2020 Olympics The Netherlands Roster
Athletics
Khalid Choukoud (Fez, Morocco)
Abdi Nageeye (Oldebroek)
Bart Van Nunen (Utrecht)
Menno Vloon (Zaandam)
Taymir Burnet (Willemstad, Curaçao)
Liemarvin Bonevacia (Willemstad, Curaçao)
Jochem Dobber (Velsen)
Tony Van Diepen (Alkmaar)
Mike Foppen (Nijmegen)
Nick Smidt (Assen)
Chris Garia (Willemstad, Curaçao)
Joris Van Gool (Tilburg)
Churandy Martina (Willemstad, Curaçao)
Terrence Agard (Willemstad, Curaçao)
Ramsey Angela (Rotterdam)
Ruth Van Der Meijden (Rhenen)
Femke Bol (Amersfoort)
Lisanne De Witte (Vlaardingen)
Andrea Deelstra (Niebert)
Sifan Hassan (Eindhoven)
Jill Holterman (Zaandam)
Lieke Klaver (Velsen)
Susan Krumins (Nijmegen)
Dafne Schippers (Utrecht)
Marije Van Hunenstijn (Apeldoorn)
Irene Van Der Reijken (Rotterdam)
Diane Van Es (Rotterdam)
Nadine Visser (Hoorn)
Jessica Schilder (Volendam)
Jorinde Van Klinken (Groningen)
Anouk Vetter (Amsterdam)
Jamile Samuel (Amsterdam)
Zoë Sedney (Zoetermeer)
Naomi Sedney (Zoetermeer)
Laura De Witte (Leek)
Nadine Broersen (Hoorn)
Emma Oosterwegel (Deventer)
Badminton
Mark Caljouw (Arnhem)
Robin Tabeling (Arnhem)
Selena Piek (Blaricum)
Cheryl Seinen (Roermond)
Basketball
Ross Bekkering (Taber, Alberta)
Dimeo Van Der Horst (Amsterdam)
Arvin Slagter (Amsterdam)
Jessey Voorn (Amsterdam)
Boxing
Enrico Lacruz (Arnhem)
Nouchka Fontijn (Rotterdam)
Canoeing
Martina Wegman (Schoorl)
Cycling
Tom Dumoulin (Maastricht)
Dylan Van Baarle (Zoetermeer)
Yoeri Havik (Zaandam)
Wilco Kelderman (Amersfoort)
Bauke Mollema (Groningen)
Mathieu Van Der Poel (Bergen Op Zoom)
Milan Vader (Middelburg)
Niek Kimmann (Lutten)
Twan Van Gendt (Hertogenbosch)
Joris Harmsen (Amsterdam)
Jeffrey Hoogland (Nijverdal)
Harrie Lavsreysen (Luyksgestel)
Roy Van Den Berg (Kampen)
Mathijs Büchli (Haarlem)
Jan-Willem Van Schip (Schalkwijk)
Anna Van Der Breggen (Zwolle)
Annemiek Van Vleuten (Vleuten)
Demi Vollering (Pijnacker)
Marianne Vos (Hertogenbosch)
Anne Tauber (Oranjewoud)
Anne Terpstra (Zierikzee)
Laura Smulders (Nijmegen)
Merel Smulders (Nijmegen)
Judy Baauw (Zoelmond)
Shanne Braspennincx (Turnhout, Belgium)
Laurine Van Riessen (Leiden)
Kirsten Wild (Almelo)
Amy Pieters (Haarlem)
Diving
Inge Jansen (Roermond)
Celine Van Duijn (Amersfoort)
Fencing
Bas Verwijlen (Oss)
Field Hockey
Pirmin Blaak (Rotterdam)
Lars Balk (Vianen)
Glenn Schuurman (Boxtel)
Sander De Wijn (Boxmeer)
Joep De Mol (Berkel-Enschot)
Jip Janssen (Naarden)
Mink Van Der Weerden (Geldrop)
Justen Blok (Amsterdam)
Jonas De Geus (Amsterdam)
Jorrit Croon (Leiderdorp)
Billy Bakker (Amstelveen)
Seve Van Ass (Rotterdam)
Robbert Kemperman (Nijmegen)
Jeroen Hertzberger (Rotterdam)
Thijs Van Dam (Delft)
Mirco Pruyser (Hoofddorp)
Thierry Brinkman (Bilthoven)
Roel Bovendeert (Bloemendaal)
Sanne Koolen (Nijmegen)
Malou Pheninckx (Rotterdam)
Laurien Leurink (Utrecht)
Marloes Keetels (Schijndel)
Maria Verschoor (Dordrecht)
Caia Van Maasakker (The Hague)
Frédérique Matla (Huizen)
Pien Sanders (Tilburg)
Laura Nunnink (Amsterdam)
Lauren Stam (Amsterdam)
Josine Koning (Utrecht)
Margot Van Geffen (Tilburg)
