Tumgik
mistoinform · 6 years
Text
У містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання
Зараз відбувається масовий розвал систем теплопостачання в Україні.
В Україні спостерігається масовий розвал системи теплопостачання міст.
Причиною розвалу є відсутність єдиної концепції, єдиної політики, що проводиться профільним міністерством, яка призвела до масового переводу систем теплопостачання міст на індивідуальне опалення.
Про це інформаціонно-аналітичному порталу “Місто-інфраструктура” повідомив директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал. За його словами, таких міст в Україні налічується вже понад сто.
«Міністерство, за яким записано положення здійснювати технічну політику, на сьогоднішній день з’ясовує, а чи має воно проводити технічну політику, і яким чином можна чинити тиск на мерів, щоб це зробити. У мене немає слів. Дійшли до повного тупика. Я думаю, вже пройдена точка неповернення», — зазначив Сігал.
Він також підкреслив, що на сьогоднішній день у нас в Україні дуже велика кількість як державних, так і комерційних структур, зацікавлених в повному розвалі системи централізованого теплопостачання.
«У різних структур мети різні. У мера, наприклад, інтерес один зняти з себе відповідальність. Тобто, як тільки ви пішли на індивідуальне теплопостачання, він за вас вже відповідальності не несе. Якщо ви і ваші діти замерзли в результаті прийнятого вами рішення, місто ніякої відповідальності не несе. Такий інтерес у міських голів і губернаторів. У міністерства, ще більший інтерес. Головна позиція міністерства проста, —  в державі грошей немає. Давати дотації комусь, немає ніякої можливості. Чим більше ми сьогодні ліквідуємо теплових мереж, які по суті є дотаційними, тим краще буде жити чиновникам. Ми де-факто маємо найкраще міністерство, яке сьогодні ніким не керує, а завтра ще і ніякої відповідальності ні за що не несе», —  сказав Сігал.
На думку експерта, в справі розвалу централізованого теплопостачання існує інтерес і третьої сторони комерційних структур.
Авторська програма Владислава Кордіка на INTV
«Комерційні структури продадуть французькі, німецькі, італійські або якісь ще котли. Не маючи можливості продати великий котел державі, вони підстрибують від радості, масово розпродаючи невеликі котли населенню. Тому вони двома руками за розвал наших теплових мереж. Якщо теплові мережі хоча б рік простоять без води, їх можна вже викидати підкреслив експерт.
Вихід із ситуації провідний український експерт в області комунальної теплоенергетики бачить один.
«Перше: потрібно припинити популізм в комунальній сфері. Чітко визначити, яку суму може вкладати щорічно мерія, і яка можлива допомога від держави, сформувати програму дій саме на цю суму і жорстко контролювати витрачання коштів і виконання заходів.
Друге: випустити муніципальні облігації під вартість об’єктів комунального теплопостачання та передати 100% цих облігацій мерії, яка тепер зможе закладати їх під кредит. Головне, що держава, даючи гроші комунальним тепломережам, зможе отримувати натомість частку їх власності у вигляді облігацій, передаючи замість Фонду держмайна. Це дозволить централізувати теплопостачання в рамках областей”, — підкреслив Олександр Сігал.
Він також наголосив, що зараз треба терміново прийняти закон про введення штрафів за знищення енергетичного потенціалу в обсязі вартості природного газу з тим же енергетичним потенціалом.
«Наприклад, я уздовж дороги вирубав дерева і спалив їх у багатті. Підрахували, що якби я спалив в котлі і виробив теплову енергію, я б заощадив 8 тис. Ккал на 1м.куб природного газу. Тоді я повинен заплатити штраф, за який можна купити такий же м3 природного газу, який я викинув в нікуди. Інший приклад. Я власник заводу, я скидаю теплу воду в каналізацію. Значить, я повинен мати можливість купити природний газ, що містить таку ж кількість теплової енергії, яке я викинув в каналізацію. От і все. І відразу почнеться енергозбереження. Нехай лісники палять в лісі багаття. Мені вигідно купувати газ за ці гроші. Це повинно стати основою політики енергозбереження в країні. У країнах Європи такий підхід працює», — підвів підсумок сказаному Олександр Сігал.
Владислав Кордік
«Місто-інфраструктура»
У містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання was originally published on Новости в Украине
1 note · View note
mistoinform · 6 years
Text
В ДП «Укрхімтрансаміак» перейшли на нову модель планування
Системний пiдхiд дозволяє збалансувати бюджет підприємства
Видатки ДП «Укрхімтрансаміак» вдалося суттєво оптимізувати завдяки переходу на модель планування, що побудована на принципах системного підходу.
Відбулася виробнича нарада, на якій розглядалися питання щодо вдосконалення системи планування роботи ДП «Укрхімтрансаміак» та його структурних підрозділів Миколаївського та Придніпровського управлінь магістрального аміакопроводу.
Серед іншого, окрім захисту проектів планів управлінь, було затверджено перехід на нову модель планування, впровадження якої впродовж останніх трьох місяців засвідчило її ефективність.
Відтак, згідно з вимогами нової моделі планування, керівники управлінь ДП «Укрхімтрансаміак» щомісяця надають оперативну інформацію з подальшими детальними поясненнями щодо нагальних потреб служб, які входять до складу управлінь.
«Формат виробничого планування, який започаткувало нове керівництво ДП «Укрхімтрансаміак», дає змогу максимально збалансувати бюджет, чітко контролюючи загальні потреби та очікувані фінансові результати», вважає начальник Миколаївського управління Дмитро Бабченко.
Такої ж думки дотримується начальник Придніпровського управління Микола Колесник: «На сьогодні ми маємо чітко урегульовану систему взаємодії ДП «Укрхімтрансаміак» зі структурними підрозділами-управліннями та відпрацьований алгоритм оптимізації фінансування витрат. Як результат збалансування джерел надходження коштів та їх раціональний розподіл».
В ДП «Укрхімтрансаміак» перейшли на нову модель планування was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
На Київщині відбудеться фестиваль "Козацький Спас"
18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних бойових мистецтв
Козацький незламний дух в поєднанні з архітектурою Древнього Києва подарують неймовірні враження гостям «Парку Київська Русь». Протягом суботи гості Древнього Києва побачать вражаючі поєдинки:   козацьких видів боротьби «Штовхач», навхрест, на поясах, українського рукопашу «Спас» та кулачному бою «Лава на лаву», участь в якому візьме близько 100 учасників.
На фестивалі   будуть   представлені   кращі   здобутки   національної бойової   культури   українського народу   та народів світу,   вироби   народних   майстрів, показові виступи шкіл бойових мистецтв, виступи співаків, кобзарів, відбудуться презентації книг письменників про українську бойову культуру, козацтво.
Після 18:00 розпочнеться   урочистий   гала-концерт   Фестивалю   «Козацький   Спас» з   виступами зірок естради, кобзарів, співаків, показовими виступами представників   національних бойових мистецтв.
В   неділю   з   10:00 гостей Древнього Києва чекає   проведення   «Козацького кола»   фестивалю з   участю представників   національних бойових мистецтв,   гостей заходу.
З   11 до 14 години проходитиме святковий концерт   фестивалю «Козацький Спас».
А після розпочнеться насичена програма   з   кінними виступами, іграми   та   хороводами, танцювальними флеш-мобами   та   презентацією першого в Східній Європі слов’янського розмовника. Древній Київ відкриється о 10:00.
Музеї та майстер-класи з народних ремесел працюватимуть з 11:00.
Змагання розпочнуться в суботу о 12:00.
Урочисте відкриття програми о 14:00. Древній Київ у «Парку Київська Русь»   розташований недалеко від Києва   в   45 хвилинах їзди у селі   Копачів, Обухівський   район,   Київська область.
Ціна квитка: повний квиток для дорослого 200 грн., для пенсіонерів і студентів 100 грн., для дітей шкільного віку 50 грн., дошкільнята безкоштовно.
