Tumgik
fcompany-blog · 13 years
Video
vimeo
video- http://bit.ly/nYOXCG
Já jsem si zlomil prsty na pravé ruce hned po příjezdu, takže mi aspoň zůstala levá na natočení pár záběrů Dejva jak mi ojíždí moje OSka. A že mu to šlo kurva! Ve Spyťáku je fajn park a káru můžeš nechat hned na kraji parku a vyhrávat muziku z auta. My jsme zabíjeli s 2Pacem. How long will they mourn me jsem si broukal po tom co jsem si zlomil ty prsty haha. It was a good day nontheless…
Jiří
0 notes
fcompany-blog · 14 years
Text
Recenze UNDERCOVER Team 2010 Wheel
Můj původní záměr byl dojít k Petrovi do shopu a koupit si žlutý nebo zelený kolečka.
Když jsem tam došel, tak už jsem byl bohužel trošku pod vlivem a nechal jsem se Petrem a paní Ovcovou zmanipulovat ke koupi UNDERCOVER Team 2010 koleček. Undercoveru se prej tato série koleček vyrobených v améru mimořádně povedla a žádné lepší ve vesmíru momentálně neexistujou. Tak jsem s mírnou skepsí a o 830,- Kč lehčí odcházel ze shopu. Kolečka jsem začal jezdit v kombinaci s celkem novými ložisky a musím konstatovat, že jsou fakt hodně rychlá. Za testovací měsíc jsem na nich odjezdil 41,5 hodiny, většinou ve skateparcích, na našem punk bowlu a streetu. Zakončil jsem to na trávě zlomením klíční kosti. Jak si čtu svoje poznámky, tak zjišťuji, že jak si koupím nové kolečka, tak většinou začne chcát a kolečka mi dělali celou dobu radost. Samozřejmě že potisk slezl hned první den, ale ani po měsíci se na nich neobjevila žádná prasklina. Po zlomení klíční kosti jsem na bruslích mohl jezdit už maximálně fitness a i tohle kolečka vydržely. Jezdím na nich doteď, to jsou dva měsíce od koupi a myslím, že tak měsíc ještě určitě vydrží, pořád žádná prasklina. Jediná nevýhoda těchto koleček je jejich cena. Příště si je ale nekoupím. Příště si je ale nekoupím. Půjdu do UNDERCOVER George 2010 Wheels, ty jsou za stejnou cenu o 3 mm větší a jsou Wodlo approved. Díky, inlinespecial.cz
4 notes · View notes
fcompany-blog · 14 years
Text
Xsjado Stockwell 2010 recenze
Conference ke konci roku 2009 ohlásila v rámci kolekce pro rok 2010 i sérii nových Xsjado bruslí. Můj první dojem nebyl bůhvíjak skvělý, ale časem se mi začaly stále více a více líbit nové červené Stockwelly.
Vzhledem k tomu, že moje Carbony (které sem ješte tehdy neměl ani rok) už byly zevnitř dost roztrhané, začal jsem vážně uvažovat o nových Xsjado jako o mojich dalších bruslích. To se nakonec vystupňovalo až jsem věděl, že je prostě musím mít a tak se také stalo. Brusle jsem si byl koupit v Praze v inlinespecial shopu, abych si je mohl prohlédnout zblízka, zkusit novou koncepci footwrapů atd. Nakonec jsem koupil komplet s GC Formula Flat framama, UC Blank koleckama a bílýma soulplatama místo černých za 5999,- (thx inlinespecial.cz). Xsjado jsou od ostatních bruslí hodně odlišné. Noha v nich drží opravdu pevně, nikde se vám nezvedá pata a podobně, jak to bývá u klasických linerových bruslí. Na rozdíl od Carbonů, které flexují do boků a skoro vůbec dopředu a dozadu, u Xsjado je to úplně naopak. Drží kotník velmi pevně ale na druhou stranu dopředu lehce povolí, přesně kolik je potřeba pro výskok a ohnutí kolen při tricích. O soulplatech asi netřeba mluvit, insde i outside jsou hodně prostorné a rychlé. Hodně lidí se zajímá o to, jak do brusle pasují nove hi-top footwrapy. Díky přizpůsobenému paddingu, který je posunutý o trochu výš, do brusle footwrapy sedí perfektně. Nicméně u klasických nízkých footwrapů se díky tomuto trošičku zvedá pata, ale není to nic strašného. Nože GC Formula jsem si koupil kvůli tomu, že mám s firmou GC dobré zkušenosti a jejich nože mi vyhovují od groovu až po tvrdost a rychlost. Oproti mojim minulým nožům, GC FLT 2 jsem u formul zatím nezaznamenal snad žádnou změnu, vygroovujou se poměrně jednoduše a jedou stále dost rychle. Co víc si přát. Celkově sem se svými novými bruslemi nadmíru spokojen a přesto, že jsou na nich některé triky o trochu těžší než třeba na Carbonech, ježdění na Xsjado mě baví mnohem víc. A to je přece to hlavní :)
Short Xsjado vid from FAKE COMPANY on Vimeo.
