev. V tej vlogi igra posrednika med delodajalci in delojemalci ter tako omogoča, da se informacije o ponudbi dela in povpraševanju po delu najbolj hitro in učinkovito pretakajo med temi naslovi. Za mnoge pa je zavod za zaposlovanje tudi kraj, na katerem lahko dobijo dober zaposlitveni nasvet. Kar se zadnjega tiče, izvaja zavod za zaposlovanje tudi pomoč pri karierni orientaciji. Pri tem gre za izgradnjo individualnega plana pri iskanju zaposlitve, ki je prirejen osebnim preferencam in zmožnostim iskalca zaposlitve.
  Zavod za zaposlovanje je za številne, ki so izgubili svoje delovno mesto, prvi naslov, na katerega pridejo po pomoč. Glede tega zavod za zaposlovanje izvaja aktivnosti, ki so povezane z zavarovanjem za primer brezposelnosti. Tudi tujci, ki želijo delati v Sloveniji, so uporabniki zavoda za zaposlovanje, ki je pristojen za izdajanje delovnih dovoljenj in tako skrbi za zaposlovanje tujcev. Opazimo lahko, da je zavod za zaposlovanje institucija, ki se ukvarja s številnimi dejavnostmi, povezanimi s trgom dela. V Sloveniji je trg dela močno zakonsko reguliran, zaradi česar so zlasti delavci močno zaščiteni. Zavod za zaposlovanje pa ne deluje le v prid delavcev, ampak tudi v prid delodajalcev, raznih javnih služb in širše javnosti. Morda velja kot zanimivost omeniti, da ima zavod za zaposlovanje korenine, ki segajo daleč v preteklost, v daljno leto 1900, ko je v Ljubljani pričela prvič delovati Mestna posredovalnica za delo.
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Moja zaposlitev – novo središče za iskanje prostih delovnih mest
Danes, ko cel svet očitno tone vse globlje v gospodarsko krizo, ki čedalje bolj izgleda kot najhujša finančna kriza po letu 1929, se mnogi sprašujejo ali je sploh na voljo še kakšno prosto delovno mesto. Na tem mestu pa na pomoč prihaja nova baza zaposlitev, Moja zaposlitev. Občutek je, da je danes vse več brezposelnih in vse manj podjetij, ki bi ponujala prosta delovna mesta, ob tem pa lahko čisto vsak dan pri poročilih gledamo in poslušamo o številnih podjetjih, ki zapirajo svoja vrata. Ob tem se resnično samo od sebe poraja vprašanje, ali je moje delo sploh še kaj vredno. 
Spletna baza zaposlitev, Moja zaposlitev temu odgovarja pritrdilno in pomaga pri iskanju najrazličnejših zaposlitev. Ker se danes za iskanje prostih delovnih mest vse bolj uporablja tudi internet, se temu pridružuje nov spletni portal z najbolj obširno bazo prostih delovnih mest do sedaj, Moja zaposlitev. Na portal Mojazaposlitev.si se lahko obrnete kadarkoli želite, saj je baza odprta in dostopna 24 ur na dan, poleg tega pa so za kakršnakoli vprašanja na voljo tudi posebej za to usposobljeni socialni delavci in delavke. Z Mojo zaposlitvijo boste zlahka našli primerno delo zase, saj usposobljena ekipa potem, ko najdete primerno zaposlitev organizira tudi razgovor, vam pomaga pri pripravi življenjepisa in je z vami na vsakem koraku do nove zaposlitve. 
Na Moji zaposlitvi se morate le registrirati in že boste lahko iskali po najbolj obsežni bazi zaposlitev v Sloveniji. Zaupajte torej Moji zapolitvi in skupaj z nami poiščite pravo delovno mesto zase. 