Мар��рутки курсуватимуть від станції метро «Видубичі» згідно з розкладом на сайті. Детальна інформація на сайті parkkyivrus.com
На Київщині відбудеться фестиваль «Козацький Спас» was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Продаж Westinghouse компанiї Brookfield завершено
На сьогодні Westinghouse постачає ядерне паливо на 144 атомні станції, 54 з яких розташовані в Європі, і володіє 10 об’єктами з виробництва ядерного палива по всьому світу, в тому числі двома в Європі: Springfields Fuels Limited у м Престон (графство Ланкашир, Великобританія) і Westinghouse Electric Sweden у м Вестерос (Швеція). Наразі Westinghouse постачає паливо на 6 із 15 ректорів в Україні.
«Город-инфраструктура»
Продаж Westinghouse компанiї Brookfield завершено was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Аеропорт «Київ» обслужив в мегаполісі 1 млн. 500 тис пасажирів
Tumblr media
У 2018 роцi послугами аеропорту «Київ» скористались пiвтора мiльйонiв пасажирiв.
Цифра знакова і свідчить лише про стрімкий і впевнений розвиток аеропорту.
Показники на 1 серпня 2017 р — 909 609 пасажирів. Збільшення пасажиропотоку за рік на 65%.
У серпні 2017 мільйонним пасажиром став Гліб Дейнега, йому тоді було 3,5 роки. Маленького ювіляра привітали подарунками від аеропорту, авіакомпанії WizzAir, а також столичної мерії.
Tumblr media
Міжнародний аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського постійно дивує своїх пасажирів цікавими перформенсами і акціями, особливо це стосується подій пов’язаних з активністю і розвитком.
У планах аеропорту обслужити до кінця 2018 року 2,8 млн пасажирів.
Аеропорт «Київ» обслужив в мегаполісі 1 млн. 500 тис пасажирів was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
На зміну аварійним тепломережам в Україну прийдуть локальні модульні котельні - експерт
Проблема iз зношенiстю теплових мереж з кожним роком зростає в Україні, як снігова куля. Причина зрозуміла: брак коштів, які десятиліттями не виділялися в повному обсязі, і були достатні лише, для так званого «латання» дірок.
Проте, статистика, що стосується технічного стану теплових мереж показує, що в найближчі п’ять років велика частина об’єктів інфраструктури централізованого опалення швидше за все припинить своє існування.
За два минулі роки в Україні була безповоротно втрачена третина від загальної протяжності теплових мереж. За п’ять років ми втратили понад 6 тис. км. теплових магістралей в двотрубному обчисленні.
Якщо ще в 2013 році протяжність теплотрас в містах становила близько 27 тис. км. в двотрубному обчисленні, то вже на 1 січня 2018 року теплових мереж залишилося всього 20,8 тис.км.
Фахівці в області комунальної теплоенергетики впевнені, якщо не зупинити руйнування теплових мереж, то через 5-7 років централізоване теплопостачання може залишитися всього лише в кількох великих містах України, таких, як Харків, Одеса, Запоріжжя та Київ. Це в свою чергу призведе до посилення екологічних проблем.
У той-же час, на тлі масової «оптимізації» об’єктів комунальної інфраструктури, на перше місце виходять проекти подачі тепла в квартири, які не пов’язані з індивідуальним опаленням, довгими мережами, втратами тепла і мають крім невисокої ціни ще і великий термін служби і простоту в експлуатації. Такою паличкою-виручалочкою можуть стати сучасні модульні і дахові котельні, які виконані на базі блокового інноваційного обладнання, мають високу надійність і тривалий термін експлуатації.
З питанням, якими технічними характеристиками має володіти нове технологічне обладнання ми звернулися до експерта в області комунальної теплоенергетики, керівнику експертної групи з теплоенергетики Мінрегіону України, кандидату технічних наук Олександру Сігалу.
Олександр Ісаакович, що ми сьогодні в плані інновацій можемо протиставити заміні теплових мереж? 
Перше, що потрібно зробити, це не чекати, поки вся тепломережа прийде в стан непридатності. У звичайному випадку, коли немає грошей для ремонту, міська влада на місцях повинна шукати маловитратні шляхи виходу з ситуації. Найбільшi втрати, і відповідно, витрати на реконструкцію звичайно в магістральних теплових мережах.
У різних містах України втрати тепла в мережах сьогодні досягають 20% 30% 40%, а то і більше відсотків. Втрати на теплотрасах в Кропивницькому, наприклад, вже сьогодні перевищують 60%, що подвоює необхідний обсяг коштів, необхідних в опалювальний сезон на закупівлю газу.
При цьому врахуйте, що теплові мережі лежать на глибині 2,6-2,8 метрів. Можете собі уявити, яких зусиль і коштiв в масштабах міста потрібно одномоментно витратити, щоб кілометри теплових магістралей привести в порядок. Разом з тим, поряд з необхідністю перекладки теплотрас в зоні високої щільності забудови, доцільна установка квартальних і дахових котелень на будинках, віддалених від джерел теплопостачання. Установка таких котелень виправдовує себе, і дозволяє назавжди позбутися від щорічних багатомільйонних витрат, в тому числі що вимагають багатомільйонних витрат з бюджету.
Наскільки технічно і економічно доцільно встановлювати в модульні дахові котельні жаротрубні і конденсаційні котли з урахуванням їх невеликого терміну служби. 
Так, паспортний термін служби конденсаційних котлів в середньому становить трохи більше 10 років, а жаротрубних близько 20-ти. І, це з урахуванням, що обладнання буде грамотно експлуатуватися. У скрутних фінансових умовах тимчасово вирішувати питання теплопостачання за допомогою розширення установки дахових котелень, цілком припустиме явище. Знаходяться в даний час в експлуатації модульні котельні, в яких жаротрубні і конденсаційні котли недовговічні і вимагають чималих експлуатаційних витрат, щоб гарантувати, як мінімум, 25-30 років роботи опалювального обладнання.
Що робити мешканцям нових будинків, дахові котельні яких знаходяться у них на балансі, а котли в них не пропрацювавши і п’яти років, виходять з ладу? 
Забудовник під час будівництва намагається максимально здешевити вартість квадратного метра житла, і в пошуках економії скорочує вартість котельні, перекладаючи витрати на кінцевого споживача, тобто, на мешканця.
При будівництві котельні, багатотонний котел один раз піднімають на дах краном, і вважають, що він відповідно до паспорта, проживе близько 20 років, тобто, до наступного капітального ремонту даху. Що буде далі, після здачі будинку в експлуатацію, забудовника вже не цікавить.
У зв’язку з тим, що котел нерозбірний, його не можна ремонтувати в даховiй котельні і після закінчення терміну експлуатації? або виходу з ладу з іншої причини. Для демонтажу такого котла, його доводиться розрізати на частини.
На даху немає заводських умов для ремонту і наладки котла. У підсумку отримуємо низьку якість виконання робіт при дуже високій їх собівартості, яка лягає додатковим фінансовим тягарем на мешканців будинку.
Є й інші варіанти вирішення технічних проблем з експлуатацією дахових котелень. Замість жаротрубних часто забудовники встановлюють на даху конденсаційні котли. Їх як правило вистачає в середньому на 10 років експлуатації. Вони бувають, як секційні, які підлягають евакуації по частинам з даху, так і великі, з якими потім доводиться робити те ж саме, що і з жаротрубними.
Реальний їх термін експлуатації — 5-7 років, тому, що вони дуже схильні до електролітичної корозії. Якщо він зламався, його потрібно різати на металобрухт, і встановлювати якийсь секційний котел, який потім потрібно піднімати на дах вручну або лебідками, і там збирати.
Дахові котельні вимагають значного технічного обслуговування. Чи існують нові технології, які дозволяють ухилятися від великих витрат, пов’язаних із закінченням терміну експлуатації або поломками жаротрубних і конденсаційних котлів дахових котелень?