Eva De Goede (Zeist)
Stella Van Gils (Amsterdam)
Felice Albers (Amsterdam)
Freeke Moes (Amsterdam)
Xan De Waard (Renkum)
Lidewij Welten (Eindhoven)
Soccer
Loes Geurts (Wûnseradiel)
Sari Van Veenendaal (Nieuwengein)
Stefanie Van Der Gragt (Heerhugowaard)
Dominique Janssen (Horst Aan De Maas)
Kika Van Es (Boxmeer)
Lynn Wilms (Tegelen)
Merel Van Dongen (Amsterdam)
Aniek Nouwen (Helmond)
Daniëlle Van De Donk (Valkenswaard)
Jackie Groenen (Tilburg)
Jill Roord (Oldenzaal)
Inessa Kaagman (Hoorn)
Victoria Pelova (Delft)
Lieke Martens (Bergen)
Anna Miedema (Hoogeveen)
Shanice Van De Sanden (Utrecht)
Lineth Beerensteyn (The Hague)
Renate Jansen (Abbenes)
Sisca Folkertsma (Sloten)
Joëlle Smits (Hertogenbosch)
Lize Kop (Oldenzaal)
Marieke Dekker (Almelo)
Gymnastics
Bart Deurloo (Ridderkerk)
Epke Zonderland (Heerenveen)
Vera Van Pol (Amsterdam)
Eythora Thorsdottir (Poortugaal)
Lieke Wevers (Heerenveen)
Sanne Wevers (Heerenveen)
Handball
Laura Van Der Heijden (Amersfoort)
Debbie Bont (Edam-Volendam)
Lois Abbingh (Groningen)
Larissa Nusser (Born)
Danicka Snelder (Pijnacker)
Kelly Dulfer (Schiedam)
Merel Freriks (Hoofddorp)
Inger Smits (Geleen)
Martine Smeets (Almelo)
Antje Malestein (Spakenburg)
Rinka Duijndam (Wateringen)
Tess Wester (Heerhugowaard)
Dione Housheer (Gendrigen)
Cornelia Groot (Alkmaar)
Sailing
Kiran Badloe (Almere)
Nicholas Heiner (Enkhuizen)
Bart Lambriex (Haarlem)
Pim Van Vugt (Vlaardingen)
Lilian De Geus (Blaricum)
Marit Bouwmeester (Warten)
Lobke Berkhout (Amsterdam)
Afrodite Zegers (Roelofarendsveen)
Annemiek Bekkering (Veghel)
Annette Duetz (Zeddam)
Swimming
Thom De Boer (Alkmaar)
Arno Kamminga (Katwijk)
Arjan Knipping (De Heurne)
Nyls Korstanje (Nijmegen)
Jesse Puts (Utrecht)
Ferry Weertman (Naarden)
Stan Pijnenburg (Haaren)
Caspar Corbeau (Portland, Oregon)
Maaike De Waard (Rozenburg)
Frederike Heemskerk (Roelofarendsveen)
Ranomi Kromowidjojo (Sauwerd)
Tes Schouten (Bodegraven)
Kira Toussaint (Amstelveen)
Sharon Van Rouwendaal (Baarn)
Kim Busch (Geldrop)
Marrit Steenbergen (Ooststellingwerf)
Bregje De Brouwer (Hoofddorp)
Noortje De Brouwer (Hoofddorp)
Table Tennis
Britt Eerland (Schiedam)
Taekwondo
Reshmie Oogink (Almelo)
Water Polo
Maartje Keuning (Stompetoren)
Simone Van De Kraats (Barnevald)
Joanne Koenders (Arnhem)
Maud Megens (Rotterdam)
Dagmar Genee (Utrecht)
Catharina Van Der Sloot (Gouda)
Iris Wolves (Ede)
Nomi Stomphorst (Gouda)
Vivian Sevenich (Winterswijk)
Kitty-Lynn Joustra (Purmerend)
Brigitte Sleeking (Dordrecht)
Debby Willemsz (Amsterdam)
Ilse Koolhaas (Ouderkerk Aan De Amstel)
Archery
Sjef Van Den Berg (Heeswijk-Dinther)
Gijs Broeksma (Amsterdam)
Steve Wijler (Amsterdam)
Gaby Schloesser (Heerlen)
Equestrian
Edward Gal (Rheden)
Hans Minderhoud (Veere)
Harrie Smolders (Hooge En Lage Mierde)
Willem Greve (Haaksbergen)
Marc Houtzager (Rouveen)
Maikel Van Der Vleuten (Geldrop)
Dinja Van Liere (Amsterdam)
Marlies Van Baalen (S-Hertogenbosch)
Merel Blom (Texel)
Janneke Boonzaaijer (Renswoude)
Golf
Anne Van Dam (Arnhem)
Judo
Tornike Tsjakadoea (Leeuwarden)
Frank De Wit (Beverwijk)