14 notes · View notes
fcompany-blog · 14 years
Text
Chimera Harmanus IV – recenze koleček
Kolečka Chimera Harmanus IV mají průměr 57mm a tvrdost 88A. Nejsou to žádné ultrarychlé kolečka, ale vydrží.
Najezdil jsem na nich celkově 27,5 hodiny. Bohužel jsem je testoval hlavně na parku a v druhé polovině testu i v teplotách pod nulou, takže hrály testovací podmínky spíš pro kolečka než pro mě.
Na Chimerách se mi jezdí fakt dobře, čekal jsem, že odejdou mnohem dřív. Po naježděných 27,5h se na nich teprve začínají objevovat trhliny. Myslím, že mi bez problému vydrží celou zimu a odejdou až s novými Xsjado. Chimera Harmanus IV mají ode mě čtyři z pěti hvězdiček. Jsou to skvělé kolečka.
Potisk stále drží.
Potisk drží i na druhé straně.
Začínající prakliny.
za 27,5h jsem je zmenšil na 53,3 mm
5 notes · View notes
fcompany-blog · 14 years
Text
Recenze VIBRALUX Farmer Jeans
Tak se mi povedlo vyjednat, že na Vánoce dostanu něco, co chci. Díky Ježíškovi a paní Ovcové můžeš číst tuhle recenzi a já mám konečně v čem chodit.
VIBRALUX Farmer Jeans jsem objednal přes internet přímo ve Vibralux eshopu. Cla ani jiných dalších poplatků se nebojím, tak mi to přišlo jako nejlepší varianta. 70 USD za kalhoty + 30 za poštovné je v přepočtu skoro 1800,- Kč. Kdybych je objednal z jakéhokoliv evropského eshopu, tak za ně dám 65 € + 7€ poštovné a to je v přepočtu zhruba 1900,- Kč. IS je ve svých hadrách podle internetu nemá. Takže jsem ušetřil kilo. Kdyby nás objednávalo víc, tak jsem mohl mít ještě lepší cenu.
Po týdnu, co jsem je objednal, jsem psal Adamovi Johnsonovi, co se jako děje? No a on mi je ještě neposlal. Nakonec je poslal ještě ten den. A pak je slevnili na 55 USD, to fakt nasere. Kalhoty jsou klasicky made in China. Není se ani moc čemu divit. Čína soustavně podhodnocuje svou měnu, takže je to fakt nejlevnější možnost, jak něco vyrobit. Kalhoty jsou složeny z 98 % z bavlny ze 2 % ze spandexu, Na omak jsou příjemné a dobře se v nich chodí. Není to žádná tvrdá riflovina. Občas se najde někde nějaká šnůrka která trčí. V mé velikosti 32 jsou fakt hodně úplé, ale místa na koule je dost. Po dvoutýdením nošení se kalhoty trošku roztáhly, ale jak jsem je vypral tak byli zase zpět.
Snad mi vydrží dýl, než klasické secondhandové Levis 501. Jestli jo, tak nezbývá nic, než je doporučit.
Fotogalerka
4 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
Recenze NIMH Shima v2
Asi měsíc jezdím nimhy a jsem spokojený. První, čeho jsem si všiml bylo, že jsou mnohem pevnější a solidnější než mé minulé xsjada, ale zároveň se docela dobře ohýbají do topsidů.
Na xsjadech mi časem hodně vadil špatný ankle support, když se vyšmajdaly. Nimhy se zatím nevyšmajdaly :D. Uvidíme později.
Nimh Shima V2 po měsíci ježdění
Linery jsou pohodlné a dobře drží nohu díky strapu na vrchu, tak snad vydrží spolu s bruslema. Skin vypadá taky, že by mohl vydržet, zatím jsem ošoupal trošku špičky ale to je detail. Shell je stejný jako u razors cult a nemám s tím problém. Soulplaty jedou asi stejně jako na každých bruslích – čím dál pomalej :D. Free groove systém se zatím osvědčil dobře. Asi po třech pojezdech jsem si vyjel pěkný groove a jezdí se skvěle. Framy mám stare billy o’neal fluidy a už jsou řádně na piču :D takže: sponzoři? :D
Nimh Shima V2 soulplate
6 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
UC blank wheel 55/90A - recenze koleček
Kola jsem kupoval s tím, že mi vydrží tak akorát týden na tour. Jezdím freestyle setup.