Крім дахових можна встановлювати квартальні котельні, тільки робити їх потрібно на підставі нових технологічних розробок, наприклад — гідронних котлів, які зібрані з чавуну, міді і нержавіючої сталі.
Під тиском в цих котлах працює мідь і чавун — два дуже корозійно стійких матеріали. Термін їх служби — близько 40 років.
Котел закріплений жорстко тільки по фронту і таким чином пристосований до теплових розширень, він позбавлений жорстких механічних напруг і забезпечує тим самим більший комфорт для мешканців верхніх поверхів через малий шум і вібрації. Гідронні котли, на відміну від інших типів котлів, більш стійкі до бруду в системі циркуляції, і дозволяють в разі засмічення, розкрити їх для прочищення.
У нас в Україні раніше були представлені аналогічні американські і канадські котли з атмосферними пальниками. Ці котли відомі з 1960-го року і успішно працюють до цих пір. Такі котли забезпечують невеликі викиди в атмосферу, і вимагають мінімального обслуговування.
Розширення ринку для таких котлів стало неможливим через їх низький ККД. Спалювати газ з ККД — 88%, при дозволеному в Україні мінімумі — 90%, а в Європі — 92%, економічно невигідно.
Тому, на зміну цим котлам і прийшла їх гідронна версія, обладнана сучасним дуйним пальником, який забезпечує мікро-смолоскипне спалювання газу. ККД такого пристрою — понад 92%.
Гідронні котли не потребують витратного сервісного обслуговування. Чиста екологія і високий ККД гідронних котлів дає їм перевагу перед жаротрубними котлами.
Уже 15 інженерних проектів, які були реалізовані в Одеській, Львівській, Миколаївській, Донецькій областях, отримали схвалення технічних фахівців Експертної ради при Мінрегіонбуді України. У найближчі десять років, більшість нових будинків, що будуються, будуть оснащуватися блок-модульними заводськими котельнями.
Владислав Кордiк
Мiсто-iнфраструктура
На зміну аварійним тепломережам в Україну прийдуть локальні модульні котельні — експерт was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
На плавучому енергоблоці почалося завантаження ядерного палива в реактори
На єдиному в світі атомному плавучому енергетичному блоцi (ПЕБ) «Академік Ломоносов» який знаходиться на майданчику ФГУП «Атомфлот» (дочірній підрозділ Росатом) в Мурманську, почалися завантаження ядерного палива в реакторах. Таким чином, успішно стартував один з ключових етапів поточного року з підготовки плавучого атомного енергоблоку до місця основного базування — в місто Певек (Чукотський автономний округ).
Заступник керівника Дирекції зі спорудження та експлуатації ПАТЕС Дмитро Олексієнко підкреслив, що головною вимогою до пуску ПЕБ в Мурманську є безпека. «База Атомфлот володіє всією необхідною інфраструктурою, фахівці і компетенції як для завантаження ядерного палива, так і для здійснення фізичного пуску реактори», — сказав він.
У наступному, 2019 році ПЕБ буде відбуксований в морський порт Певека. В даний час там ведуться будівельні роботи зі створення інфраструктури на березі, в тому числі комплексу будівель, гідротехнічних споруд і берегової майданчика, необхідних для забезпечення безпечної стоянки енергоблоку і видачі енергії з нього на берег.
Довідково: Плавучий енергетичний блок (ПЕБ) «Академік Ломоносов» проекту 20870 — це головний проект серії мобільних транспортабельних енергоблоків малої потужності. Він призначений для роботи в складі плавучої атомної теплоелектростанції (ПАТЕС) і являє собою новий клас енергоджерел на базі російських технологій атомного суднобудування. Це унікальний і перший в світі проект мобільного транспортабельного енергоблоку малої потужності. Він призначений для експлуатації в районах Крайньої Півночі і Далекого Сходу і його основна мета — забезпечити енергією віддалені промислові підприємства, портові міста, а також газові і нафтові платформи, розташовані у відкритому морі. ПАТЕС розроблена з великим запасом міцності, який перевищує всі можливі загрози і роб��ть ядерні реактори невразливими для цунамі та інших природних катастроф. Крім того, ядерні процеси на плавучому енергоблоці відповідають всім вимогам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і не несуть загрози навколишньому середовищу. Станція оснащена двома реакторними установками КЛТ-40С, які здатні виробляти до 70 МВт електроенергії і 50 Гкал / год теплової енергії в номінальному робочому режимі, що досить для підтримки життєдіяльності міста з населенням близько тис сотих людина.
На плавучому енергоблоці почалося завантаження ядерного палива в реактори was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
В Африці побудують два реактора для ядерної медицини
26 липня 2018 року на полях саміту БРІКС в Йоганнесбурзі Південноафриканська ядерна енергетична корпорація (NECSA) і компанія РуСат Healthcare підписали угоду про співпрацю в сфері використання ядерних неенергетичних технологій.
Основна область співпраці — ядерна медицина, зокрема, лікування раку в Африці і за кордоном. Вже заплановано будівництво двох інноваційних реакторів на території Південної Африки.
Це буде малопотужні реактори, розроблений для спеціально для економічно ефективного виробництва продуктів ядерної медицини.
— Використання спільного досвіду в технологічних досягненнях. Ядерна медицина стрімко розширює своє застосування по всьому світу і грає ключову роль в ранній діагностиці раку та інших неінфекційних захворювань — заявив генеральний директор РуСат Healthcare Денис Чередниченко.
А за словами голови ради директорів Necsа доктора Келвіна Кемма, заплановано створення стандартизованих онкологічних центрів в ПАР та інших країнах Африки. — Рання діагностика раку дуже важлива для ефективного лікування, але до сих пір тільки дуже маленька частка населення Африки має доступ до цих життєво важливим технологіям. Ми будемо працювати у співпраці з місцевою владою, бізнесом і медичними організаціями в кожній з країн планованої діяльності, щоб це змінити, — сказав він.
Довідково:
NECSA — світовий лідер з виробництва препаратів для застосування в ядерній медицині з щорічним оборотом капіталу в $ 75 млрд доларів США. Щоденно компанія здійснює поставки в більш ніж 60 країнах. РуСат Healthcare — підрозділ компанії «Росатом» займається область радіаційних технологій в медицині.
В Африці побудують два реактора для ядерної медицини was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
За 40 років  МТП «Южний» перевалив 500 мільйонів тонн вантажів
У період з 1978 по 2018 рр. ДП «МТП «Южний» прийняв близько 24  тис. суден, обробив понад 3,4 млн піввагонів. Загальний вантажообіг з дня швартування першого балкера склав 502,8 млн т.
Це – найкращий показник в портовій галузі України.
 «Якщо в 1978 році вантажообіг ДП за 6 місяців склав 140 тис. т., то з початку 2018 року підприємство забезпечило перевалку 6,1 млн т. вантажів.
Порту є чим пишатись: щорічно ДП перевалює понад 12 млн тонн вантажів. Він будувався і розвивався під роботу з вантажами для гірничо-металургійного комплетисксу.
Сьогодні, як і 40 років тому, левову частку вантажообігу складають експортна руда, чавун і метал.
Зміни на світових ринках сприяли збільшенню попиту на перевалку в порту енергетичного і коксівного вугілля для промисловості України.
У 2013 році підприємство придбало новий буксирний флот загальною потужністю близько 6000 к.с., сучасний крановий парк.
Завдяки днопоглибленню біля причалів, на яких оперує ДП, в 2015 році вперше до осадки 18,5 м завантажено судно типу сapesize. Сьогодні балкери типу newcastlemax для ДП буденність.
Разом з тим, ми єдині в Україні, хто може приймати такий великотоннажний флот. У цьому заслуга всього трудового колективу підприємства, тих, хто його будував і розвивав.
Наразі ми працюємо над залученням нових вантажовласників і розширенням номенклатури вантажів, що згодом дозволить збільшити обсяги перевалки, розвивати інфраструктуру і потужності основних виробничих майданчиків, підвищити рентабельність, ефективність вантажних операцій, рівень безпеки, а також створити комфортні умови для роботи», –  зазначив в. о. директора ДП «МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.