Noël Vant End (Houten)
Michael Korrel (Haarlem)
Hindrik Grol (Veendam)
Sanne Verhagen (Best)
Juul Franssen (Venlo)
Sanne Van Dijke (Heeswijk-Dinther)
Guusje Steenhuis (Grave)
Tessie Savelkouls (Appeltern)
Rowing
Finn Florijn (Leiden)
Melvin Twellaar (Amsterdam)
Stefan Broenink (Apeldoorn)
Guillaume Krommenhoek (Amsterdam)
Nic Van Sprang (Amsterdam)
Boudewijn Röell (De Hague)
Jan Van Der Bij (Amsterdam)
Nelson Ritsema (Amsterdam)
Sander De Graaf (Drimmelen)
Abe Wiersma (Amsterdam)
Dirk Uittenbogaard (Amsterdam)
Koen Metsemakers (Hasselt)
Tone Wieten (Amsterdam)
Bjorn Van Der Ende (Naarden)
Bram Schwarz (Haarlem)
Jasper Tissen (Amsterdam)
Maarten Hurkmans (Amersfoort)
Mechiel Versluis (Ooststellingwerf)
Robert Lücken (Amsterdam)
Ruben Knab (Ede)
Simon Van Dorp (Amsterdam)
Eline Berger (Leudal)
Anna Souwer (Westervoort)
Lisa Scheenaard (Weert)
Roos De Jong (Haarlem)
Ilse Paulis (Leiderdorp)
Marieke Keijser (Rotterdam)
Elisabeth Hogerwerf (Gouda)
Karolien Florijn (Leiden)
Veronique Meester (Amsterdam)
Ymkje Clevering (Friesland)
Inge Janssen (Voorberg)
Laila Youssifou (Amsterdam)
Nicole Beukers (Leiderdorp)
Olivia Van Rooijen (Amsterdam)
Skateboarding
Keet Oldenbeuving (Utrecht)
Roos Zwetsloot (Utrecht)
Tennis
Wesley Koolhof (Duiven)
Jean-Julien Rojer (Dubai, U.A.E.)
Kiki Bertens (Breda)
Demi Schuurs (Sittard)
Triathlon
Marco Van Der Stel (Rotterdam)
Jorik Van Egdom (Veenendaal)
Maya Kingma (Breda)
Rachel Murray (Sittard)
Volleyball
Alexander Brouwer (Leiden)
Robert Meeuwsen (Nieuwegein)
Sanne Keizer (Doetinchem)
Madelein Meppelink (Rhenen)
Raïsa Schoon (Werkendam)
Katja Stam (De Hague)
Weightlifting
Enzo Kuworge (Nijmegen)
10 notes
·
View notes
Co się dzisiaj działo? #79 20.3.2022
USL Championship: Pittsburgh Riverhounds-Hartford Athletic 2:1
NHL: Coyotes-Penguins 1:4
NCAA March Madness, 2 runda:
Tennessee Volunteers-Michigan Volverines 68:76
Providence Friars-Richmond Spiders 79:51
UCLA Bruins-St. Marys Gaels 72:56
Murray State Racers-St. Peters Peacocks 60:70
Arkansas Razorbacks-New Mexico State Aggies 53:48
Gonzaga Bulldogs-Memphis Tigers 82:78
Illinois Fighting Illini-Houston Cougars 53:68
Villanova Wildcats-Ohio State Buckeyes 70:61
Moto3, GP Indonezji: 8. Elia Bartolini
Krykiet, mecz testowy, 5 dzień: Mecz Indie Zachodnie(411 & 135/5, Kraigg Brathwaite 160 & 56*, Veerasammy Permaul 3/126 & 2/29)-Anglia(507/9d & 185/6d, Joe Root 153 & Dan Lawrence 41, Jack Leach 3/118 & 3/36) zakończył się brakiem rozstrzygnięcia
mecz jednodniowy: RPA (195/3, Quinton de Kock 62, Kagiso Rabada 5/39) pokonała Bangladesz (194/9, Alif Hossain 72 & 1/15) 7 wicketami
ICC Puchar Świata Kobiet: Anglia (204/9, Nat Sciver 61, Kate Cross 3/35) pokonała Nową Zelandię (203, Maddy Green 52*, Frances Mackay 4/34) 1 wicketem
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, slalom gigant kobiet w Meribel: 8. Maryna Gąsienica-Daniel
Challenger w Zadarze: Daniel Michalski-Josip Simundza 6:2 6:1
Ekstraklasa:
Radomiak-Stal 1:1
Cracovia-Piast 0:1
Górnik Zabrze-Bruk Bet 1:1
PDC Players Championship 6:
Krzysztof Ratajski-William O'Connor 5:6