Rozbalil jsem je a pleskla mě do ksichtu vůně citrónového sava nebo takového ňákého bordelu. Tak jsem je namontoval do Mooků a projel jsem je dvě hodinky parku. Rychlé měkké kolečka, úzké po obvodu, takže jsem měl zezačátku pocit, že si zlomím kotníky, jak byly vratké, a ještě k tomu moje vykloktané xsajda.
Dál jsem je projel ve Vídni kde je jemný asfalt a dřevěné překážky. Po dvou dnech žádné praskliny a při mých rychlostech a v takovém vedru jsem se divil, že to přežily bez "de-core". Ale začaly se hodně sjíždět. Potom jsme jezdili jeden den zlínský street, kde je hnusný asfalt, hnusné rozbité staré ostré kachle a 4 tuny štěrku všude nebo kostky atd. Nerovnosti zvládali skvěle a zase žádná prasklina sakra cože? Posledním testem byly Pardubice, dva dny na hladkém betonu a dřevě. Měl jsem je pěkně rovnoměrně sjeté, žádná prasklina, jezdilo se na nich výborně a rychle. Jenže pak se hodně zahřály ložiska (ABEC 5) v pravém zadním kolečku a ono se roztopilo a zvětšilo svůj obvod a začalo na tom ložisku lítat a bylo to v háji. Už na několika kolečkách a ložiskách jse zjistil, že hodně zatěžuju pravou patu a navíc jezdím jak prase, takže při freestyle setupu u mě kolečka dostávají fakt na prdel.
Závěr - levné voňavé a rychlé kola, které nepraskají a rychle se sjedou. Možná to bylo špatným ložiskem, ale věřím, že bez toho problému by mi kolečka vydržely celý měsíc než bych je sjel úplně. Za předpokladu, že jezdím každý druhý den.
UC blank wheel 55/90A, 250 Kč za 4 kola na inlinespecial.cz
1 note · View note
fcompany-blog · 15 years
Text
fakeCompany tour 2009
Tahle tour byla fakt divná. Začalo to Dejfovým zásekem po minulé tour, že už nechce jet do Maďarska. Pak se všichni nějak rozhodli, že bychom se měli podívat někdy i do Čech.
Pobyt v místech, kde mi všichni rozumí, mi ale nepřipadal jako dobrý nápad, tak jsem se to snažil aspoň trochu nafejkovat blízkým Rakouskem. Původní variantu s Ignition valey a Prahou nám podělal Ignition, který se o prázdninách zvádl přestěhovat do Berlína a zrušit Ignition valley. Druhá rezervní verze s Bratislavou nakonec taky neprošla. Takže zůstal jen takový tour záprtek s trasou Vídeň – Zlínský street – Km – Vyškov – Pardubice. Komplikace během tour nás donutili vynechat i Vyškov. Pořád si z tour někdo někam odskakoval, a tak to nebyla ta pravá tour. Moc kompromisů.
Kolajič - makio ve Viener neudorf skataparku. Po Vídni jsme jeli zpátky do Zlína doplnit zásoby a vyložit Patrika, který se na poslední chvíli vlezl do už tak přeplněné druhé káry. Zašli na bíra a šli spát k Jiřímu na chatu. Bazének po ránu parádička. Probere a pak už člověk nemusí do sprchy. Zlínský streetek jsme začali na bowlu pod mostem, kde jsme byli svědky Rap battlu. Kua, byl to můj první battle a chvilkama jsem nevěděl, jestli se mám posrat smíchy nebo jít pryč. Druhou půlku jsem natočil.