За 40 років  МТП «Южний» перевалив 500 мільйонів тонн вантажів was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Как украинскому школьнику поступить в вуз мечты
Система образования и вступительная кампания в Украине значительно отличаются от зарубежной. В украинских школах и вузах акцент ставится на получение теоретических знаний, в зарубежных главная задача, – уметь применять эти знания на практике. О том, чем и к чему необходимо готовиться школьнику при поступлении за рубеж рассказали эксперты образовательной кампании DEC education на пресс-завтраке с представителями СМИ.
«Вступительная кампания за рубежом, совершенно не похожа на отечественную модель. В большинстве иностранных вузов абитуриенты соревнуются не оценками по предметам, а своими навыками и достижениями. При поступлении, кроме аттестата и хороших оценок, абитуриент подает мотивационное письмо, цель которого убедить университетскую комиссию в том, что будущий студент подошел к выбору вуза и специальности ответственно и осмысленно. Абитуриент должен представить социальные и образовательные проекты, в которых он участвовал, а также продемонстрировать свою активную жизненную позицию на собеседовании», – сообщила Ирина Кузьменко, руководитель компании DEC education.
Помимо этого, иностранный язык должен быть на очень высоком уровне. Часто украинские школьники переоценивают свои знания языков. Уровень иностранного должен позволять не только общаться с другими студентами, но и воспринимать лекции по своей специальности, знать терминологию и выполнять задания.
Кроме того, студент зарубежного вуза должен, кроме академических знаний, обладать рядом навыков, которые не почерпнёшь из учебников. Это и умение работать в команде, критическое и системное мышление, умение пользоваться информацией, быть лидером, креативным и коммуникабельным. Этим навыкам невозможно научиться за одну ночь и их необходимо развивать на протяжении всей подготовки к поступлению.
Tumblr media
За рубежом можно получить как среднее образование, так и высшее или степень магистра. При этом есть существенное отличие при поступлении на магистратуру между украинскими студентами и иностранцами: украинские выпускники стараются сразу поступить на магистратуру, в то время как зарубежные студенты стремятся получить первый опыт работы, определиться с профессией и только потом поступать на магистратуру.
К выбору будущего вуза и будущей профессии необходимо отнестись ответственно и заранее заняться изучением иностранного языка, раскрытием и развитием необходимых навыков, которые сделают из студента будущего профессионала врача, it-специалиста, архитектора или юриста.
Как украинскому школьнику поступить в вуз мечты was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Развитие "зеленой" энергетики двукратно взвинтит цены на электроэнергию
Если в ближайшие годы для развития солнечной и ветроэнергетики в Украине будет предоставлен приоритет, то к 2030 году это приведет к повышению цен на электроэнергию в полтора раза.
Об этом информационно-аналитическому порталу «Город-инфраструктура» заявил эксперт в области энергетики, Владимир Бондаренко.
Он также уточнил, что подорожание цен на электроэнергию по некоторым расчетам, может возрасти двукратно, потому, что это дорогой вид энергии.
«Есть два нюанса, — «зеленый» тариф сегодняшний. Когда все было в пределах 1%, мы его не чувствовали. Если сейчас начинать интенсивно развивать и двигаться к тем цифрам, что в Германии, мы начнем чувствовать это в цене на электроэнергию, поскольку у этой энергии есть преференции с точки зрения попадания в баланс. Когда по выработке перевалим за 5%, мы очень сильно начнем чувствовать ее по ценам. В Европе все удорожания тарифа за счет «зеленки» оплачивают за счет населения. Для европейца заплатить 70 или 90 евро, но с «зеленой» энергией, разницы особой нет. Что такое 20 евро при европейских зарплатах. При зарплате в 3 тыс. евро, это почти ничего, но при этом он знает, что внес вклад в хорошую экологию на территории Европы. У нас для пенсионеров, это ощутимые деньги. Если дохож в 100 – 150 евро, то половину пенсии за зеленый тариф отдать не каждый захочет», — отметил Владимир Бондаренко.
Он также подчеркнул, что в развитии солнечной энергетики сегодня он видит две основные проблемы – цена за выработанный кВт.ч и регулирование.
Tumblr media
«Даже по меркам обычной энергетики маневренных мощностей не хватает. Все перенасыщено базовыми мощностями – атомными и тепловыми станциями, эксплуатация которых не предусмотрена в маневровых режимах. Как только дисбаланс какой-то, у вас частота уже не 50 гц. А если у вас упало ниже 49 гц, то у вас автоматика на атомных станциях начинает срабатывать. Если вы не успеете отключить потребителей, у вас начинаются отключения и системная авария. Энергосистема – это серьезнейшая вещь. Почему Укрэнерго и не хочет лишних проблем с солнечными электростанциями», — отметил эксперт.
Он также подчеркнул, что большими полями солнечные батареи устанавливать гораздо выгоднее.
«Чем выше мощность солнечной электростанции, тем дешевле обходится передача электроэнергии в сеть, а средства передачи и аккумуляции становятся доминирующими в стоимости», — уточнил Владимир Бондаренко.
Владислав Кордик
«Город-инфраструктура»
Развитие «зеленой» энергетики двукратно взвинтит цены на электроэнергию was originally published on Новости в Украине
1 note · View note
mistoinform · 6 years
Text
Эксперт о плюсах и минусах солнечной энергетики
Фактически, за год мощности СЭС были удвоены. Если взять компании, которые работают по «зеленому» тарифу, то доля солнечной энергетики растет в этом сегменте быстрее всего.
Что касается инвестиций, то за минувший год инвесторы вложили в строительство солнечных электростанций порядка четверти миллиарда долларов.
В 2017 году в Украине инвесторы вложили около 250 млн долл. в солнечную энергетику, что почти в 2 раза больше, чем в 2016 году. Можно примерно подсчитать, что каждый сданный мегаватт мощности обходился инвестору почти в миллион долларов.
С вопросом, каковы плюсы и минусы развития солнечной энергетики в Украине  «Город-инфраструктура» обратился к экспертам. Директор института промышленной экологии, кандидат технических наук Александр Сигал считает, что доля солнечных электростанций в ближайшие годы может возрасти до 3-4% (на 200-300%).
«Явный минус, что это альтернативная энергетика. Слово альтернативная говорит о том, что она не может жить самостоятельно, что ей нужна дотация из бюджета. То есть, каждый из нас, из наших налогов заплатил копеечку и будет платить дальше незав��симо от своего желания за развитие солнечной энергетики так-же, как и во всем мире. Второй вопрос, солнечная энергетика делится на два основных направления: для собственных нужд у себя в своем хозяйстве на крыше, и солнечная энергетика для того, чтобы отдать энергию в сеть», — сказал Александр Сигал.
Он добавил, что в нашей стране солнечная энергетика, вырабатываемая для собственных нужд создает несколько больших проблем.
Tumblr media
«Если вам кто-то подарит или по гранту поставит солнечную электростанцию, то я вас поздравляю, пользуйтесь, это дело хорошее. А если вам самому придется рассчитывать, вкладывать ли вам деньги в такую энергетику, то придется хорошо посчитать. По нашим расчетам такая энергетика удобна, это хорошо, но она не окупится никогда. Почему? Во-первых, когда вы ставите панель мощностью условно, в 1 кВт, то должны понимать, что сможете получить с этого киловатта лишь одну восьмую часть. Все остальное будет потеряно. Установленная мощность действительно соответствует одному киловатту. Однако, у нас есть понятие день и ночь, у нас есть зима и лето, есть понятие — выпал снег. Через 10-20 лет мощность этой панели, к сожалению, не будет соответствовать той мощности, которую она имела в момент монтажа и установки», — отметил эксперт.
Директор института Промышленной экологии также заметил, что сегодня существует множество и других проблем, связанных с очисткой этих панелей, с птицами, которые загрязняют эти панели, и много всего другого. Есть также проблемы, связанные с подключением.