Krzysztof Kciuk-Ted Evetts 6:3
Radek Szagański-Mervyn King 4:6
Krzysztof Kciuk-Rob Cross 1:6
Turniej wygrał Jim Williams
Puchar świata w skokach, konkurs w Oberstdorfie:
kwalifikacje
8. Piotr Żyła
16. Kamil Stoch
20. Aleksander Zniszczoł
24. Dawid Kubacki
41. Jakub Wolny
Andrzej Stękała nie startował
konkurs
2. Piotr Żyła
7. Dawid Kubacki
21. Kamil Stoch
28. Aleksander Zniszczoł
Serie B Kobiet: San Marino-Brescia 1:1
FIFA World Cup, kwalifikacje OFC:
Wyspy Cooka-Tahiti i Wyspy Salomona-Vanuatu zostały odwołane
(Vanuatu wycofało się z turnieju)
Energa Basket Liga: Trefl Sopot-Czarni Słupsk 103:78
Formuła 1, GP Bahrajnu:
1. Charles Leclerc
2. Carlos Sainz
3. Lewis Hamilton
LaLiga: Real Madryt-FC Barcelona 0:4
Turniej WTA w Indian Wells, finał: Iga Świątek-Maria Sakkari 6:4 6:1
Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, dzień 3
60 m pł. mężczyzn
kwalifikacje
9. Damian Czykier 7.66s
20. Jakub Szymański 7.70s
półfinał
1. Grant Holloway (USA) 7.29s (REKORD ŚWIATA)
13. Jakub Szymański 7.59s
15. Damian Czykier 7.61s
finał
1. Grant Holloway (USA) 7.41s
2. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 7.50s
3. Jarret Eaton (USA) 7.53s
skok wzwyż mężczyzn
1. Sanghyeok Woo (KOR) 2.34m
2. Loic Gasch (SUI) 2,31m
3. Gianmarco Tamberi (ITA) 2,31m
3. Hamish Kerr (NZL) 2,31m
9. Norbert Kobielski 2,24m
1500m mężczyzn
1. Samuel Tefera (ETH) 3:32.77s
2. Jakob Ingebritsen (NOR) 3:33.02s
3. Abel Kipsang (KEN) 3:33.36s
7. Michał Rozmys 3:36.71s
sztafety 4x400m
kwalifikacje kobiet
3. Polska (Iga Baumgart-Witan, Aleksandra Gaworska, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic) 3:30.51s
kwalifikacje mężczyzn
5. Polska (Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Jacek Majewski, Kajetan Duszyński) 3:07.90s
finał kobiet
1. Jamajka (Junelle Bromfield, Janieve Russell, Roneisha McGregor, Stephenie McPherson) 3:28.40s
2. Holandia (Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte, Femke Bol) 3:28.57s
3. Polska (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Justyna Święty-Ersetic) 3:28.59s
finał mężczyzn
1. Belgia (Julien Watrin, Alexander Doom, Jonathan Sacoor, Kevin Borlee) 3:06.52s
2. Hiszpania (Bruno Hortelano, Inaki Canal, Manuel Guijarro, Bernat Erta) 3:06.82s
3. Holandia (Taymir Burnet, Nick Smidt, Terrence Agard, Tony van Diepen) 3:06.90s
4. Polska (Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki, Kajetan Duszyński) 3:07.81s
pozostałe konkurencje medalowe
trójskok kobiet
1. Yulimar Rojas (VEN) 15,74m (ABSOLUTNY REKORD ŚWIATA)
2. Maryna Bekh-Romanchuk (UKR) 14,74m
3. Kimberly Williams (JAM) 14,62m
3000m mężczyzn
1. Selemon Barega (ETH) 7:41.38s
2, Lamecha Girma (ETH) 7:41.63s
3. Marc Scott (GBR) 7:42.02s
skok o tyczce mężczyzn
1. Armand Duplantis (SWE) 6,20m (ABSOLUTNY REKORD ŚWIATA)
2. Thiago Braz (BRA) 5,95m
3. Christopher Nilsen (USA) 5,90m
800m kobiet
1. Ajee Wilson (USA) 1:59.09s
2. Freweyni Hailu (ETH) 2:00.54s
3. Halimah Nakaayi (UGA) 2:00.66s
skok w dal kobiet
1. Ivana Vuleta (SRB) 7,06m
2. Ese Brume (NGA) 6,85m
3. Lorraine Ugen (GBR) 6,82m
0 notes