Drsnej Zlin Ghetto Freestyle Battle from fakeCompany on Vimeo. Streetek byl fakt dobrý, jeli jsme spoty, na kterých jsme nikdy nejezdili a ještě nám něco zbylo. No a pak se to začlo srát. Jakmile jsme byli delší dobu ve Zlíně, tak to každého táhlo k nějaké prcině. Ten chtěl tam, ten jinde, a celé se to začínalo rozpadat. Pořad se na někoho čekalo. Jestli mi někdo na parku ještě nekdy řekne bros before hoes, tak ho asi kopnu do koulí. Jirka Volejník - royale u 16. ZŠ, Zlín - Jižní svahy. Pak jsme vyrazili do Kromclu a tam to byla klasika. Vyškov jsme z důvodu, že jsme museli jet zase do Zlína, vyměnili za Přerov, který byl fakt příjemný. Koupačku v zelené laguně si už fakt nedám, ale bylo tam kde se osprchovat a ta hospůdka u laguny byla též dobrá. Teď už jen vyložit Ivana a hurá do Pardubek. A pak jakože zůstaňme doma přes noc. Nemáme už peníze a takové hlody. Kdybych chtěl spát doma, tak nejezdím nikam na tour. Tak jsem jeli s Kolajičem sami. Dali si malý pojezd, vysočinu s rohlíkama, trojbír, chat s domorodkyněma na autobusáku, na vlakáči jsem jako největší bezďák vypadal já, a dobrou noc. Bros překvapili tím, že dojeli už kolem dvanácté na druhý den a navíc sebou vzali místního teoretika. Takže jim budiž částečně odpuštěno. Lexův signature transfér v Pardubicích. No a pak už to všichni znáte, protože jste tam byli. Páteční Pardubice úžásná atmosféra, dobré ježdění a tak. Po šestibíru trošku horší atmosféra druhý den a roztahaný mistrák. Tož ale kam pojedem příště?
0 notes
fcompany-blog · 15 years
Text
You Are Here - Enanoh recenze koleček
Jednou jsem jezdil YAH kolečka a měl sem pocit že mi tyhle kolečka vydržely nejdýl ze všech co jsem kdy jezdil. Tak jsem si koupil You Are Here znova.
Kolečka You Are Here Enanoh mají průměr 58mm a tvrdost 90A. Na mojem Xsjado GC setupu (2 kolečka na jedu brusli) o velikosti 42 trpím problémem, že všechny kolečka vyloženě roztrhám. V kolečkách se mi začnou dělat praskliny a to je začátek cesty do uretanového nebe. Od této recenze hodlám všechny kolečka na kterých budu jezdit podrobovat měsíčnímu testu, kolečka po měsíci vyfotím a uvidíme co z nich zůstane. You Are Here Enanoh jsou fakt dobré kolečka. Nejedou tak rychle jako Undercovery, ale i tak patří k těm rychlejším co jsem jezdil. Jezdil jsem je celý měsíc na ložiskách, které jsem měl zrovna po ruce a vydržely to celkem bez úhony. Za tu dobu jsem na nich najezdil přes 30 hodin a vůbec sem je nešetřil. Většinou jsem jezdil náš domací skatepark, kde je podle Dejva povrch jak v améru. Jezdil jsem na nich v dešti, v kurevském horku, downhill po klasických cestách a taky trochu streetu. Výsledky mého testu můžete vidět na fotkách. Fotil jsem jen pravé přední kolečko, to ničím nejvíc. 30 hodin odjetých a potisk je pořád na svém místě.
Kolečka z druhé strany.
Už se začínají objevovat první praskliny.
Z původních 58mm jsem ho zmenšil na 54mm.
You Are Here Enanoh vřele doporučuju. Jde vidět že You Are Here si udržuje svou kvalitu u všech typů koleček, které vyrábí. Snad je Petr někdy začne vozit do inlinespecialu. Ve fóru budu informovat jak kolečka nakonec dopadly.
3.8.2009 Ovec
2 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
Recenze Deshi Carbon
Před cca měsícem a půl jsem si koupil Deshi Carbony a jelikož to jsou nadmíru zajímavé a průlomové brusle, tak se Ovec rozhodl, že na ně napíšu recenzi.
Na začátek bych rád uvedl, že jsem na ně čekal zhruba půl roku a tak může být můj pohled na ně značně neobjektivní, ať už z jedné nebo druhé strany. Další věc která mě asi značně ovlivnila jsou moje Razors G4.1, které jsem měl předtím.
Setup
Brusle jsem koupil v Ignition skate shopu po internetu a došly celé a dokonce už i zkompletované. Nevím proč, ale místo mojích oblíbených kol BHC na nich byly street artisty, které se na rozdíl od BHC hrozně rychle sjely. Na druhou stranu vůbec nepraskaly, což je vám ale k ničemu když už jezdíte po nožích. Tím se dostávám k další části setupu a to jsou nože, konkrétně Ground Control Featherlite 2 - Franky Morales. S těma jsem nadmíru spokojen a nemám co dodat. Oproti razors s ojetýma fluidama se mi zdály hodně vysoké, ale po čase sem si zvykl a teď sem za to rád, hlavně kvůli tomu, že dovolí např royal nebo farv mnohem víc posadit.