0 notes
delozaposlitev-blog · 12 years
Text
Zavod za zaposlovanje in izobraževalni programi
Zavod za zaposlovanje – pomoč pri pridobivanju višje stopnje izobrazbe
Iskanje dela ni edina stvar, pri kateri vam lahko pomaga Zavod za zaposlovanje. Če ugotovite, da vam pridobljeni poklic ne omogoča delovnega mesta, kot bi si ga želeli, se lahko odločite za dodatno šolanje, pri čemer vam je lahko v izdatno pomoč prav zavod za zaposlovanje. Izobraževanje za odrasle omogoča vključitev v programe različnih stopenj, seveda pri tem obstaja tudi možnost prekvalifikacije (znotraj iste stopnje). Predpogoj za vključitev v izobraževalne programe je ta, da ste na Zavodu za zaposlovanje prijavljeni kot brezposelna oseba
Razpisani programi in financiranje
Zavod za zaposlovanje vsako leto razpiše programe na različnih stopnjah izobraževanja (splošno, poklicno in strokovno, dodiplomsko), ki jih izvajajo za to pooblaščene institucije, ki so vključene v projekt. Nabor smeri je običajno usklajen s podatki o deficitarnih poklicih. Če bo vaša prošnja sprejeta, je mogoče pridobiti tudi finančno pomoč Zavoda za zaposlovanje, in sicer v obliki povrnjenih stroškov prevoza, obveznega zdravstvenega zavarovanja, morebitnega predhodnega zdravniškega pregleda in nadomestila življenjskih stroškov. Brezplačni pa so seveda tudi sami razpisani programi. Če prejemate denarno nadomestilo, vam ni potrebno skrbeti – zavod za zaposlovanje se namreč zavezuje, da bo omenjena pomoč nakazana tudi v času vašega dodatnega izobraževanja oziroma prekvalifikacije. Dodatne informacije o poklicih, programih in izvajalcih lahko dobite v Centrih za informiranje in poklicno svetovanje (CIPS) Zavoda za zaposlovanje, kjer vam pomagajo tudi pri samem poteku šolanja (možnost brezplačnega dostopa do interneta, fotokopiranja, uporabe knjižnice s čitalnico …). zavod za zaposlovanje torej ni omejen na ozko področje delovanja, temveč si prizadeva za vašo zaposljivost na različnih nivojih. Genija sestavljata v enem navdih in v devetindevetdesetih odstotkih znoj. (Thomas Alva Edison)
0 notes
delozaposlitev-blog · 13 years
Text
Baze zaposlitev in spletni portali za iskanje zaposlitve
Ko človek išče zaposlitev, se najbrž najprej obrne na Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje, ki je pač osnovna in najbrž najširša baza zaposlitev v naši državi. Obstajajo pa tudi druga mesta, kjer iskalec zaposlitve lahko najde oglas za delovno mesto, včasih celo kakega, ki ga ni v bazi Zavoda RS za zaposlovanje.
Baze zaposlitev na spletnih portalih
Osnovni vir informacij vedno bolj postaja internet. Tudi Zavod RS za zaposlovanje ima popolno in ažurno bazo zaposlitev na svoji spletni strani,  poleg te pa obstaja še polno drugih spletnih portalov, ki ponujajo oglase o aktualnih delovnih mestih ali pa za prijavljene uporabnike ponujajo celo iskanje zaposlitve.
Spletni portal mojeprostodelovnomesto.si
Eden izmed teh  je mojeprostodelovnomesto.si. Osnovna ideja novega portala je, da je tudi med gospodarsko krizo moč najti delo, zato se je povezal z Ministrstvom za delo, družino in socialne zadeve, Centri za socialno delo in mnogimi podjetji, ter zgradil obsežno bazo prostih delovnih mest. Na portalu delodajalci objavljajo aktualno prosta delovna mesta, bazo pa vsako uro obnavljajo in osvežujejo strokovni sodelavci portala.
Po portalu lahko prosta delovna mesta iščete po regijah, izobrazbi, kategoriji (prosta delovna mesta po primarni, sekundarni, terciarni in kvartarni dejavnosti) ter posameznem nazivu prostega delovnega mesta. Danes je pomembno, da znajo iskalci zaposlitve prosta delovna mesta najti tudi na spletu in novo, najboljše mesto za iskanje zaposlitve je Mojeprostodelovnomesto.si. Vse kar morate storiti je, da se na spletnem zaposlitvenem postali registrirate in že boste lahko iskali po najobširnejši bazi prostih delovnih mest v Sloveniji.
0 notes
delozaposlitev-blog · 13 years
Text
Prosta delovna mesta
Po podatkih spletne strani Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje je največ delovnih mest na voljo v krajih, ki jih pokriva sicer največja območna služba Ljubljana, in sicer 543, najmanj pa s 35 prostimi delovnimi mesti območna služba Nova Gorica. Sicer pa Maribor z okolico ponuja 227, Kranj 128, Celje 121, Sevnica 87, Velenje 83, Murska Sobota 78, Ptuj 76, Novo Mesto 75, Koper 72 in Trbovlje 45 delovnih mest. Vedeti moramo, da so to le podatki, ki jih Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje posredujejo delodajalci. Možno je torej, da so v nekaterih podjetjih odprta dodatna prosta delovna mesta, za katera pa boste zvedeli na spletnih straneh podjetij ali celo osebno. Če vas torej delo v kakem podjetju posebej zanima, se splača povprašati neposredno na podjetju.
Kako iskati?
Načeloma velja, da je prostih delovnih mest v Ljubljani več kot drugod. Vendar pa je potrebno upoštevati tudi dejstvo, da je hkrati več kandidatov, ki se prijavijo na določen razpis.  Kako torej čim hitreje dobiti informacije o tem, katera so trenutno prosta delovna mesta? Ljubljana ima kar nekaj različnih zaposlitvenih agencij, čeprav za najzanesljivejšega posrednika prostih delovnih mest še vedno velja kar Zavod RS za zaposlovanje. Ponudbo lahko sproti spremljate kar s pomočjo spleta, kar pospeši celoten proces. Hitra odzivnost je namreč ena izmed ključnih lastnosti, ki jih potrebujete pri uspešnem iskanju zaposlitve. Iskanje prostih delovnih mest na področju Ljubljane je danes lažje kot kadarkoli prej – s pomočjo iskalnika se vam ponudba prikaže v nekaj sekundah. Poskrbite torej, da boste dobro informirani, saj je to prvi korak na poti do uspeha.
0 notes