«Стоимость подключения у нас достаточно велика. Если бы у нас подключали мощность 10 кВт, которая проходит рядом, это было бы неплохо. Но, к сожалению, нам дают подключение только к свободным трансформаторам, это обычно линии – 35 кВт и 110 кВт, которые, как правило, не так близко расположены к нам. Наша задача подвести эти линии, это достаточно большие деньги на ТУ и подключение», — сказал эксперт.
Tumblr media
Еще один фактор: когда вы ставите панели, вам задают два вопроса, вы хотите панели эффективные, которые улавливают 24% падающего солнечного излучения, или менее эффективные, которые улавливают всего 18%.
«Разница по цене очень значительная. Поскольку земля у нас стоит дешевле, чем разница в стоимости, мы как правило, соглашаемся на более дешевые и чуть менее современные панели, которые улавливают всего 18% падающего солнечного излучения. Второй вопрос, панели мы ставим поворотные или стационарные. Если мы ставим их на крыше, то говорить о том, чтобы они поворачивались за солнцем, если это крыша жилого дома, не очень удобно. Дело в том, что двигатели, которые поворачивают панели, создают определенный шум. Наши люди любят, чтобы было установлено постоянно и крепко, поэтому двигатели на крышах частных домов ставят редко. Это означает, что мы улавливаем уже меньший процент солнечного излучения», — уточнил Александр Сигал.
Tumblr media
Он также обратил внимание, что Украина, вообще не является рекордсменом, с точки зрения падающего солнечного излучения. Тем не менее, у нас устанавливать СЭС выгодно потому, что мы можем продать эту энергию в сеть, а из сети купить такую же энергию, но уж�� существенно дешевле.
«То есть, получить дотацию. Ту самую дотацию от государства, которая ничем другим, кроме наших же налогов не является. Риск состоит в том, что в любой момент времени, пока техника еще не окупилась, к сожалению, может закрыться государственная программа «зеленого» тарифа и дотации, — тогда это не окупится вообще. Другой момент риска заключается в том, что паспортный срок жизни таких батарей может быть около 30 лет. Но, никто из производителей не показывает реальную динамику сокращения производства электроэнергии по времени. Если мы сегодня снимали с этой панели – 1 кВт, сколько мы будем снимать через два года, через три года, через пять лет, неизвестно. Под вопросом и то, а через десять лет, будем ли мы снимать, хотя бы 100 ватт, или только 30 ватт. Сегодня никто не гарантирует вот эту динамику, она нигде не прописана, и нам это неизвестно. Поэтому, указать точно, за сколько лет окупится солнечная панель остается проблематично», — отметил специалист.
Александр Сигал подчеркнул, что существует немало технических вопросов по строительству, и эксплуатации больших солнечных парков, которые стартуют от 2-4 га.
Tumblr media
«Если такой солнечный парк стоит в Германии, то мы видим, что вся окружающая местность засажена аккуратно травой, за которой раз в неделю ухаживают с помощью газонокосилки. Это делается для того, чтобы там не поднималась пыль, и она не оседала на эти панели. Давайте посмотрим у нас, в таких парках, какая защита от пыли, как часто все это моется. Мы понимаем, что каждое утро на солнечных панелях появляется роса, а микрочастицы влаги очень любят разные жучки, червячки и паучки. В свою очередь, ими активно интересуются птицы, которые ими кормятся, и к сожалению, загрязняют эти панели. Солнечные панели нужно мыть и чистить. Когда мы их моем, то каждая панель рассчитана, условно говоря, на десять тысяч  моек, на 10 тыс. царапаний, я имею в виду, частичками песка. Вопрос, эти 10 тыс. моек для обеспыленной территории в Германии, составят условно – 20 лет. Для наших, достаточно запыленных территорий, они составят, может быть, десять лет.
У нас есть и вторая проблема – это зима. Пока выпал снег, ничего страшного, а когда он превратился в лед, возникает вопрос, как почистить эту панель. Для этого нужно ее размораживать. Вы знаете, у нас не часто с помощью лома можно почистить и крышу, не повредив ее, не говоря уже о стеклянной панели.
Еще одна проблема, это проблема полного жизненного цикла солнечных панелей. Мы должны понимать, что будет происходить с этими панелями после окончания срока их службы. Мы имеем право отвезти их на свалку, — нет, в их составе присутствуют токсичные редкоземельные металлы. Мы должны их будем разбить, перемолоть, и после захоронить в бочках этот песок на достаточно большой глубине. Это тоже затраты, которые следовало бы, наверное, вкладывать в стоимость этой энергии. На сегодняшний день, нигде еще не наступил полный жизненный цикл солнечных панелей, поэтому никто и не учитывает стоимость их утилизации», — сказал директор института Промышленной экологии.
Александр Сигал также добавил, что перед тем, как начинать возводить солнечные парки, все нужно правильно посчитать.
Tumblr media
«Нужно вначале посчитать с учетом всех рисков, а потом уже ввязываться. Сегодня создание солнечных парков, специалистами рассматривается скорее, как какая-то модная «штучка», к которой финансово привязана модная концепция. Если в Америке при отсутствии «зеленого» тарифа домохозяйства не подключаются к централизованной системе энергоснабжения, а устанавливают аккумуляторы имени Алона Маска в своих хозяйствах, устанавливают солнечные панели на крышах для того, чтобы эту энергию сохранить в аккумуляторах используя ее для собственных нужд, то у нас есть «зеленый» тариф, поэтому мы эту электроэнергию не аккумулируем, а стараемся продать в сеть. Собственно, в этом принципиальная разница, которая нигде хорошо не показана и еще нигде точно не обсчитана», — сказал Александр Сигал.
И, действительно, у  нас основная проблема, это взаимоотношение с монополистом в лице Облэнерго. Они могут дать подключить, а могут и не дать вам подключение, могут купить электроэнергию в сеть, а могут и не купить. При этом потребовать, чтобы вы установили новую трансформаторную подстанцию или «абгрейдили» старую. В любом случае, это может потребовать достаточно больших средств.
Владислав Кордик
«Мiсто-iнфраструктура»
Эксперт о плюсах и минусах солнечной энергетики was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
В ДП «МТП «Южний» підвели підсумки роботи
Вілгружено 6 мільйонів тонн вантажів за 6 місяців
27 червня, напередодні Дня працівників морського та річкового флоту України, в ДП «Морський торговельний порт «Южний» підвели підсумки роботи підприємства з початку 2018 року. З січня по червень державним стивідором опрацьовано 113 суден, загальний вантажообіг ДП «МТП «Южний» склав 6 млн тонн. 82 % (4 млн 900 тис. тонн) від загального обсягу – вантажі для меткомбінатів: експортна руда та чавун, імпортне коксівне вугілля. Також 380 тис. тонн – вугілля для енергетики. Решта – 720 тисяч тонн – зернові та інші вантажі.
«За рік портовики відпрацювали технології обробки імпортних вантажів: з травня 2017 року, від заходу в акваторію першого балкера Panamax Alexander з енергетичним вугіллям, в порту перевалено 1 млн 600 тисяч тонн палива для українських ТЕС з США та ПАР (вантажоотримувачі –  ПАТ «Центренерго», ТОВ «ДТЕК»).
Також прийнято понад 1 млн 200 тисяч тонн імпортного коксівного вугілля для металургійних підприємств компанії «Метінвест Холдінг». Гарні показники роботи з експортними вантажами – у 2018 році обсяги відвантаження чавуну збільшились у 10 разів.
Цього року ми відзначимо 40-річчя з дня заснування «Южного», кращого стивідорного підприємства України. І це завдяки міцному та дружньому колективу, його професіоналізму та високому рівню кваліфікації. Я вдячний кожному працівнику за внесок у забезпечення стабільної роботи підприємства, відданість улюбленій справі та рідному порту. Сьогодні Міністерством інфраструктури колективу поставлено завдання щодо збільшення вантажообігу в ДП,  а як наслідок і прибутків підприємства, нарощування виробничих потужностей, підвищення ефективності експлуатації перевантажувального обладнання,  створення умов для безпечної, комфортної праці», – зазначив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.