Deshi Carbon
Brusle samotné
Brusle jsem si koupil ve velikosti 44 a přesně mi padnou (velikost bot 43-44). Zezačátku byly trochu těsné ale pak sem si uvolnil tkaničky a bylo to vsuchu :). Malý problém je, že když jezdím moc dlouho, začne mě bolet první kloub malíčku na levé noze, ale stejný problém mám na všech ostatních bruslích, takže je to spíš taková poznámka od věci. Další, už o poznání větší problém je, že po cca 3 týdnech se na patách odlepila látka krycí vycpávku a na jedné z bruslí už tam mám dokonce díru. Naštěstí se to zatím nerozšiřuje a ani nijak jinak to nevadí. Takže kdo si tyhle brusle koupíte dávejte na to bacha a pořádně si brusli uvolněte než tam nacpete nohu ať to zbytečně nedřete. Ignitionshop stížnost pořešil tak, že si to mám nechat spravit u opraváře bot a oni mi to proplatí. Nevím jesli do toho pudu, možná kdyby se to zhoršilo. Brusle je jinak opravdu taková jak ji popisují. Obrovsky lehká a drží na noze jak bota. Něco jako Xsjado, ale lepší :)). Tu lehkost sem napoprvé moc nedocenil, protože sem neměl přímé srovnání, ale asi po dvou týdnech sem si pučoval ovcovy xsjada /velikost 42/ a rozdíl ve váze byl opravdu víc než znatelný. Co se týče durability, tak ta už je horší. Natural noha je zvenku dost sedřená z netrefených triků a špička už má taky dost. Mám ale za to, že ta odřenost dosáhne určité úrovně a pak už bude konstantní:). To je asi tak vše co bych k těmhle bruslím napsal. Snad jen to, že sem lepší ještě na noze neměl a to, že bych je vyměnil za jiné si už nedokážu představit. Zbývá doufat, že se mi nerozpadnou, než budu mít na nové:)
Deshi Carbon Press Release
16.7.2009 Dejv
5 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
Brusle pro začátečníky
Hodně lidí se ptá, ptalo a ptát bude. Jaké si koupit brusle? Proč zrovna tyto? Jakou velikost? Tento článek vám ukáže cestu, ale koupit si je musíte už sami.
V článku jsou napsány mé vlastní názory a rozhodně v něm nebudu pochlebovat těm co chtějí vydělat na tom, že vyrábí šmejd. Budu psát od nejdůležitějších aspektů po ty míň důležité.
Velikost
Vetšina lidí se spálí hned napoprvé a koupí si brusle příliš velké. V takových bruslích jim pak nohla plave, mají problémy vyskočit a musí v nich nosit tlusté ponožky. Nejduležitější věc při koupi bruslí na freestyle rolling je tedy jejich velikost. Brusle má sedět na noze doslova jak ulitá. Všichni známe minimálně jednoho člověka, který se na to vykašlal, proto že mu byly brusle velké. Pryč je už doba, kdy brusle byly nepohodlné, dělaly otlaky a jiné nepříjemnosti. Dnešní brusle jsou vybaveny kvalitními vložkami nebo používají pohodlné footwrapy. Pokud je budete nakupovat v eshopech, tak skoro všechny z nich uvádějí délku vnitřku brusle v centimetrech. Takže odpadáva ten stejný problém, jako je u bot, a to že osmička není stejná osmička u všech výrobců. Dejte si také pozor na velikost skeletu. Například u Xsjado extistují jenom dvě velikosti skeletu a tak je propastný rozdíl mezi velikostí EU-42 2/3 a EU-43 1/3.
Značka brusle
Značka je druhá nejdůležitější věc ve výběru brusle na freestyle rolling. Na trhu jsou brusle s vynikajícími vlastnostmi i ty, které za moc nestojí. Některé dobré brusle jsou vhodné pro začátečníky, jiné moc ne.
USD
USD jsou brusle vyráběné německou firmou Powerslade. Jejich modely Throne a Seven jsou jedny z nejlepších bruslí pro začátečníky. Jsou skoro nezničitelné. Mají dostatečně velké plochy na grindy a jejich cena je příjemná. Všechny součásti brusle je možné vyměnit. Pokud máte širší nohu tak si rozhodně nekupujte Throne Clasic ty jsou užší.Žádné jiné modely od USD bych začátečníkům nedoporučoval.
RAZORS
RAZORS je americká značka. Tyto brusle jsou, stejně jako většina, vyráběny v Číně. S kvalitou jsou na tom stejně jako USD, jen stojí o trochu víc. Pro začátečníky doporučuji modely Genesys a Icons. Icons oproti Genesis mají menší počet součástek, a tak jsou lehčí.
DESHI
DESHI též vyrábí německá firma Powerslade. Deshi mají jeden speciální model bruslí, a to Carbon. Tyhle brusle jsou vyrobeny z karbonových vláken a kevlaru, samozrějmě v Číně, a to je pasuje do role momentálně nejlehčích bruslí na trhu. Další nespornou výhodou je, že každá brusle je dělaná přesně na svou velikost. Takže se vám nestane, že si koupíte Carbony ve velikosti 45 a dostanete skelet 45-47 akorát s trošku tlustčí vložkou, než je u velikosti 47. Bohužel díky použitým materiálům jich zvládnou za den vyrobit méně než jiných bruslí a díky tomu je jejich cena vyšší. Nedoporučuji je začátečníkům, protože si myslím, že nevydrží tolik co klasické plastové brusle.
ROLLERBLADE
ROLLERBLADE je jedna z prvních firem na světě, která začala vyrábět brusle. Dal bych ji před Deshi, ale bohužel si to poslední dobou celkem kazí svými Solo modely, které jsou neskutečně škaredé a vypadají jako by se Rollerblade vrátil do minulosti. Serie Donwntown (DT) je však celkem povedená kvalitní brusle za rozumnou cenu a tím pádem i dobrá volba pro začátečníka.
Rollerblade Solo Era /vlevo/ a Downtown 5
REMZ
REMZ jsou taky amíci a cenově to jde poznat, jejich brusle patří mezi nejdražší na trhu. Mají jednu obrovskou výhodu, která je zároveň jejich nevýhodou. Tyhle brusle poskytují minimální podporu pro kotník, takže je s nimi nejjednoduší se všechny ty triky naučit. Bohužel, když si pak vybíráte jestli pojedete Royale nebo Back farv jenom podle toho jakvytočíte kotníky, tak to jde hodně poznat na stylu a ty triky prostě nevypadají pěkně. Líp se vám bude začínat na jiných.
Remz 083
XSJADO
XSJADO je také jedna z mnoha značek patřících Powerslade. Xsjado jsou bezesporu stejně jako Deshi Carbon jeden z milníků moderních freestyle rolling bruslí. Tyhle brusle se skládají z footwrapu (speciální bota do brusle) a zbytku brusle. Tahle metoda fixuje nohu tak, že vám brusle přijdou jako k noze přišité. Xsjado jsou přesný opak Remz. Pokud v nich chcete dát například Royale, tak ho prostě bez práce kolenou nedáte. To je důvod, proč bych je začátečníkům nedoporučoval. Zbytečně se na nich nadřete, než se všechny ty triky naučíte.
Xsjado Farmer 3
Valo, NIMH, Roces
O těchto značkách bohužel nemůžu psát, protože jsem je ani já ani nikdo z crew nejezdil. Valo mají nádherné designy.Roces, podle mě, zaspaly dobu. A NIMH mají solidně našláplo.
Valo, Nimh, Roces /zleva/
TEMPISH, WORKER, ANARCHY
Všechny tyhle značky mi připadají, jako by dělali úplně stejné brusle, akorát s jinýmy názvy. Jejich brusle jsou težké.Některé z nich nepoužívají UFS systém, takže si na ně nemůžete dát jakýkoliv frejm. Rozhodně je nedoporučuju, je to supermarketové lákadlo na rodiče.
Frejmy
Tohle slovíčko je z anglického frame, je mi blbé jim říkat nože. Je to ta věc která drží kolečka. Existují tři typy frejm��: freestyle, flat a antirocker. Do freestyle frejmu dáte jenom dvě kolečka, na ostatní tam není místo.Antirocker je frejm s menšíma prostředníma plastovýma kolečkama, které slouží k tomu, aby vám frejm líp držel při grindech. Flat frejm je frejm se všema čtyřma kolečkama.
Já osobně prefreju flat frejm, ale pouze se dvouma kolečkama, a ten bych taky doporučil začátečníkům. Pokud si koupíte brusle s freestyle frejmem, tak taky neuděláte špatně. Nemá smysl kupovat si frejmy, které se skládájí z víc jak jedné části plastu. Takový frejme je lehký a vydrží vám stejně dlouho jako frejmy, které se skládají z více částí. Všechny frejmy podporují UFS /Universal Frame System/ standardy, takže vám padne každý UFS frejm na každou UFS brusli.Doporučuju tyhle tři flatové kousky: Ground Control Featherlite, Kizer Fluid a Kizer Slimline. A dva freestyle: Xsjado Mook a Kizer Mtype.