В ДП «МТП «Южний» підвели підсумки роботи was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Цифрові фіатні гроші (ЦФГ) і ринок нерухомості
Експерт розповів, що зміниться в розрахунках при впровадженні електронної гривні.
Ринок нерухомості відображає ситуацію в економіці загалом, бо будівельна галузь є постачальником замовлень великої кількості підприємств різних напрямків діяльності і відповідно, розвиток будівництва сприяє розвитку всієї економіки, створюючи нові робочі місця і збільшуючи ВВП.
В Україні тривалий час спостерігається зниження цін на нерухомість і головні причини полягають в різкому зниженні купівельної спроможності населення та зменшенні привабливості інвестиційного клімату. Така ситуація зумовлена у певній мірі замороженим конфліктом на сході країни, а в основному усіма складовими  неефективного управління економікою, що ми спостерігаємо останнім часом.
При цьому, кількість будівництва нового житла зростає, що пояснює лише корупційну модель державного управління, коли значна частина бізнеса ведеться непрозоро. Так, за 9 місяців 2017 року в експлуатацію введено на 21,4% більше житла ніж в минулому році, а саме 84,4 тис квартир. Згідно розрахунків НБУ собівартість будівництва становить близько 12 тисяч гривень, а у 2018 році вона має зрости до 14 340 гривень за квадратний метр.
Неефективна система оподаткування і низька купівельна спроможність населення примушують знаходити обхідні шляхи при купівлі-продажі нерухомості і згідно даних рієлтерів, близько 60% вартості квартир занижується з метою оптимізації оподаткування. А якщо прямо казати, то це ухилення від сплати податків, які індивідуальні суб’єкти господарювання неспроможні сплачувати, що вже стало суспільною нормою і цілком звичайною ситуацією є остаточний розрахунок готівкою за нерухомість прямо в офисі нотаріуса.
Дана стаття не має на меті розв’язати проблеми корупційної моделі державного управління, що пов’язано з цілим комплексом задач для комплексного і ефективного реформування економіки.
Ми розглянемо лише одну можливість, яка сприятиме зменшенню доларизації економіки, прискоренню обігу грошей без інфляційної додаткової емісії і частковій заміні паперової готівки — це запровадження цифрових грошей, які за природою, всіма функціями, можливостями і характеристиками є аналогією готівки.
Це цифрові фіатні гроші, які мають випускатись Національним банком.
В попередній статті ми визначили головну відмінність і характеристику цифрових фіатних грошей, які мають випускаютися НБУ — вони можуть обертатись поза межами комерційних банків, без будь яких посередників, тобто як готівка але у цифровій формі, з постійним доступом до розрахунків 24/7.
Все що зміниться — це форма розрахунків.  Замість обміну паперовими купюрами буде обмін цифровими повідомленнями. Ці повідомлення не можуть контролюватись центральним банком, як не може контролюватись передача готівки, але емісія, вилучення, правила обміну на безготівкові або паперові гроші, обмін на інші валюти так само контролюється НБУ і такий обмін виконується безперешкодно.
Для людей основною відмінністю буде форма гаманців — це не тільки мобільний телефон і різні засоби в інтернеті, а й апаратний гаманець, за допомогою якого можна передавати цифрову готівку без інтернету і мобільного зв’язку. Але таку передачу можна робити на невеликій відстані — до 1-го метра, тобто так само як і паперову готівку ви зможете передати цифрові гроші будь кому хто має відповідний гаманець при особистій зустрічі.
Тепер розглянемо як вплине впровадження ЦФГ на  ринок нерухомості.   Відповідь дуже проста — це надасть можливість значну кількість готівкових операцій по розрахункам за нерухомість перевести з готівкового обігу як у гривнях так і в доларах США у цифрові фіатні гроші, тому що набагато надійніше, безпечніше і зручніше.
Введення ЦФГ не вирішить проблем тінізації економіки, бо для цього потрібні комплексні реформи і не тільки у фінансовій системі, але майже в усіх напрямках суспільного життя, враховуючи реформування судової системи і системи оподаткування. Але без сумніву це надасть потужний економічний ефект.
Можемо зробити прості розрахунки. У 2017 році введено в експлуатацію 6, 889 мільйонів метрів житла, загальна  вартість якого складає більше 82 мільярдів гривень. Як ми вказали на початку, близько 60% розрахунків за нерухомість відбувається в готівці, згіднго інформації рієлтерів. Це означає, що сума тіньових готівкових розрахунків, як в доларах США так і в готівковій гривні сягає близько 50 млрд. грн.
Заміщення частини цього обороту на цифрову гривню зменшить потребу у використанні готівкових доларів, що само по собі сприяє розвитку української економіки і збільшенню швидкості обертання грошей. При цьому, ми не вважаємо що збільшення обігу грошей спричинить зростання інфляції. Навпаки — це неемісійне наповнення грошима економіки, що сприяє саме економічному зростанню, а відповідно і підвищенню купівельної спроможності громадян та збільшенню надходжень до бюджету.
Головним питанням, наприклад для центрального банку Канади щодо впровадження ЦФГ,  є питання дозволяти їх анонімність чи ні. На наш погляд, для сьогоднішньої ситуації в Україні, при впровадженні ЦФГ треба зберегти анонімність, бо саме це надасть можливість досягти зазначеного економісного ефекту, шляхом зменшення використання паперової готівки і доларів США.
У будь якому разі, НБУ залишить ту саму ситуацію з контролем готівкових операцій у гривні, яка є на сьогодні, але суспільство отримає переваги додаткової зручності і безпеки операцій за допомогою цифрових грошей.
Позитивний економічний ефект буде мати місце і у разі залишення операцій з цифровими фіатними грошима під повним контролем НБУ, як це має місце зараз по операціями з “електронними грошима”, які відбуваються за допомогою платіжних систем. Такий контроль можна буде забезпечити лише по операціям пересилання цифрових грошей за допомогою інтернету. Звичайно, операції між електронними апаратними гаманцями в режимі офлайн можна буде робити так само анонімно як і готівкові операції.
Але, при відсутності анонімності в операціях з цифровою готівковою через інтернет (тобто, коли неважлива відстань на якій знаходяться платник і одержувач коштів) економічний ефект для зростання економіки буде значно меншим.
Тут треба обирати, або повний контроль за фінансовими операціями або більший економічний розвиток.
На наш погляд, засобом подолання корупції і тіназації економіки в Україні має бути не тотальний контроль за фінансовими операціями, а насамперед створення правових механізмів справжнього захисту інвестора.
Люди і підприємства готові і бажають вести бізнес і розрахунки прозоро та чесно сплачувати подотки але коли ці податки обгрунтовані економічно і від держави суб’єкти господарювання отримують те що має надавати держава, згідно своїх функцій, як це відбувається у розвинених країнах.
До такої правової і ефективної економічної системи ми можемо наближатись поступово і потужним поштовхом може стати впровадження цифрової готівки яке у будь якому разі буде мати позитивний ефект.
Поки у світі є один успішний проект впровадження цифрової готівки — це  центральний банк Філіппін, за технологіїє компанії eCurrency, а найближчі  до такого рішення — це   центральні банки Канади, Швеції і Китаю.
Керуючий партнер консалтингової компанії “Фінінсова студія”, к.е.н. Євген Невмержицкий
Цифрові фіатні гроші (ЦФГ) і ринок нерухомості was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Відмінність цифрової готівки від звичайних електронних розрахунків
Експерт розповів, до чого тут блокчейн
Плутанина у визначеннях таких понять як цифрові, електронні, віртуальні або пластикові гроші обумовлена тим що нема загально — світового розуміння цих термінів.