Ground Control Featherlite a Xsjado Mook /zleva/
Kolečka
Jezdím na dvou kolečkách na každé brusli a žádné kolečka sem nikdy nezničil standartním způsobem, že bych je prostě ojezdil, krom You Are Here. Slyšel jsem také, že Heat vyrábí dobrá kolečka, ale to je jen doslech. Jako výrazně špatný kup hodnoutím kolečka Worker, kde se mi na předním pravém kolečku udělala díra už po dvou týdnech ježdění. Takže když si budu kupovat kolečka tak buď Kryptonics Totem, protože jsou nejelevnější na trhu, nebo YAH či Heat. A protože mi právě odcházi mix koleček Totem a M1, tak můžete očekávat recenzi na YAH Enanoh.
You Are Here a Kryptonics Totem kolečka /zleva/
Ložiska
Je úplně jedno jaké ložiska si koupíte od ABEC3 nahoru, už není doba, kdy by se nějak mazali nebo jinak upravovaly.Prostě až se kolo přestane točit, tak koupíte nové, Nemá smysl za ně vyhazovat moc, někdy vydrží dýl neznačkové ABEC3 než značkové ABEC7.
Kde koupit?
Tak už asi víte co koupit, teď už jenom kde. V České republice je nejlepší brusle koupit v Inline speciál na Praze 7, Kamenická 19. Tam mají s prodejem bruslí největší zkušenosti a ochotně vám poradí. Pokud risknete prodej přes internet, tak pak Ignition skateshop, Hedon skateshop nebo Grindhouse. První a poslední jsou německé obchody, prostřední pak polský. Pro nákup musíte znát základní angličtinu. Každý z nich posílá do ČR na dobírku /COD/ a vrátí vám peníze pokud vám brusle nesedne, samozřejmě až potom co ji nepoškozenou vrátíte. Díky čau.
24.6.2009
Ovec
<![CDATA[// <![CDATA[ _uacct = "UA-6451061-2"; urchinTracker(); // ]]]]><![CDATA[>]]>
2 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
Recenze Razors Genesys 7.1
Takže jsem se rozhodl zrecenzovat moje nové brusličky Razors Genesys 7.1, snad se vám to bude hodit, nebo aspoň líbit.
Vzhled:
Černo-bílá barva, nic pro extravagantní rollery, co jezdí v růžových riflích. Nikoho neurazí, spíš oku lahodící kombinace barev potěší :). Jinak jsou to starý známý Genesys rejzry, bota, kterou zná každý v našem industry, dle mého názoru jedna z nejhezčích bruslí.
Razors Genesys 7.1, Ground control FLT frej, BHC kolečka
Bota:
Paráda. Všechno je tak, jak má být, noha se v brusli nehýbe a flex je naprosto úžasný. Asi po týdnu ježdění mých géček mi připadalo, že už není žádný rozdíl mezi triky na pravé a na levé noze. Prostě to tam všechno padalo bez rozdílu natural nebo switch a to se mi na těchto bruslích fakt moc líbí.
Razors Genesys 7.1 vnitřek
Soul platy, bs plate:
Soul plejty jsou rychlé, parádní a zdá se, že by mohly něco vydržet. Jsou hezky velké, takže si nikdo nemůže ztěžovat. Horší už je to s negative plejtama, pokud máte rádi triky na negative plejtech, tohle asi nebudou brusle pro vás. Backslide plate je parádička, royalové i farverové grindy drží jedna radost.
Razors Genesys 7.1 baseplate.
Framy:
Takže frejmy mám Groundcontrol Featherlite I. Jsou fakt super a jsem s něma moc spokojený. Neměl jsem nikdy moc rád freestyle frejmy a doteď jsem jezdil fluidy. Featherlity jsou oproti Fluidům rychlejší a mnohem lehčí a to i s grindrockerama. Frejmům se nedá nic vytknout, je to prostě parádička.
Kolečka:
Standartní co jsou teď ke všem Razors. BHC. zatím drží docela fajn, no uvidíme za měsíc či za dva. Jinak jsou docela solidní, drží na kovových rampách i na cestě.
Závěrem:
Jsou to parádní brusle, zatím nejlepší co jsem kdy měl obuté (Tempish, USD Evo, Xsjado, Remz, Rollerblade, ...) takže všem vřele doporučuju. Noha v nich drží parádně, na trubkách i na zídkách jedou hezky rychle a flex je naprosto unikátní. Pokud přemýšlíte o nových bruslích, koupí těchto rozhodně neprohloupíte. Cena není zas tak vysoká a za to jak jsou parádní určitě stojí :). Za brusle bych chtěl poděkovat nejlepšímu shopu v ČR, Inlinespecial.cz. Pěknou zábavu na bruslích přeje Dejf
6.7.2009 Dejf
2 notes · View notes
fcompany-blog · 15 years
Text
Porovnání kendam
Od začátku, co jsme začali dovážet kendamy do Čech, se mě lidé ptají, jaký je rozdíl mezi různými druhy kendamy. Kterou si mají koupit a proč? Proto jsem se rozhodl napsat malé porovnání kendam, ať už těch co vozíme aktuálně, tak i těch co jsme dováželi v minulosti.