Сучасний розвиток новітніх технологій, зокрема технології блокчейн, додав плутанини, тому що на основі блокчейну виникли ще й криптовалюти, які також почали називати всіма згаданими  визначеннями, а ще й  “приватними грошима”.
Ми вважаємо, що сутність криптовалют відображає саме останнє визначення, тобто вони можуть випускатись ким завгодно, тобто приватно, без участі центрального банку.
Також ми виходимо з концепції, яку вже прийнято в світі — криптовалюти по суті не є грошима згідно міжнародного права і можна вважати, що це визнано в світі. Наприклад у Великобританії центральним банком вітається використання криптовалют бо вони несуть інновації, але операції з криптовалютами не регулюються фінансоим законодавством, саме тому, що це не гроші.
Визнання багатьма країнами криптовалют як законного платіжного засобу також не дає підстав називати їх “грошима”.
Ми будемо розглядати тільки справжні гроші — тобто ті які випускаються центральними банками. Актуальність задачі створення цифрових грошей обумовлена необхідністю зменшення кількості паперової готівки, обслуговування якої є дуже витратним для держави і користувачів.
При цьому, грошовий обіг має не зменшитись а збільшитись і працювати на користь індивідуальних і корпоративних учасників розрахунків і, відповідно, встому суспільству і державі.
У січні 2018 року відбулось засідання Ради з Національної Безпеки і Оборони де було розглянуто питання щодо впровадження криптогривні, або електронної гривні, або власної криптовалюти на основі технології блокчейн, як зазначалось в офіційних повідомленнях. Але пояснень що означають ці поняття не було надано.
Це свідчить про те, що учасники засідання не мають спільного розуміння вказаних понять і дане питання не достатньо вивчено нашими посадовцями.
Варто відзначити увагу РНБО і НБУ щодо криптовалют «Зважаючи на швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися поза увагою держави», — наголосив Секретар РНБО України О. Турчинов. http://www.rnbo.gov.ua/news/2965.html.
Голова НБУ Яків Смолій також зазначив, що з нетерпінням чекає на впровадження електроної гривні на базі технології блокчейн, яка є найбільш перспективною з точки зору глобальної системи фінансових операцій. Важливе значення вивченню даного питання приділяють центральний банк Євросоюзу спільно з центральними банками кожної країни єврозони, ФРС, центральні банки Канади, Китаю та багатьох інших країн світу.
До участі у публічному обговоренні залучаються науковці, експерти з ІТ технологій, фінансисти, практики ринку криптовалют. Опубліковано ряд звітів центральних банків з питання використання блокчейн, криптовалют, електронних грошей.
Зокрема звіт ЦБ Канади щодо цифрових електронних грошей.   https://www.bankofcanada.ca/2017/11/staff-discussion-paper-2017-16/
Розуміння технологічних аспектів, особливо питання безпеки операцій, має велике значення для прискорення прийняття нормативних рішень щодо випуску цифрових грошей НБУ у відповідності з інтересами держави і суспільства.
Електронні гроші — це технології для зберігання і пересилання фіатних грошей, які розробляються і надаються   різними платіжними системами. Такі “гроші” дають можливість розраховуватись в інтернеті, у звичайній торгівельній мережі, а також між самими власниками електронних грошей, як корпоративними так і приватними.
Головне питання полягає в тому, що мова йде саме про звичайні фіатні безготівкові гроші, якими ми давно звикли користуватись за допомогою не тільки інтернету, мобільних телефонів, планшетів та будь яких інших гаджетів, а й за допомогою будь яких носіїв куди може бути вмонтовано чіп з захищеною інформацією. Такими носіями можуть бути наручні годинники, браслети, брелоки тощо.
Якщо такі технології вже давно успішно працюють на практиці, добре себе зарекомендували і стали частиною звичайного життя, то нащо вести мову про якісь інші “цифрові гроші” і до чого тут технологія блокчейн, коли без неї дуже добре обходиться сучасна світова фінансова система?
В чому ж тоді відмінності цифрових фіатних грошей, які випусккаються центральними банками від звичайних безготівкових грошей, якими оперують різні платіжні системи? Головна відмінність полягає в наступному:
— цифрові фіатні гроші можуть обертатись поза межами комерційних банків, без будь яких посередників, тобто як готівка але у цифровій формі, з постійним доступом до розрахунків 24/7;
Але давайте розберемось, яким чином може допомогти блокчейн при випуску цифрових фіатних грошей. Ідея використання цієї технології центральними банками виникла тому, що блокчейн практично довів свою надійність на ринку криптовалют, які є фінансовим активом у електронній формі. Криптовалюти можуть перераховуватись без посередників, між будь якими особами, швидко і дешево.
Це справді безпечно, зручно і надійно. Але що стосується швидкості і невисоких витрат, то це не так. Доказом великої вартості і недостатньої швидкості є операції самої першої і самої популярної криптовалюти — біткоін.
У пікові періоди ціна на перерахування біткоїна перевищувала $30 за операцію, при цьому швидкість є цілком неприйнятною, а саме 9-12 операцій на секунду у всьому світі, зарахування з можливістю подальшого використання криптовалюти не може бути швидше ніж 30 хвилин, а по операціям з невеликими сумами чекати зарахування можна декілька тижднів.
Такі характеристики не можуть конкурувати з розрахунками фіантими грошима.  Наприклад картки VISA та MasterCard дозволяють користувачам розраховуватись миттєво і безкоштовно.
Є інші блокчейн платформи окрім біткоіна, що призначені саме для швидких і дешевих розрахунків, де перерахування відбувається за декілька секунд — це Ріпл та Стеллар.
В цих криптовалютах використовуються інші алгоритми обробки  операцій  що дозволяє проводити за секунду до 1500 операцій. Теоретично, подібна блокчейн платформа могла б задовольнити потреби України. Але є непереборна перешкода — криптовалюта, або технологія блокчейн не може працювати без інтернету і це є суттєвим обмеженням. В Україні багато ще місць, де нема доступу до інтернету і така система цифрових грошей не буде користуватись попитом ще довгий час, наприклад, у сільській місцевості.
Також, у світі поки що нема успішних прикладів створення цифрової грошової одиниці на блокчейні. Спроба це створити Центральним банком Венесуели, з метою подолання шаленої інфляції не привела до успіху, а точніше просто провалилась з ряду причин. По-перше, криптовалюта не може приборкати інфляцію, бо інфляція є наслідком фінансової і економічної політики держави і заміна однієї форми грошей на іншу не може вирішити цю проблему. https://www.nytimes.com/2018/02/20/world/americas/venezuela-petro-currency.html
Навряд чи будуть ще спроби центральних банків застосовувати блокчейн для створення державних цифрових грошей, бо це суперечить централізованій емісії і контролю з єдиного центру, що має монополію на випуск грошей. Основна функція технології блокчейн полягає саме в децентралізованій системі ведення записів, а відповідно проведення і підтвердження транзікцій.
Ідея виникнення криптовалют полягає у створенні противаги централізованим грошовим системам і саме тому їх називають “приватними грошима”, які за визначенням не можуть виконувати всі функції сучасних грошей, що  мають кредитну природу і залежать від державної монетарної політики.