Ze začátku recenze se musím omluvit, protože se mi nepodařilo shromáždit všechny typy kendamy, které jsme dosud dovezli, takže v recenzi bude chybět Shin-Fuji a Sakura. Nicméně Shin-Fuji začneme dovážet na začátku příštího roku a Sakuru snad jednou taky.
zleva: TK16 master, Mugen, Ozora, Rokurosen
TK16 Master
Celková váha - 142g Váha koule - 71g První kendama, se kterou jsem měl co dočinění, byla TK16 Master. Tu jsem celkem draze koupil přez ebay, kendamy tady tehdy nebyly k dostání a skoro nikdo nevěděl, co to kendama vlastně je. Když se na ni zpětně dívám, tak mě na ní štvalo to, že se horní část kendamy začala poměrně rychle oddělovat od zbytku kendamy. Z testovaných typů je tato kendama vyrobena z nejtvrdšího dřeva. Netrpí odlupováním barvy. Po kendamě Master, jsem přešel na Mugen kendamu a s tou se hrálo oproti TK16 rozhodně líp. Není to špatná kendama pro začátečníky, ale rozhodně to není žádná výhra. Vyrábí se v barvách, modrá, červená, černá, bezbarvá.
Mugen
Celková váha - 142g Váha koule - 74g Mugen byla druhá kendama, kterou jsem si pořídil. Váhově je tahle kendama skoro stejná jako TK16, má však o trošku těžší kuličku. Mugen kendama je často popisována jako mercedes mezi kendamami a tato metafora na Mugen rozhodně sedí. Mugen kendamy byly vyráběny v sedmi základních barvách a dvou speciálních. Speciální barvy byly zlatá a vínová. Je velká škoda, že už se Mugen kendamy nevyrábí. Po internetu kolují zvěsti o tom, že se Japonská Kendama Asociace nepohodla s dílnou, která Mugen vyráběla a přestala tak certifikovat Mugen kendamy. Každopádně to nemění nic na tom, že se jedná o skvělou kendamu.
Ozora
Celková váha - 141g koule - 73g Ozora kendama je Mugen kendamě hodně podobná. Barevných variací není tak mnoho, ale barvy Ozory jsou unikátní. Žádné typy kendamy nemají v nabídce zelenou a takový odstín modré jako Ozora. Hraje se s ní velmi dobře. Mám dojem že je vyrobena ze stejného dřeva jako Mugen kendama, ale nestává se u ní to, co se stávalo u některých Mugenek, že se začne barva z kuličky po čase odlupovat. Cena této kendamy je také příznivá.
Rokurosen má vstup do kuličky nejširší.
Rokurosen
Celková váha - 123g Váha koule - 57g Rokurosen kendama je z porovnávaných kendam ta nejlehčí a nejkrásnější kendama. Podle informací z Japonska už také ukončila výrobu. Od ostatních kendam se liší tím, že má proužkouvanou kuličku, což jí dává punc výjimečnosti. Neviděl jsem Rokurosen na prodej v žádnem jiném internetovém obchodě. Rozdíl oproti ostatním kendamám je také v dírce do kuličky, která je u Rokurosen ze začátku širší než u ostatních kendam (jak můžete vidět na obrázku). Ze začátku mi přišla Rokurosen divná díky své lehkosti a říkal jsem si, že to rozhodně není kendama pro mě. Barva kuličky je na jednu stranu to, co dělá tuhle kendamu jednu z nejhezčích, na druhou stranu také to, co je její nejvetší nevýhodou. Při triku Todai, který spočívá v chycení kuličky středním pohárkem kendamy, totiž Rokurosen strašne klouže na nelakované kuličce a pro začátačníka se může tenhle trik jevit jako nemožný. Ale jde to. To je důvod, proč bych tuto nedoporučoval začátečníkům. Další nevýhodou je také její cena. Výhodou je, že k Rokurosen dostanete zdarma přívěsek na klíče a zcela unikátní kendamu.
Takže srovnání jsem provedl já, ale vybrat už si musíte vy. Po dlouhé době, kdy jsem si hrál s Mugen kendamou už je chudinka hodně rozviklaná, tak přecházím na Ozoru, která se mi libí čím dál víc a myslím si, že je to ideální koupě. Sám jsem zvědavý jaká bude Shin-fuji.
14.5.2009 Ovec
3 notes · View notes