Натомість, у світі вже є прецеденти створення цифрової грошової одиниці центральним банком, але без використаня блокчейну. Це впровадження проекту центральним банком Філіппін по випуску ePiso на основі технології, наданої компанією eCurrency уhttp://brandmagazineph.com/rcbc-creates-first-of-its-kind-episo-digital-cash/
Переваги запропонованої компанією eCurency технології полягають в наступному:
— емісія здійснюється НБУ, або будь яким центральним банком, при цьому використовується симетрична криптографія і забезпечується повний контроль емісії, можливість проводити операції без посередників і комерційних банків між мобільними телефонами, іншими гаджетами з доступом до інтернету, або в режимі оф-лайн, тобто без доступу до інтернету. Це забезпечить можливість використання цифрових грошей у будь якій місцевості де нема інтернету шляхом перерахування між гаджетами через NFC технологію. Все що потрібно — це завантажити відповідний додаток на мобільний телефон, або придбати апаратний гаманець, для здійснення операцій в оф-лайн;
— не потрібні зайві витрати електроенергії, додаткові сервери, як при використанні блокчейну;
— операції з цифровими грошима мають всі характеристики операцій з готівкою, тобто можуть бути також анонімними, якщо це дозволить НБУ. Питання анонімності є дискусійним і полягає в тому, що з оного боку це зручно для користувачів, а з іншого боку дозволяє проводити фінансування незаконних операцій. Але ж готівка також це дозволяє і ні вякому разі неможливо відмінити звичайні паперові готівкові гроші. Відміну паперової готівки не розгядає ні жоден центральний банк світу. То чому б не надати цифровим грошам всі властивості паперової готівки?
— ЦФГ можуть бути легко інтегровані для зберігання і пересилання у будь якій платіжній системі. Для цього потрібно лише встановити відповідне програмне забезпечення, що дозволить зберігати і пересилати гроші як в онлайні за допомогою інтернету, так і в офлайні (без доступу до інтернету і мобільного зв’язку).
До впровадження ЦФГ сьогодні найбільше наблизились центральні банки Канади, Швеції і Китаю. Доречі, в Піднебесній, яка вже по ряду показників стала першою економікою світу,  діє профільний інститут щодо емісії та обігу цифрових грошей і незабаром буде конструктивне рішення щодо цифрових грошей на користь економіки Китаю.
Ми продовжимо обговорення особливостей впровадження ЦФГ в Україні і їх вплив на індустрію будівництва і всю економіку держави  у наступній статті присвяченій цій темі.
Керуючий партнер консалтингової компанії “Фінінсова студія”, к.е.н. Євген Невмержицкий
Відмінність цифрової готівки від звичайних електронних розрахунків was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
Як пройшов фестиваль Lviv Yoga Day 2018
Сотні львів’ян прийняли виклик і 22 дні щоранку займалися хатха-йогою та практиками медитації в парку Франка. 24 червня Yoga Challenge закінчився грандіозним флешмобом на Площі Ринок.
«Ціль фестивалю — представити йогу як ефективний комплекс щоденних практик, що допомагають сучасній людині бути по-справжньому гармонійною, здоровою та, в результаті, щасливою.
Головний меседж — йога це просто, і вона для кожного.
Нас тішить, що з кожним роком фестиваль стає все популярніший і приносить користь людям», — говорить один з організаторів фестивалю Олександр Макаров, представник студії медитації та йоги Mantra House.
Навіть за два дні фестивалю можна відчути позитивний ефект від йоги та медитації, та цьогоріч організатори пішли далі й вирішили сформувати у львів’ян здорову звичку до занять йогою, тож Lviv Yoga Day 2018 тривав аж 24 дні
23 та 24 червня святкування Міжнародного дня йоги відбулося на Площі Ринок, у Палаці мистецтв та в парку Франка. Теорія та практика йоги, заняття з медитації, класи арт-терапії, дитячі активності, фуд-корт з вегетаріанськими стравами, концерти ��а багато іншого. Львів безперечно можна вважати лідером життя у стилі йога серед усіх українських міст.
Настрій свята у Львові також створювали музичні гурти з України та Румунії що два дні нон стоп заряджали публіку. Родзинкою музичної програми стала презентація нової програми гурту ATMASFERA. Цього року вони вибороли для України престижну американську премію як гурт року, що творить музику яка піклується про здоров’я та свідомість людей.
Закінчився фестиваль масштабним йога-флешмобом, феєричною барабанною дефіліадою вулицями міста та настроєвими концертами на малій сцені фестивалю в парку Франка.
«Ми сподіваємося, що цей йога-челенж і фестиваль стануть для багатьох людей початком здорового повноцінного і щасливого життя», — Марія Кропатницька, організаторка фестивалю Lviv Yoga Day 2018.
Відгуки учасників:
“ Йога дійсно змінила моє життя. Філософія, яку несе йога і ведичні знання дійсно працюює. Ці 12 днів я спробувала цілком віддатись вченню, змінила графік, спати почала лягати раніше, вставати рано (тепер я в 5-й не відчуваю розбитість). І, дійсно, день став довшим, сил стало більше. Дякую Mantra HOUSE за Челлендж, котрий допоміг мені. Медитації заспокоїли розум і сімейні проблеми почали вирішуватись. Виявилось, що неспокійний розум малював тупикові картини, лякав ними, а все значно простіше  ” — Лідія Дуданова
“Я раніше займалась йогою, але це було не так глибоко, не було мантра-медитацій, гармонійного єднання. Цей потік гармонії, єднання і тотального щастя він наповнює не на один день! Він дає такій поштовх і такий заряд, що ти думаєш що ти будеш цілий рік такий щасливий і заряджений! Це дійсно справжнє свято”. — Катерина Кулиш, учасник челеджу, відвідала всі 24 дні, мама трьох дітей.
“Колись коли мені було дуже зле, я почула мантри. В той момент я відчула щастя, якого не відчувала багато років! Справжнє щастя, яке просто заполонило весь мій світ!
Фестиваль Lviv Yoga Day дуже світлий і приємний, це свято щасливих людей. Я дуже рада бути тут. І якщо щиро, ці дні напевно найкращі дні в моєму житті.” — Мар’яна Макота, студентка.
Як пройшов фестиваль Lviv Yoga Day 2018 was originally published on Новости в Украине
0 notes
mistoinform · 6 years
Text
В Києві рекордно зріс рівень добровільної сплати податків – Демченко
В Києві значно зріс рівень добровільної сплати з боку платників податків, що серед іншого свідчить про ефективну роботу податкової, яка сьогодні у більшій мірі виконує сервісні функції. Про це в інтерв’ю для «TaxLink» сказала начальник Головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко.
 «За результатами 2017 року, фіскальна служба разом з платниками податків, зареєстрованими в Києві, забезпечили надходження 64 млрд грн до бюджету. Це значна сума. Порівняно з попереднім роком, надходження збільшилися майже на 10 млрд грн», — сказала вона.
 Людмила Демченко також підкреслила, що рівень добровільної сплати з боку платників податків у Києві складає 98%.
 «Це рекордний відсоток, за попередні періоди він був значно менший. З кожним роком рівень добровільної сплати зростає, а це свідчить про те, що у киян сформувалась культура сплати податків і зросла свідомість громадянина як платника податків. Крім того, це говорить і про нашу роботу, як податківців тому, що на сьогодні податкова у більшій мірі виконує сервісні функції та асоціює себе із сервісною службою», — відзначила вона.
 За словами  начальника головного столичного управління ДФС, на сьогодні фактично фіскальні функції з районних інспекцій перейшли до обласних інспекцій, це стосується і Києва.
 «Усі 10 районних інспекцій виконують лише сервісні функції: сервісне обслуговування платників податків, реєстрація та ведення обліку платників податків, формування та ведення реєстру фізичних осіб, інші функції сервісного обслуговування. Це дає якісніше консультування, більш повну допомогу нашим платникам податків. Інспектори і працівники, що здійснювали фіскальну функцію переведені до ДФС у Києві. В той же час скоротилася кількість керівних посад: один начальник управління, один начальник відділу, один заступник, який координує відповідний напрямок», — додала вона.
 Такі зміни, як відзначила Людмила Демченко, скороч��ють управлінські функції і надають можливість ревізорам виконувати свою роботу більш якісно.
 «Наразі йдеться про автоматизацію усіх процесів, тому що без цього сьогодні досить важко. Ми намагаємося забезпечити якісну і швидку реакцію на кожне звернення платника, на будь-яку позицію, яка стосується будь-якої перевірки», — сказала начальник Головного управління ДФС у Києві.
В Києві рекордно зріс рівень добровільної сплати податків – Демченко was originally published on Новости в Украине
0 notes